Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szakítás » Közös albérlet elhagyása...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Közös albérlet elhagyása szakítás után? Kötődések a lakáshoz, stb.

Figyelt kérdés

Elég nehéz helyzetben érzem magam, saját tapasztalatokat, tanácsokat kérnék szépen tőletek.


Körülbelül két hónapja szakítottunk a volt barátnőmmel,

előtte együtt éltünk két évig egy közös budapesti lakásban (albérlet).

Ő volt az, aki elköltözött, én maradtam. Összeköltözésünk előtt ő már ott lakott négy évet.

Nagyon élveztük az együtt élést, igazán otthonosnak tartottuk az albérletünket, jó volt egymáshoz hazajárni.

Én a mai napig szeretem még valamennyire az exem, de sajnos ő már mással él.


Nagyon sokat gondolkodom azon, hogy vajon jobban tenném-e, ha én is elköltöznék onnan. Amikor hazaérve kinyitom az ajtót, a mai napig olyan érzésem

van az esetek kb. 80 százalékában, hogy ő ott fog ülni a lakásban, mint ahogyan korábban várt haza.


Egy kedves, segítőkész idős hölgy a főbérlő, aki nagyon bír engen, és viccesen elmondta, hogy azt szeretné,

ha vinnék magam mellé egy jófej lányt a lakásba. :) Nekem sajnos még az ismerkedés komolyabb szinten

nem megy ennyi idő után (habár folyamatosan randizom), nincs ilyen helyzet kilátásban. :)


Természetesen vannak pozitívumai a lakásnak is. Budapest egyik legelőkelőbb budai részén található,

csodás panorámával rendelkezik, napfényes, mégis annyit fizetek érte (adózva),

mint más ember egy szobáért egy többszobás lakásban (lakótársakkal), valamelyik népszerűtlen kerületben.

Mindig jókat alszom a lakásban, nincsenek álmatlan éjszakáim, a tömegközlekedés pedig elképzelhetetlenül jó.

Más tulajdonos részére ezért a lakásért körülbelül 60 - 70.000 Forinttal kellene többet fizetnem.


Valahogy tudat alatt viszont van valami problémám a lakással kapcsolatban, mert például az exem tulajdonát képező, és az általa elvitt szükséges dolgokat a mai napig nem kezdtem el pótolni. Alapvető bútorok, berendezési tárgyak, faliképek, függönyök hiányoznak, és

mindig halogatom a vásárlásukat.

Sőt, nem is érzem azt, hogy később szívesen megvásárolnám őket ebbe a lakásba.

Nem cserélhetem le teljesen a berendezést, hiszen nem dobhatom ki azokat a bútorokat, amelyek a főbérlőm tulajdonát képezik.

Amióta az exem elment, azóta nem főztem itt semmit magamnak, a tűzhely is csak akkor volt bekapcsolva, amikor barátok jöttek át, és virslit főztünk, tojást sütöttünk, stb.

Előtte hetente többször főztem az exem és magam számára, bonyolultabb ételeket is.


Most egy adott héten egy teljes napot sem tudok a lakásban tölteni, csak egy-két órát vagyok otthon este, amíg kimosok, mosogatok, összepakolok, majd fekszem is le aludni.

Azaz nem telik el egy teljes estém sem egy könyv olvasásával, magamra főzéssel, hanem munka után rögtön programot szervezek magamnak, a hétvégékre pedig igyekszem elutazni.


Próbáltam végiggondolni azt, hogy miért nem szeretek ebben a lakásban lenni? Talán a lakást okolom-e feleslegesen a múltam / múltunk miatt, vagy csak szimplán nem szeretnék egyedül lenni.

Arra jutottam, hogy valószínűleg nem a lakás az oka, hanem az egyedülléttől való félelmem, amely egy teljesen más lakásban is előjönne.

Ennek bizonyítéka, hogy mostanában olyan albérleteket is nézek, ahol lenne egy lakótársam, vagy egy már meglévő cimborámmal lakhatnék együtt.

Eddig soha nem laktam még egyedül, exem előtt más lakótársakkal, korábban pedig a családommal éltem.


Jövő héten várja a döntést a főbérlőm, hogy szeretnék-e maradni, és ha igen, akkor egy éves szerződést kell hosszabbítanom.


Lehet ez a helyzet jobb egy pár hónap múlva? (Közelegnek a hamar besötétedős esték...)

Jobb döntést hoznék valamivel később?

Attól félek, hogy túl korán döntök helytelenül a váltással kapcsolatban, és ha elveszítem ezt a lakást, vagy összeköltözöm egy idegen lakótárssal egy másik helyre, akkor sokkal rosszabbul járhatok.


Ti voltatok hasonló helyzetben? Hogyan döntöttetek?

Jobb lett később ugyanazon a helyen maradva? Még úgy is jobb lett, hogy egyedül maradtatok a lakásban?


Köszönöm! :)


2018. szept. 28. 16:36
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
91%

* Alapvető bútorok, berendezési tárgyak, faliképek, függönyök hiányoznak, és mindig halogatom a vásárlásukat.


Te visszavárod még ezt az embert. Ezért nem pótolsz semmit.

2018. szept. 28. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Az a baj, hogy a lakást az exeddel azonosítod. Gondold végig, hogy el tudnád-e választani a kettőt?

Én listát írnék a helyedben a pozitívumokról és a negatívumokról a lakásváltás kapcsán, aztán amelyik a hosszabb, az segít a döntésben. Vagy dobj fel egy érmét, hogyha fej akkor költözöl, ha írás, akkor maradsz, aztán figyeld meg, hogy amíg feldobod és a levegőben van, akkor melyik oldalnak drukkolsz.

A kapcsolati részre meg: teljesen érthető, hogy 2 hónap alatt nem tudtad kiheverni, nem is lehet 2 évet csak így sutba dobni. Nincs is ezzel baj. Én azt tanácsolnám neked, hogy hagyj időt magadnak! Ne hajszold a kapcsolatot, nem kell még randiznom sem rögtön! Amíg nem lépsz túl az exeden, addig ne bonyolítsd az életed, csak menj, találkozz a haverokkal, utazz, szórakozz!

2018. szept. 28. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
1+1 Én nem bírtam ott maradni. Minden hozzá kötött, minden darab ami ott volt..
2018. szept. 28. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Beszéld meg a főbérlővel, hogy szeretnéd kicserélni a bútorokat. Én a helyedben újrarendezném a lakást, kifestenék, új bútorakat tennék bele!

2 hónap után normális, ha furán érzed magad. Nem kell egyből mindennek vidámnak lennie.


Ha nagyon nem megy, és még pár hónap múlva is hülyén érzed magad ott, akkor talán érdemes költözni. Bár attól még hiányozni fog, hiába mész másik helyre.

2018. szept. 28. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Én nem igazán értem a problémádat. Ha a saját lakásodban laktatok volna együtt, utána eladod és elköltözöl vagy mi csuda? Persze, ott kifesthetsz meg cserélhetsz bútort, de őszintén, ki teszi azt meg? Kinek van rá pénze hogy minden ex után más színűre fesse a hálót és lecserélje a komplett bútorát?

A lakás az lakás. Hiányzik még ő, de ahogy telik az idő úgy szokod meg a gondolatát, hogy már nincs. És ahogy írod nem is töltesz olyan sok időt otthon. Bolond lennél feladni egy ilyen jó albérletet ilyen jó áron. Egy új, drága helyen is sírnál a barátnőd után. Válaszd szét őket, és maradj a lakásban.

2018. szept. 28. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen megértelek,ugyanezen mentem keresztül nemrég hónapokig.Pénzem nincs albérletet váltani,de nem is lett volna szívem,mert nagyon jó helyen van,kutyámnak maximálisan ideális(belső kert),és kedvező a havi díja.Félretettem az érzelmeket lassan.Régen mikor volt pénzem,ilyen esetekben mindent lecseréltem,új disegn-t kapott a lakás.Legutoljára csak annyit tudtam tenni,hogy a bútorokat,ágyat elhúzkodtam teljesen más pozíciókba,és kissé más.Persze még így is eszembe jut egy ajtóról vagy akármiről az exem,amit nem csinált meg,de lassan nem vészes.Új ágyat viszont szereztem.Illetve volt egy személlyel szex is az új ágyban.Érdekes módon én se bírtam főzni nagyon sokáig,mert ő kimondottan főzött mindenféle bonyolult dolgot,de már ez is kezd helyreállni,ennem kell,most már tetszik hogy magamnak kell kaját csinálnom,amit azelőtt is szerettem,és tudok is,csak valamiért mintha bűntudatom lett volna hogy eszek,meg főzök.Nekem ez kb. 4 éves kapcsolat volt,most telt el kb. 1 év,most kezdek helyrerázódni,gyors javulást annyira ne várj.
2018. szept. 28. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Ja,nő vagyok,6-os voltam.
2018. szept. 28. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
45%

Nem, nem, el kell onnan menned. A lakás, azok jó oldalai (hiszen szereted valld be a rengeteg jó tulajdonsága miatt), mind mind az exedhez kötődnek. Gyászolsz jelenleg. Ugyanazt csinálod, mint amikor egy ember elveszíti a szerettét (nem nyúl a dolgaihoz, ruháihoz, nem adja át másnak a szobát használatra stb.). Nem veszel bútorokat, függönyt, stb. , nem főzöl, hisz az is a közös melegséget, biztonságot jelentette.

Nem jó ez így. Ha, nem költözöl hónapokra nyújtod a gyászt. Ezen nem segít, ha erőt veszel magadon és mondjuk új bútorokat veszel.

Vmi véget ért. A lakás a barátnődet, a nyugalmat, biztonságot jelenti neked.

Ő is új életet kezdett, ugyanúgy lutri hogy bejön neki, meddig, neked is muszáj. Lehet rosszabb lesz, már mint a lakás, de mégis jobb lesz, bár milyen más lakást választva, mert egy új fejezetet nyitsz a lakás és a volt barátnőd nélkül...

Amikor becsukódik egy ajtó, azért csukódik be, mert vár egy jobb. Az életed sztorija folytatódik. Élj és ne félj! :)

2018. szept. 28. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Ha megengedsz egy jó tanácsot szerintem még ne randizz, adj erre még egy kis időt magadnak. A szakítás valahol olyan mint a gyászolás... egy magadhoz nagyon közel álló személyt veszítesz el, aki a mindennapjaid része volt. Idő kell ennek a feldolgozásához.

Konkrétan a te szituációdban még nem voltam, de nekem is volt részem szakításokban, melyek lelkileg mindig nagyon megviseltek. Csoda tippet nem tudok mondani... az idő, a barátok és a család mindenesetre sokat segít az egyedüllét érzésének enyhítésében.

Esetleg én a helyedben még annyit tennék, hogy vennék egy kutyát vagy egy cicát, ha valóban ilyen jó fej a főbérlő, akkor biztos megengedi :) Akkor lesz valaki aki szeret és otthon nagyon vár amikor hazaérsz.

Így az írásod alapján baromi szimpatikusnak tűnsz, szóval nagyon remélem, hogy hamar egyenesbe jön az életed :) sok sikert :)

22/N

2018. szept. 28. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek az építő jellegű tanácsokat. :)

Holnap egy-két dolgon végigmegyek fejben, sőt, az érmés módszert még egyszer tesztelem (már egyszer próbáltam) :)

2018. szept. 28. 23:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!