Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szakítás » Frissen szakítottak! Ilyenkor...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Frissen szakítottak! Ilyenkor körülöttetek is mindenki házasodik? Hogy bírjátok?

Figyelt kérdés

Kb. egy hónapja szakítottam barátnőmmel, de már nem szerettük úgy egymást, nem őt várom vissza.


Viszont korban elég házasságérett vagyok, sőt, néhány hónapja még exemet is meg szerettem volna kérni, és családot szerettem volna hamarosan.


Viszont körülöttem most mindenki házaodik, gyerkőcöt vár. Kb. 15 darab házasság, eljegyzés, születés volt mostanában a kollégáim, barátaim körében.


Tényleg trendi lett a családalapítás, vagy csak én érzem most kiemeltnek ezt a dolgot? :) Ti ezt hogyan kezelitek, hogyan élitek meg?


34F


2018. aug. 23. 14:29
 1/6 anonim ***** válasza:

Eléggé benne vagy már abban a korban amikor az emberek ezt megteszik, sőt... ilyenkorra már több éve házasok általában, van aki vállal gyereket is, van aki nem. Én 32 éves vagyok 7. éve mentem férjhez (lassan 8,5 éves kapcsolat), és már a legtöbb ilyen korú női ismerősöm házas, vagy sok éves komoly kapcsolata van. Több helyen van 1-2-3 gyerek is, vannak gyerekmentes házaspárok is, mi is azok vagyunk, nem tervezünk gyereket vállalni, nem vágyunk rá.

Ugyanakkor a férjem korosztályában (29 éves), még egy haverja se házas például, de a többségnek már 6-8- 10 éves kapcsolata van. Gyerek még sehol sincs a haverjai között.


A szakítás nem egy könnyű dolog, de azt kell szem előtt tartanod, hogy nem ő volt az igazi. Próbáld élvezni az életet, örülj a barátok, ismerősök boldogságának (próbálj emiatt nem megkeseredni), és idővel te is fogsz majd párt találni:)

2018. aug. 23. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nyilván ez kicsit így úgy tűnik, mintha valami verseny lenne, meg mintha lemaradnál valamiről, de ne görcsölj rá, na meg így hogy kibukott ez a dolog, jobb is hogy nem kérted meg a kezét.

Meg aztán most nagyon idillinek tűnik minden, de idővel jópár válás is lesz, és akkor lehet áldani fogod az eget, hogy milyen jó hogy nem házasodtál meg...

Az én ismerősi környezetemben pl. az elmúlt két évben pl vagy 5-10 válás biztos volt. csak kapkodja az ember a fejét, hogy ők is válnak, ti is váltok stb.

2018. aug. 23. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

25 éves vagyok, két hete szakított velem az exbarátnőm a semmiért. Ott tartottunk, hogy már a gyűrűt is kiválasztottam és szeptember közepén kértem volna meg a kezét.


Körülöttem is nagyon sok eljegyzés és gyerekbejelentés van mostanában (a szakításunk másnapján minden második nő áldott állapotban volt).

2018. aug. 23. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
1. Vagyok. Amúgy az is igaz, hogy amit làtsz, azokból sajna sok vàlàs is lesz. Konkrétan a velem egykorú volt osztàlytàrsnőm 32 évesen màr 2x elvàlt, most fogyasztja a 3. pasit. Tavaly vàlt másodszor, az új pasival idén jött össze, eljegyzés màr volt is... Egyàltalàn nem veszi komolyan. Màsik ismerősöm is 30 évesen vàlt sajnos. Nem lehetett gyereke, a pasi meg otthagyta. Sógornőmtől is 8 év utàn költözött el a férje , bàr azt megértem...
2018. aug. 23. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! :)


A szakításunk előtt, amikor a házasságról beszélgettünk, mindig azt mondta az exem, hogy ha megkérném a kezét, nem jönne hozzám :)

A végén mégis úgy ment el tőlem 3,5 év után, hogy "mert nem vettél feleségül".

9 évvel fiatalabb volt nálam, és én is így gondolom, hogy jobb, hogy nem vettem el, hamar válás lett volna.


Pozitív, és józan gondolkodásúnak tartom magam, tényleg csak abban az esetben kérném meg a barátnőm kezét, ha azt teljesen komolyan gondolom, és tudom, hogy mindkét felet előbbre viszi. Megszokásból semmiképpen.

2018. aug. 23. 23:59
 6/6 anonim ***** válasza:

Szakításunkkor házasodott az én unokaöcsém, unokanővérem, meg az exem húga.


Őszinte leszek örültem!, hogy nem kell vele már sehol sem megjelennem. Szerettem még, de elegem is volt belőle, nagyon.


3 éve mentünk szét, az ő haverjai mind házasok azóta, én meg 2 éve a párommal élek.

2018. aug. 24. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!