Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szakítás » Mit csináljak, ha a barátnőm...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit csináljak, ha a barátnőm öngyilkossággal fenyegetőzik?

Figyelt kérdés

Én nagyon szeretem őt, de már egyszerűen nem bírom elviselni, állandóan féltékeny, megfojt a szeretetével stb..

Nem tudok szólni a szüleinek meg senkijének sem, hogy figyeljenek rá jobban, mert messze élünk tőlük (együtt lakunk), barátai pedig nem igazán vannak.

Nem bírok már tovább vele lenni, de akárhányszor megemlítem neki, fenyegetőzik és sajnos ki is nézem belőle, hogy megteszi, elég labilis.. Mit tegyek? Nem bírnám ki, ha miattam halna meg..


23/f


2019. jan. 14. 23:36
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
91%
blöfföl,te bedőlsz.
2019. jan. 14. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
86%
Aki öngyilkos akar lenni, az nem fenyegetőzik, hanem megteszi anélkül, hogy bárkivel is tudatná. A barátnőd csak sajnáltatja magát, fel akarja hívni magára mások figyelmét, mert tévesen azt gondolja, hogy mások figyelmétől függ a boldogsága.
2019. jan. 14. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
De mi van, ha mégis megteszi? Sosem lehet tudni. Előttem is depressziós volt már, voltak gondjai, ez lenne neki az utolsó csepp. Én nem tudnék ekkora lelki teherrel élni, hogy miattam hal meg :/
2019. jan. 14. 23:44
 4/20 anonim ***** válasza:
63%
akkor maradj vele és engedj a zsarolásnak mit mondjak agyatlan.
2019. jan. 14. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%
Válassz másik szerepet, a "felelős" szerep nem segít, inkább ront. Mondd meg neki, hogy nem tudsz segíteni, ha az ő döntésének a terhét rád rakja. Ez bénító. Jó alapállás, ha leszögrzed: csak akkor tudsz segíteni, ha ő is akarja. És akkor is csak annyit amennyit Te helyesnek tartasz. Van még más segítő is. Ha ezt nem fogadja el tőled, azzal a szabad akaratodat akarja elvenni amihez nincs joga és nem is kell a megoldáshoz. Felesleges és káros lenne engedni egy ilyen befolyásolásnak. Bizonyítson ő, hogy mindent meg akar tenni, hogy kijöjjön a gödörből. Neked nem kell semmit bizonyítani.
2019. jan. 15. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
77%

#3

Ne aggódj, nem fogja. Az öngyilkossághoz hihetetlen nagy bátorságra van szükség.

2019. jan. 15. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
92%

Nem miattad hal meg, hanem a metódus miatt, amit választ magának, ha megteszi. Ha miattad halna meg, az gyilkosság lenne, nem öngyilkosság. Szólj a szülőknek, hogy vigyék el haza, mert ez van, ha nem, akkor meg hívsz neki meseautót, azok meg majd elviszik a rugdalózóba, ott felvehetik.

32/f

2019. jan. 15. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 Rockarc ***** válasza:
62%

Hibas feltetelezes, hogy az ongyilkos nem beszel a tetterol azt megelozoen. En a helyedben radumalnam, hogy segitseget kerjetek. Az elso alkalommal mindenkeppen menj vele, hogy megyozodj rola, hogyha segitsegre van szuksege, akkor tud olyan helyet, ahova tud menni. En csak utana szakitanek vele. Ha biztosra akarsz menni, akkor varhatsz par alkalmat, a lenyeg, hogy bekeruljon egy ilyen kozossegbe, az embernek szuksege van segitsegre, amikor a lelke eppen darabokban van, ilyenkor az is eleg lehet, ha valaki meghallgatja.


42F

2019. jan. 15. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
90%
Mond meg neki, hogy rendben, tudsz egy jó helyet, ahol simán meg tudja oldani, ha akarja akkor hétvégén elviszed oda.
2019. jan. 15. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
87%
Nem miattad halna meg hanem saját maga miatt, ergo nincs lelkiismeretfurdalás. Miért mit kell tenned hogy "megmentsd"? Velemaradni? Szóljal már neki hohy akkor nem öngyilkosságot kell puffogtatni hanem levegőhöz kell hagyni jutni.
2019. jan. 15. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!