Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szakítás » Szerintetek ez szerelem,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek ez szerelem, ragaszkodás vagy megszokás?

Figyelt kérdés
24 éves nő vagyok.A párom 27.9 éve vagyunk együtt van egy 7 éves gyerekünk.Az a helyzet,hogy nem tudom mit érzek iránta.A közös életünk nagy része veszekedéssel zajlott.Ő folyton szerencsejátékozik,dolgozni nem szeret,vagy ha mégis melózik hamar ott hagyja.Szinte semmit nem foglalkozik velünk.Rengetegszer mondtam neki,hogy változzon.Volt időszak,hogy minden oké volt,de ez csak átmeneti szokott lenni.Állítása szerint ő nagyon szeret engem,és egyébként ezt érzem is,csak valahogy nagyon nem jó úton jár és már belefáradtam ebbe,hogy folyton várok meg tűrök neki.Ha felhoztam a témát,hogy elhagyom,akkor persze jön a fogadkozás,hogy megváltozik.Voltunk már külön többször is,de mindig vissza könyörögte magát.Most viszont újra külön vagyunk,mert már nem bírtam tovább vele maradni.De mikor meg nincs velem furán érzem magam,talán még hiányzik is pedig tudom,hogy nem jó vele.Ez a megszokás?Lenne még értelme folytatni?Ha megváltozna,abba hagyná a játékot,dolgozna rendesen,akkor biztos,hogy vele élném le az életemet.Amúgy én oroszlán ő pedig ikrek jegyű.Köszönöm,hogy elolvastad 😊
2018. jún. 28. 11:59
 1/9 anonim ***** válasza:
Megszokás,és nem fog megváltozni.Egy picit randizgass netről,vagy neten,meg fogod látni a különbséget,hogy nem minden férfi ilyen.
2018. jún. 28. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
70%
Miért szültél 17 évesen?
2018. jún. 28. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

"Szerintetek ez szerelem, ragaszkodás vagy megszokás?"


Ez az önbecsülés teljes hiánya.Nem tiszteled, sem nem szeteted saját magad(ebből eredően őszintén mást sem), ezért veled bármit meg lehet csinálni, gyakorlatilag egy önkéntes lábtörlő vagy.


Miért van ez így?


Nos leggyakrabban gyermekkorból hozott történet, ott érdemes keresgélni, szülőktől várt, és meg nem kapott elfogadásból is eredhet.Ezért most egy kis elfogadásért bármire hajlandó vagy.


Érdekes, hogy a "szeretet" szót nem is használtad.


Mit tudsz tenni, hogy megérkezz egy minőségibb lelki állapotba, ahol megbecsülnek, és elfogadnak, szeretnek téged?


Az egy komoly önismereti munka lesz, de ha elszánt vagy sikerülni fog, maradéktalanul meghaladható a problémád, sokaknál láttam már.Először is tudatosan vizsgáld felül az érzéseidet, minden érzés egy okozat, keresd az okát!


Szép napot!

2018. jún. 28. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Gyakorolni kell.. Együtt.

A fogadkodás nagyon jó. Ez a 0. lépés. E után jön a változás, amit napi szinten együtt kell gyakoroljatok.

2018. jún. 28. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Ez a megszokás, ihen. Pontosabban jötődés. Amit azárt alakított így az evolúció, hogy a férfi megvédje a védtelen nőt és gyermekét, úgy, hogy már nem emészti fel az energiáit a szerelem.


A szerelem amúgy gyakorlatilag kábítószerként hat. Hormonok és kémiai vegyületek szabadulnak fel. Ilyenkor nem tudunk racionálisan gondolkodni, odavagyunk párunkért, nem látjuk a hibáit stbstb... mindez viszont nagyon megterheli a szervezetet, emésztőrendszert stb, ezért 1-3 év alatt elmúlik. Már nem leszünk szerelmesek, viszont kialakult egy kötődés. Ez már nem terheli a szervezetet, mégis ideális az utódnemzéshez stb.


A szerelem elmúltával pedig jönnek a gondok. Meglátjuk egymás hibáit, egyre valósabban gondolkodunk. Kiborító. Viszont a jötődés miatt nem tudunk szabadulni.


Tehát ha ezerszer megbeszéltétek. Ha ezerszer megpróbáltátok. Megjavítani-szakítani bármit!

Akkor muszáj abbahagyni. Nem kerehetitek egymást.


Egy ilyen érzelmi kötődést csak úgy szakíthatsz meg magadban, az elmédben, ha meggyászolod az elvesztését. Tehát egy ilyen kapcsolat megszűnése pontosan olyan érzelmileg, mint egy halott rokonodat meggyászolni.

Ebből következik, hogy nem lehet közötök egymáshoz, nem érintjezhettek, nem téphetitek fel a sebeket. Ami a gyerkőc miatt gondolom bazinehéz... lesz. Szóval a gyerkőcügyeken kívül én teljes ignorálást és tiltást javaslok. Tekintsd őt „halottnak”, a lelked csak így tudja meggyászolni a veszteséget, a kimúlt kapcsolatot.

2018. jún. 28. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
A második kommentelőnek:Azért szültem mert így alakult,cseppet sem bántam meg,én neveltem a gyerekemet nem dobtam rá anyucira-apucira.Egyébként nemtudom hogy ez a kérdéshez hogyan jött? 🤔🤔
2018. jún. 28. 14:12
 7/9 A kérdező kommentje:
5/6.Az a baj hogy általában mindig ő keres fel.Legyen az egy hét egy hónap bármennyi idő de ő keres.Én soha.És ha nem keresne talán sikerülne is tovább lépnem.De ő anyira ragaszkodik és azt mondja nem tudja elvágni az érzelmi szálat sehogyam sem
2018. jún. 28. 14:15
 8/9 anonim ***** válasza:

Valószínűleg mindegyik benne van valamennyire.

De tudod, mit? Egyáltalán nem ez a lényeg. A szerelem, a ragaszkodás és a megszoksá sem elegendő egy működő kapcsolat. Ha halálosan szerelmes is vagy, a kapcsolat akkor is lehet pokolian rossz.

Úgyhogy szerintem nem az a kérdés, hogy milyenek az érzelmek, hanem az, hogy az érzelmektől függetlenül van-e bármiféle valós esélye annak, hogy ez így hosszú távon működjön.

2018. jún. 28. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
8/8 Teljesen igazad van!Köszönöm szépen 😊
2018. jún. 28. 14:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!