Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szakítás » Miért kell szakítás után...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért kell szakítás után letagadni mindent?

Figyelt kérdés

Az expárom a szakítás után azt mondta, hogy semmi jót nem tud felhozni az együtt töltött időből, mert csak vegetált mellettem, csak sajnálatból volt velem.

Amikor konkrét dolgokra kérdeztem rá, azt mondta hogy csak hazudott/megjátszotta magát. Én ezt nem értem.

Minden hétvégén úgy várt a vasútnál, mint egy pincsi kutya (hétfőtől péntekig másik városban dolgozok, hétvégére miatta jöttem haza), sokszor egy szó nélkül kint volt, meg se beszéltük, hogy ő jön értem, de ott volt és várt és a nyakamba borult.

Júniusban elmentünk egy fesztiválra a barátaival, úgy mentem el, hogy előtte hetekig hallgattam hogy ő szeretné, ha mennék és jól éreznénk magunkat együtt. Most erre is azt mondta, hogy csak megsajnált, mert én még soha nem voltam fesztiválon, és az én barátaim nem tudtak volna jönni, így nem lett volna kivel mennem, ha vele nem mehetek el. A fesztivál után azt is mondta, hogy milyen jól érezte magát és örül hogy én is mentem vele, és milyen jó élmény volt ez nekünk - elvileg ez is csak hazugság, és sokkal jobb volt a fesztiválnak az a része, amin csak a barátaival volt (ők hamarabb mentek, mert engem csak az egyik nap érdekelt).

1-0,5 éve még Ő tervezgette az összeköltözést velem - erre azt mondta, hogy "voltak jó időszakai" és azért volt a tervezgetés, de nem volt boldog (holott kifejezetten ezt mondta, hogy ő mennyire boldog velem és szerinte mindenképpen össze kellene költöznünk hogy előrelépjünk).

Idén Valentin napon is törte magát, hogy meglepjen, úristen mivel vegyen le a lábamról, jajj mennyire szeret - ja ez csak azért volt, mert a barátnője voltam és nem állhat üres kézzel Valentin napon elém (?? sose voltunk nagy Valentin naposok, általában egy puszival lerendeztük, az évfordulókra se nagyon ajándékozgattunk soha, elvárás se volt, hogy jaj én mindig kapjak virágot vagy bármi mást).


Tehát így utólag minden le van tagadva, hogy lett volna bármi jó is együtt.

Ennek mi értelme van? Egy barátnőm expasija is ezt csinálta egyébként, hogy jaj de sz*r volt az egész kapcsolat, közben nekik is voltak szép pillanataik, de utólag semmi sem volt jó.



2018. szept. 6. 22:11
 1/4 anonim ***** válasza:
75%

Valószínűleg azért próbálja lefesteni negatívan a kapcsolatotokat, hogy kevésbé legyen fájdalmas a szakítás.


Képzeld csak el, ha arról áradozna, hogy milyen jó és szép volt együtt...

Akkor minek szakítotok?

2018. szept. 6. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
61%

szerintem amikor a szakítás történik utána 1-2 hónapig/évig csak a rossz dolgokra koncentràlnak az emberek a szakítással kapcsolatban, hogy könnyebben túltegyék magukat a másikon... így könnyebb túllendülni érzelmileg a szakításon... mint amikor veszel egy új mobiltelefont, és hogy meggyőzd magad hogy jó döntés volt a váltás nem pedig pénzkidobás azt mondogatod magadnak, hogy a régit tulajdonképpen mindigis utáltad...

később viszont már a jó emlékek dominálnak ha egy régebbi kapcsolatra visszagondol valaki...

szerintem ez lehet a magyaràzat...

2018. szept. 6. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Ezek szerint csak én vagyok ilyen alien, hogy tisztában vagyok a jó dolgokkal is és a rossz dolgokkal is.. =(


Egyébként ő akart szakítani, mert állítása szerint már nem szeret (mondjuk a viselkedése nem ezt mutatta, illetve az egész élete kilátástalan jelenleg és nagyon bizonytalan, fél a jövőjétől - tehát inkább egy enyhe depresszió alakult ki nála), tehát így elég fura, hogy neki miért annyira fájdalmas a szakítás, hogy le kelljen tagadnia a jó dolgokat is..

2018. szept. 7. 12:15
 4/4 anonim ***** válasza:

A depresszió nagyon nem kellemes dolog. És az ember ilyenkor szeret ellökni másokat. Illetve ha nagyon beleesik, akkor képes bárkit ellökni maga mellöl.


De az is lehet, hogy tényleg nem szeretett már. A férfiak is, nők is, ugyan úgy eltudják játszani azt, hogy mennyire szeretnek valakit, holott már lehet hetek vagy hónapok óta rágják magukat azon, hogy szakítsanak e a párjukkal.

Mondjuk ez a "TAGADÁS" része a dolognak talán tényleg azért kell neki, hogy ne hiányozzál neki egyáltalán. Hogy úgy gondoljon rád, mint egy púpra a hátán, hogy eltudjon engedni.

Meg talán ezzel akarta elérni, hogy te is megutáld őt, hogy ilyeneket mond.

2018. szept. 8. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!