Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szakítás » Hogyan dolgozzam fel hogy már...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan dolgozzam fel hogy már nem szeret a barátom?

Figyelt kérdés

Egy hónappal ezelőtt azt mondta a barátom hogy átalakultak az érzései,valami megtört benne az utóbbi fél évben,5 évet voltunk együtt,26 éves vagyok,első kapcsolat mindkettőnknek.Elmondta hogy szeret mint embert,ragaszkodik hozzám,de elképzelt minket 5-10 év múlva és egyszerűen nem ment,nem látott minket.


Én még nagyon szeretem őt,nagyon nehéz elengednem,akkor is ha az utóbbi pár hónap már nyögvenyelős volt,éreztem hogy ridegebb,hogy nem érzi jól magát. Én vele képzeltem el az életem,én most is látom magunkat évekkel később,egyszerűen nem tudom hogy dolgozzam ezt fel😔Most államvizsgázok az egyetemen,oda is alig tudok koncentrálni,mert csak rágódom hogy mit tehetnek.Egysuer vissza akarom őt kapni,egyszer pedog inkább már csak túl akarok lenni ezen az egészen.


Azt szeretném kérdezni hogy mit tanácsoltok? Hogy dolgozzam fel hogy az első hosszú kapcsolatom, ami azt hittem hogy az utolsó lesz, véget ért? Hogy ne ábrándozzak arról higy minket még hátha összesodor az élet? Annyira hiányoznak a régi idők, nehezen tudok szabadulni a gondolattól.Próbálom lefoglalni magam, olvasok, tanulok, neha találkozom a barátaimnal,de esténként annyira rám tör a szomorúság, hogy semmit nem tudok csinálni 😔


Köszönöm a válaszokat előre is, szép hétvégét nektek!



2019. febr. 23. 17:47
 1/8 anonim ***** válasza:
19%

Egyrészt amit te szeretetnek nevezel, az az egós elme egy ragaszkodása, kóros csimpaszkodása. Azért van szükséged arra, hogy éreztesse veled a párod ,hogy fontos vagy neki, mert fogalmad sincs a valódi szeretetről, ami egyben a valódi boldogság is, ezért képtelen vagy elnyomni a boldogtalanságod ilyen pillanatnyi múló élvezetekkel, mint amikor valaki megeteti az egód, és azt mondja neked, hogy szeret téged. Ha tökéletesen boldog lennél, tehát tudnád, hogy mi a szeretet, akkor nem éreznéd szükségét annak, hogy valaki éreztesse veled, hogy ragaszkodik hozzád, tehát hogy az egója ragaszkodik a te egódhoz.

A valódi szeretet kimondhatatlan, szavakba nem foglalható, mivel nem egy érzés vagy egy gondolat, hanem egyfajta TUDÁS, amely tudás felülír minden érzelmet (legyen az negatív vagy pozitív) és gondolatot. Amit te szeretetnek és boldogságnak nevezel, az a duális elme pozitív vége.

Az elme szintű "szeretet" és "boldogság" idővel elmúlik, azonban a valódi boldogság, amely nem egy múló érzés és nem egy múló gondolat, SOHA NEM MÚLIK EL!

A barátod sose szeretett téged igazán, csupán az egójának szüksége volt rád, hogy egy ideig elnyomja a boldogtalanságát VELED. De már megunt, már nem használsz úgy, mint előtte, ezért kidobott.

2019. febr. 23. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Ugyanez volt velem is, csak mi 14-15 evesen jottunk ossze es 6evig jartunk.

Ha most visszagondolok az utana tarto tobb,mint 1,5eves szenvedesemre, nagyon sajnalom,hogy elpazaroltam ennyi idot egy pasi siratasara.

Tudom ez most szamodra nem sokat segit, hiszen minden rossz szamodra most es hiaba mond barki barmit, ugysem fog segiteni.

Es jon a legnagyobb kozhely: az ido.

Nekem semmi mas nem segitett, csak az ido, hiaba voltak mellettem a barataim, elfoglaltam magam stb, csak az evek mulasa miatt lettem tul rajta.

Azota eltelt majdnem 5ev es ugy latom,hogy sokkal jobban jartam igy, hisz,ha meg most is egyutt lennenk, valszeg csak marnank egymast es egyikunk sem lenne boldog. Rengeteget almodoztam rola,hogy ugyis osszehoz minket a sors, mert majd maskepp gondolja,ha talalkozunk evek multan. Hulyeseg. Soha nem lesz igy, es nem is baj. 5 eve nem lattam, egy szot nem beszeltunk, o mar lassan hazas. Ennyit arrol,hogy egymasnak teremtettek stb.

Fel a fejjel, jonni fog majd mas.

2019. febr. 23. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Egyetlen sírig tartó szeretetet ismerek, és az a kutyámé.
2019. febr. 23. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Utolso, adlak, mar en is igy latom 26evesen ;D
2019. febr. 23. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Csak egyet tudok tanácsolni, hogy ne akard egyik napról a másikra elfelejteni, mert akkor megerőszakolod magad. Ez így teljesen normális, amit érzel, hisz 5 évig együtt voltatok. Szépen meg kell gyászolni, ha sírnod kell sírjál, ha eszedbe jutnak a szép emlékek arra gondolj jó érzéssel, ha dühös vagy rá, enged meg magadnak azt is. Szép lassan elhalványul. Nem nagy vigasz, de korrekt volt a barátod, mert őszinte volt veled.
2019. márc. 4. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Itt annyi minden sántit... Egy hónapja mondta. Azóta nem is beszéltetek? Együtt kellene élnetek, de semmi ilyenről nem teszel említést. Magyarán ennyi idő alatt sehova sem jutottatok. Pont mint ahogyan az első kapcsolatokban általában. Egy üres, semmitmondó ez az egész dolog, minden csak nem kapcsolat. Amit tinikorodban kellett volna átélned, nem most...
2019. márc. 5. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekem az segitett hogy rajöttem nem a szenvedest kell hajszolni, minek nekem olyan aki nem szeret, aki menekul tőlem semmi jot nem is kapok az egeszbol, miert legyek mazochista?

Mindig az olyan emberek tarsasagat kell keresni akivel jo es nem az olyanét akinek kinoz a közömbössege es csak banatot okoz. Nem hianyzik nekem a bánat abszolut

Ehhez ido kell rajönni hogy csak üres falakat döngetsz a kapálozassal.

Exem még használgatni akart csak arra. Mindig végig kellett volna neznem hogy jön es utana menekulve lelép es csak "az"miatt ir kedves szavakat. Hát köszi nem kérek ebből.

2019. márc. 13. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Egy szakítással dolgozd fel.
2019. márc. 13. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!