Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szakítás » Mennyire okos dolog ismerősnek...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mennyire okos dolog ismerősnek maradni szakítás után egy közösségi oldalon?

Figyelt kérdés

Úgy alakult hogy szakítottunk a mostmár volt párommal. Sajnos ez úgy történt meg hogy szeretjük egymást, de meg kellett tennünk. Én reménykedem még abban hogy később keresni fog, és nem tudom hogy ezt a törlés vagy ismerősként maradás váltaná ki.

Miután szakítottunk, megkértem hogy töröljön le mindenhonnan, mivel mi azt az elvet valljuk hogy exszel ismerősnek maradni felesleges. Viszont amikor erre megkértem, úgy láttam nem örül neki, de mondta hogy jó.. ha ezt akarom, legyen. Rákérdeztem hogy miért, nem ez az egészséges? Korábban ő is így gondolta, most mit gondol erről? Azt mondta erre hogy igen, másoknak mindig ezt tanácsolta mert nem jó amikor látjuk a másik profilkep váltását stb. De nem tűnt úgy hogy ő a mi viszonylatunkban is ezt akarja.

Amikor elköszöntünk, mégis írtam neki egy SMS-t hogy maradjunk azok, elvégre nem haragban váltunk el, erre írta hogy nem, jobb ha semmi nem táplál reményt. Legyen törlés. Instagramon kikövetett... de Facebookon meg mindig ismerősöm.. nem törölt ki.

Engem eléggé zavar hogy látom amikor fent van, nem tudom mi lenne a jó döntés illetve hogy miért nem törölt még.


A fő kérdésem az, hogy pszichológiai szempontból melyik a jobb? Könnyebben elfelejtjük egymást, ha nem vagyunk ismerősök vagy pont az ellenkezője: annál jobban hiányozni fog a másik és akarjuk látni? Valamiért úgy érzem, hogyha ismerősök maradunk, könnyebb mert ott van a másik és elkopik az emléke szép lassan, amíg már semmit nem fog jelenteni, kiváltani belőled ha meglátod.. én pedig ezt nem szeretném.



2018. ápr. 25. 23:22
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
0%
Semennyire.
2018. ápr. 25. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
86%
Micsoda hülyeség ez, talán azt az embert ismered a legjobban, akivel együtt voltál, nem? Teljesen felesleges törölni, nekem az összes exem az ismerősöm és bőven elférnek. Nagy ritkán érdeklődünk egymás felől, mert azért mégis csak egymás életei része voltunk. Szerintem inkább te ki akarod provokálni, hogy keressen meg. Írj rá, ha hiányzik, ne legyél óvodás.
2018. ápr. 26. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Szerintem meg ha valakivel vége van, akkor nem kell soha többet érdeklődni egymás élete felől, mert többé nem vagytok egymás életének részei :)
2018. ápr. 26. 07:54
 4/14 anonim ***** válasza:
68%
Szerintem meg az ilyen agyhalottaktol, mint te kedves kérdező, mentsen meg a jóisten.
2018. ápr. 26. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Egyik exemmel sem vesztem össze, aki egyszer facen ismerősöm lett az ott is maradt, elfér, nem zavar. Direktbe nem kommunikálunk, de ha személyesen összefutunk valahol akkor régi barátként üdvözöljük egymást, ha van lehetőség beszélgetünk is kicsit, ez nálam rendben van. Ezt a kitörlöm dolgot én óvodás szintnek tartom. Része volt az életemnek, hozzá tartozik a múltamhoz, kitörölni onnan nem tudom, de nem is akarom. Nyilván más ha szakítás után pár nappal vagy héttel már "élete szerelmével" pózol a képeken, miközben neked még a telesírt párnádból csavarni lehet a könnyeket, de úgy látom itt nem erről van szó.


És ha valakivel nem akarod látni hogy mi történik vele, akkor ki lehet kapcsolni a követését, de maradhat ismerős. Én ilyet olyannal csináltam aki napi 50et posztolt, és az egész idővonalam arról szólt.

2018. ápr. 26. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Végig olvastátok a szöveget? Mert nekem nem egy mezei szakításról szól a kérdésem és arról hogy mi gyerekes vagy mi nem vagy ki hogy szokta... Azt kérdeztem hogy melyik verzió milyen hatással van az emberre? Nekem ez nem egy századik kapcsolat volt, amivel úgy vagyok hogy jolvan, megy a többi közé... és majd összefutunk valamikor és bajcsevegünk. Szerintem ez k*rvára nem így van ha valakivel tényleg MÉLY kapcsolatototok volt és mondjuk érzitek hogy ő életetek szerelme. Ilyen esetben minden vagy semmi szitu van.


Megegyszer hogy világos legyen: mikor nagyobb az esely hogy keresni fogjuk egymást. Mert szeretjük egymást és hiányzik a másik. Ha az ég világon semmit nem tud rólam vagy ha napi szinten lat mert kattintgat rám...


És ha azt mondta hogy jobb lenne a törlés, miért nem töröl már végre???

2018. ápr. 26. 09:19
 7/14 A kérdező kommentje:
Hozzáteszem, akárhányszor látom hogy aktív vagy csak a nevet, olyan mintha kést szúrnának belém.. és ezt nem akarom
2018. ápr. 26. 09:23
 8/14 anonim ***** válasza:

Nem szoktam törvényszerūen törölni az exeimet oldalakról/telefonomból. Emberfüggõ. Abszolút értelmetlennek tartom azt, hogy minden kapcsolatot egy kalap alá vesznek, egy masszaként értelmezik az egészet. Tehát a kérdésre nincs válasz. Ti tudjátok, hogy milyen viszonyba vagytok, de ahogy elnézem, ha jó viszonyban is voltatok, tuti megromlott ezzel a sablon hozzáállással. Tehát mindegy.

Vannak exeim, akikkel jóba vagyok és jó embernek tartom õket. Olyanok is vannak, akikkel hisztisen és egymást szúrkálva váltunk el,- õk azok, akiket igyekszem elfelejteni és zavar a jelenlétük az életemben.

2018. ápr. 26. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Ahogy jónak érzed úgy csináld! Az lesz a helyes út!
2018. ápr. 26. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Minden attól függ, TI hogy látjátok és kezelitek az életet. Mennyire volt egóból jövő fájdalmas szakítás... vagy közös megegyezés volt-e, és barátok tudtatok maradni. (nekem ez utóbbi a példakép, de sajnos van egy ilyen volt exem akit végül töröltem mert nem voltam rá kíváncsi illetve annyira megbántott, a többiek nem bántottak meg, közös megegyezés volt)...



Ha viszont téged zavar, hogy látod mikor mit csinál, akkor magamból kiindulva az a legjobb, ha törlöd. Mert magadnak okozol TÖK FELESLEGESEN csomó szar percet azzal, hogy miatta szenvedsz, miközben csinálhatnál mást is...

2018. ápr. 26. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!