Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szakítás » E mögött a viselkedés mögött...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

E mögött a viselkedés mögött van valami pszichológiai magyarázat? Melyikünk áll megfelelően a kialakult helyzethez? (Bővebben lent)

Figyelt kérdés

Pár hete szakítottam barátommal. Hosszú évek óta voltunk már együtt, de az utóbbi hónapokban úgy éreztem, mindketten a másiktól várjuk a problémáink megoldását és nem léptünk egyről a kettőre. Még mindig szerettem/szeretem őt, de úgy gondoltam, mindkettőnknek jobb lesz, ha most külön folytatjuk, az idő majd eldönti, hogy hiányzunk-e egymásnak, hajlandóak vagyunk-e változtatni, lesz-e még közös jövőnk. Rosszul fogadta nagyon, először ideges volt, nem akarta megbeszélni, tehát igazából csak én mondtam el a problémáimat neki. Ő még aznap leszedett minden közös képet a közösségi médiás oldalairól, és megosztott egy szakítással kapcsolatos zenét is FB-on, tehát abszolút nyilvánosan kezelte a dolgot, holott ez egyébként nem jellemző rá.

Pár hétig nem beszéltünk, majd ráírtam Messengeren, hogy nem lenne-e kedve találkozni, most hogy lenyugodtak a kedélyek, beszélgetni egy kicsit alaposabban elmondani egymásnak, mit érzünk, mert a szakításunk eléggé hektikus volt, nem éreztem, hogy ő mindent elmondott volna, amit gondol. Erre ő közölte velem, hogy egy ideig még "nem akar látni és nem akar beszélni sem velem, mert ő mindent helyre akart hozni, csak nem volt elég ideje, hogy bizonyítson. Most még össze kell hogy szedjük magunkat, majd ha utána úgy érezzük, hiányzik valami, keressük egymást."


Valamiért úgy érzem, bűntudatot akar kelteni bennem, ahelyett, hogy felnőtt módjára kezelné a helyzetet. Ez volt az igazi első, hosszú párkapcsolatom, ez a fajta viselkedés normális ilyenkor, és én akartam túl hamar oldani a feszültséget egy találkozóval, vagy ő az, aki nem megfelelően reagál a szituációra?


Válaszokat köszi előre is.



2018. okt. 13. 22:28
 1/6 anonim ***** válasza:
84%
Ez a "próbáljuk meg egy ideig külön" nem szokott működni. Ha akartál volna valamit tőle, nem kellett volna szakítani. Viszont ha már szakítottál, ne keresd!
2018. okt. 13. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Te gondoltad úgy, hogy jobb lesz külön. Most meg elvárod, hogy majd ha te úgy gondolod, akkor találkozzatok. Hát persze...
2018. okt. 13. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
80%

sajnos az elsö két válaszolonak igaza van.


semmiféle feszültséget nem kell oldanod, szakitottál. mivel az elsö kapcsolat után ez fura érzés, most megtanulod, hogy ha szakitasz, az általában azt jelenti, hogy soha a büdös életben nem lesz közöd már a másik félhez. nem, nem lesztek barátok. haverok se.


alapvetöen olyan lesz, mintha a másik soha nem is létezett volna. ilyen az élet.


ez nem ugy müködik, hogy kidobod, aztán amikor kedved támad elhivod dumcsizni. nincs muröl beszélnetek és idövel ezt majd te is igy látod. nincs miért találkoznotok, az egodat leszámitva, az meg az exedet baromira nem érdekli.

2018. okt. 14. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
48%
Hülye ötlet volt talit javasolni.Ha szakítok,kit érdekel utána hogy a másik mit mondott el vagy mit nem.Pontosan,rád akarja hárítani az egészet,mert ez miatt azt látja,hogy meginogtál.Ha belemész a trécselésbe,irogatásba,rosszul jársz,mert úgy forgatja majd a mondatokat hogy a végén majd még te érzed rosszul magad,fölénybe kerül,és te fogsz szenvedni,nem ő,de már ezzel a mondatával is fölénybe került,hiszen ez olyan mondat,mintha most ő mondaná hogy felesleges nekünk mostanában beszélni,ami téged belül meg idegesíteni fog :) Na most kell megállnod hogy erre semmit nem írsz,és semmit nem reagálsz.
2018. okt. 14. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
75%

Igazuk van az előttem szólóknak. A szakitas nem arra való, hogy a problémákat megoldjátok. Az annak a következmenye, ha nem tudtok/akartok javitani a kapcsolaton.

Teljesen normálisan kezeli. Szakitottál vele, és most megprobál ezen túllépni. Teljesen felesleges "feszültséget oldani", meg beszélgetni. Azt akkor kellett volna, ha a szakitás helyett a kapcsolatotok rendbe hozatalát inditványoztad volna. Nem most hetekkel később megbeszélni.

Ennek a kapcsolatnak vége. A szakítas ezt jelenti.

2018. okt. 14. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Te rá voltál készülve a szakításra, feldolgoztad, mielőtt közölted volna vele.

Neki hidegzuhany volt. Látta a problémákat, elmondása szerint kereste volna a megoldást, de nem találta, ergó ő nem a szakítást akarta.

Neki a találkozás a régi seb feltépése, ami valószínűleg nem sült volna el jól.

Gondolj bele az ő helyzetébe is, legyél kicsit empatikusabb.

2018. okt. 14. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!