Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szakítás » A páromnak jogában áll vissza...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A páromnak jogában áll vissza venni tőlem mindent amit kaptam tőle?

Figyelt kérdés
Szakítottam vele, mert nem haladt a kapcsolatunk semerre a 4 év alatt. Kaptam tőle úgy egy laptopot hogy az én meglévőmet elcseréltem egy rokonával, meg 100 ezerért egy telefont. Nem milliós dolgok, de nem szívesen vennék most újakat. Ő fenyeget hogy az övé és elveszi, holott van neki is. Én sem apróztam el az ajándékozásokat, ha neki volt valami alkalom.

2018. aug. 5. 00:53
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Nem.

Ha egy ember egy másik embernek ajándékba ad valamit, onnantól kezdve az már az ajándékozott tulajdonát képviseli. Az, hogy van-e neki is laptopja, vagy hogy milyen érzelmi állapotban vagytok, az a tulajdonjog szempontjából irreleváns. Attól a pillanattól kezdve, hogy odaadta, már te rendelkezel felette. Ez alól egyedül a házasság, vagy bizonyos esetekben az élettársi kapcsolat jelentene kivételt, de ilyen itt még nem áll fenn.


És ha már párkapcsolati témában tetted fel a kérdést, és nem jogi témában, egy jótanács: ne százazres ajándékokkal akarj összetartani egy kapcsolatot. Azt mondod, hogy 4 év alatt gyakorlatilag egyhelyben toporzékoltatok, de emellett meg ész nélkül költöttetek egymásra, ahelyett, hogy egymással foglalkoztatok volna. Pedig volt rá 4 évetek... (Nem, nem mondom, hogy te vagy a sáros! Egy kapcsolathoz két ember kell, ez tény. De hogy te sem a jó végét fogtad meg a dolgoknak, az is fix.)

2018. aug. 5. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Én gyereket szerettem volna. 26 éves vagyok, ő 40. És be kellett látnom, hogy ő csak hiteget évek óta. Majd ekkor akar, majd akkor. Ezért inkább most kiszállok és megadom magamnak a lehetőséget a későbbiekben egy olyan emberrel aki akar gyereket.
2018. aug. 5. 01:19
 3/16 anonim ***** válasza:
18%
szerintem add vissza neki a gépet, ha ennyin múlik a boldogsága. Végtére is te akartál vele szakítani. Neki ez hogy eshet? 4 évet húzhat le a wc-n.
2018. aug. 5. 03:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó, a kérdező is 4 évet húzhat le a wc-n, mivel a másik csak hitegette, az idejét húzta.

Kérdező, dehogy kell vissza add. Az a tiéd. Ajándékba adta, attól kezdve a tiéd, azt csinálsz vele amit akarsz.

Nem kölcsön, ajándék. Nem kell visszaadni.

2018. aug. 5. 05:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
72%
Ha szóvá tette a laptopot, én visszaadnàm. Nem hiányzik, hogy egy ilyen féreg telekiabja az ismerősök fülét azzal, hogy hogy lehúztam, meg hogy én ilyen-olyan vagyok...
2018. aug. 5. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Hát elég egy paraszt dolog, ha én valakinek valamit veszek azt azért mert szeretem, nem érdekből és nem kötelezettségből.

Nem muszáj visszaadnod,de ha már ennyire gyökér én daccból is hozzávágnám, és megmondanám azt, hogy ba@!ogassa a gépét.

2018. aug. 5. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Nem all jogaban visszavenni.
2018. aug. 5. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
0%

Azért a megszokottnál nagyobb összegű ajándékokat illik visszaadni... (ugyanígy ha mondjuk neked adta a nagymamája nyakláncát, akkor azt is).


Gondolom te vettél neki egy könyvet, ő neked egy notit...

2018. aug. 5. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Amúgy az látszik, hogy neki csak befektetés voltál.


Engem mikor kirakott a nő, akit szerettem, akkor látni sem akartam azokat a holmikat amik rá emlékeztetnek, pedig felajánlotta, hogy visszaadja az értékes dolgokat.

2018. aug. 5. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Hogy kepzeli el? Te visszaadod a laptopot, aztan megkeritek a rokonat, hogy o meg akkor adja vissza a te regi laptopodat? Mint az ovodaban:add vissza a babaruhat!
2018. aug. 5. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!