Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szakítás » Egy boldogtalan párkapcsolatba...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Egy boldogtalan párkapcsolatban, ahol nincs gyerek, miért maradnak benn az emberek? Ha te is ilyen cipőben vagy Te miért nem szakítasz?

Figyelt kérdés
Érdekel a véleményed.

2018. aug. 12. 17:03
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Megszokásból maradnak. Vagy mert körül néznek és látják, hogy a felhozatalhoz keppest ami van az tűrhető, plusz ha felepitettek együtt egy kényelmes életet (nem jó, nem izgalmas de kényelmes) akkor maradnak.
2018. aug. 12. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
39%
Nem biztos, hogy boldogtalan az a kapcsolat, ahol nincs gyerek, vagy csak én látok bele ilyen összefüggést?
2018. aug. 12. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Megszokásból, biztonságérzetből, boldog pillanatokban szőtt közös tervek, közös lakás miatt.


Mellettem a volt barátnőm 3,5 évből másfél évig élt úgy, hogy abban az időben boldogtalan is volt, sokszor. Majd jött egy harmadik, és az alatt a másfél év alatt elcsábította tőlem. Nem ment könnyen neki, sok időbe telt, de bármi gyenge pontja volt a kapcsolatunknak (pl. egy veszekedés), rögtön lecsapott, és ellenem beszélt.

2018. aug. 12. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

A boldogság nem a gyerektől függ.

Ha boldogtalanok akkor ne a gyerektől várják a boldogságot, vagy boldogok a nélkül is vagy sem.


Amikor megismerkednek az első hónapokban vagy 1-2 évben mikor még fel sem merül, hogy gyereket szeretnének akkor is annak kell lenni.


Azért maradnak egyébként benne mert kényelmes, megszokták, és lusták előröl kezdeni valaki mással.

2018. aug. 12. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Nem mindenkinek a gyerek a happy end. Van akinek csak nyűg az egész, mások meg csak azért szaporodnak, mert azt hiszik, hogy egy utód varázslatos módon megjavítja az amúgy szar párkapcsolatukat, és segít nekik felnőni.

Szerintem akik gyerek nélkül boldogtalanok együtt, azok nagy eséllyel gyerekkel is azok lesznek.

Persze az is érthető, ha valakinek minden vágya a gyerek, és ja, ebben az esetben a legjobb tenni az ügy érdekében (pl olyan társat keresni, aki hasonlóan gondolkodik) de rásütni minden gyerektelen kapcsolatra hogy boldogtalan lenne szerintem elég nagy túlzás.

2018. aug. 12. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Szerintem a kérdező nem úgy értette, hogy azért boldogtalan a kapcsolat mert nincs gyerek, hanem boldogtalan, DE még nincs kötöttség pl. gyerek.


Egy ismerősöm (nő) csinálja ezt.

Kb 5 éve vannak együtt a pasival, volt hogy külön is voltak pár hónapig, és az 5 év nagyját távkapcsolatban töltötték.

Most hozzá költözött. Illetve, öh, a családhoz, mert a srác még otthon lakik.

Nem tudom, miért vannak még együtt, mert látom rajta hogy nem boldog, és hogy alap jövőképük, pénzügyi felfogásuk és érettségük nem egyezik.

De a csaj úgy van vele hogy "ennyi évet nem dob már ki az ablakon". Szerintem ha össze is házasodnának, semmi jó nem jön ki belőle.

Ez kb olyan mint az alkoholista azt mondja hogy "jaj de csak még egyet iszok, az már nem oszt nem szoroz, majd jobban leszek utána"... persze.

2018. aug. 12. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Az 1. szerintem jól írja.

Én például leginkább azért maradtam, mert a mai érdekes férfiak mellett még ő is jobb volt.

2018. aug. 12. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

1. Megszokásból

2. Jellemgyengeségből

3. Szégyenérzetből a társadalmi megítélés miatt

4. Zsarolásból (pl rossz híred kelti)

5. Mert a bántalmazó fél átvette az irányítást

6. Anyagi kényszer (nincs hová mennie)

7. Közös kiadások (együtt felvett hitel)

8. Nem látja be boldogtalanságát

9. Makacsul ragaszkodik,bizakodik

10. Abban a hitben él,hogy szereti


Ezek a legáltalánosabbak.

2018. aug. 12. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Juliusz48 ***** válasza:
Azért egy gondolat kimaradt az együttélés okaként, hogy jül kiegészítik egymást, támaszkodhatnak egymásra, vagyis a kapcsolat működik akár szex nélkül is. Erre mondja a magyar, hogy feleség (a másik fele), házastárs. Az angol egy kicsit férfi soviniszta nyelv mert ott a husband gazdát is jelent. Ahogy a wife is jelent feleséget, és egyszerűen csak asszonyt (ahogy a fiswife halasasszonyt a piacon).
2020. jan. 12. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!