Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szakítás » Párom lelki beteg. Gyógyszert...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Párom lelki beteg. Gyógyszert is szed rá rendszertelenül. Nem akarja, hogy orvost hívjak. Utálja a kórházat, főleg a pszichiátriát. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Tudnátok segíteni nekem?

KÖNYÖRGÖM NE ÍRJATOK SEMMI OLYANT, HOGY NEM KOMOLY A KÉRDÉS, MERT MEGŐRÜLÖK LELKI FÁJDALMAMBAN.

Párom húga halála óta munkanélküli lelki beteg. :-( Gyógyszert is szed rá rendszertelenül.

Most 2 napja megakar halni. Mindenbe beleköt. 3 éve vagyunk együtt. 6 éves kislányommal imádják egymást.

Nem akarja, hogy orvost hívjak. Utálja a kórházat, főleg a pszichiátriát.

Mit tegyek? Ti mit tennétek mielőtt megőrültök?

Köszönöm őszinte válaszotokat és ne hurrogjatok le



2018. nov. 12. 21:13
 1/9 anonim ***** válasza:
83%
Pedig hívjad az orvost, mert önveszélyes. Egy mentálisan beteg embernek nem lehet a véleményére hallgatni úgy, hogy rendszertelenül szedi a gyógyszereit. Meg fogod magadnak bocsátani, ha arra érsz haza, hogy felakasztotta magát? Nem hiszem.
2018. nov. 12. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
81%

Elsőnek igaza van. Gyakorlatilag nem fogsz tudni semmit tenni. Szakember segítsége kell.

Vele együtt élni meg így nem lehet.

Tönkretesz téged, a kislányt, a komplett környezetét.

2018. nov. 12. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Megkérem a kedves pontozókat, hogy szóljanak is hozzá!!! Köszönöm szépen előre is
2018. nov. 12. 21:36
 4/9 anonim ***** válasza:

Mi az, hogy rendszertelenül szedi a gyógyszert?

Ezt így nem lehet. A ti életeteket is tönkre fogj tenni. Ha maga nem hajlandó normálisan kezeltetni magát, akkor nem sokat tehetsz a rábeszélésen kívül, amíg valóban nem próbál meg öngyilkos lenni.

2018. nov. 12. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

A rendszertelen az, hogy kellene este, meg reggel is. Megbeszélte a dokival, hogy este nem szedi, mert akkor egyszerre elalszik tőle, mert így is fáradt esténként.

De viszont, amikor nincsen jól, akkor több db-ot is bevesz egyszerre... :-(

2018. nov. 12. 21:48
 6/9 anonim ***** válasza:
86%
Igen, pont ezért nem kellene most az egyszer arra hallgatni, hogy ő mit szeretne. Nem szedi az előírtak szerint, nem beszámítható, önveszélyes. Ennél többet nem tudunk írni. Hívj ki orvost, nem kell az engedélye hozzá. Haragudjon meg rád, ha akar, még mindig kisebb baj, mintha meghalna.
2018. nov. 12. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Fish1 ***** válasza:

Csak gyógyszert szed, vagy jár terápiára is?

A gyógyszer önmagában nem fogja megoldani a problémát, mindenképpen kell a terápia, ha magától nem tudja összeszedni magát.

Sokat tenni nem tudsz, amíg ő maga nem akar ezen változtatni. Elhurcolhatod a pszichiátriára, de ha ellenáll az egész kezelésnek, akkor ugyanitt fog tartani továbbra is.

Az nem zavarja, hogy ezzel mindenkit hazavág maga mellett?

2018. nov. 13. 04:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
A gyász feldolgozasához idő kell...nekem a párom .ent el majd' 6 hónapja...nagyon nehéz. Én akkor kaptam észbe amikor fizikailag is beteg lettem, akkor iszonyu erővel akarattal kihoztam magam, nem akartam meghalni mert van 2 gyerekem akiket tönkretennék ha én is elmennék. Nyilvan hullámzó a folyamat, hol rosszabb hol jobb, de ha szereted Te is tudsz segíteni neki. Nézzetek pl gyászfeldolgozó csoportot...
2018. nov. 13. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Párom ma bekerült mentővel a kórházba...
2018. nov. 13. 23:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!