Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szakítás » Tudnom kéne ennyiből, ő ez...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Tudnom kéne ennyiből, ő ez akivel le kell élni az életem? Mit tehetnék?

Figyelt kérdés

Szép estét!


Teszek egy próbát az egésszel.

Gyakran érzem rosszul magam, úgy érzem "kiégtem", nem nagyon tudom merre halad az életem és mit szeretnék az életben.


Jelenleg külföldön élek a párommal, és a családjával.

Kijöttem, és szeptemberben kezdenék egyetemet távoktatással.


A párom nagyon okos, kedves, és mivel most halt meg a nagyapja lehet nagyon stresszel, de mostanában nagyon sokat vitázunk. Ennek ellenére nem akarnám elhagyni.


Viszont hiányzik Magyarország, a barátnőim, kíváncsi lennék milyen nappalin az egyetem.

Jelenleg 19 éves vagyok, és azzal hogy dolgozok, takarítok, házimunkát végzek és mást se csinálok, 30-nak érzem magam.


Félek, hogy elpazarlom a fiatalkorom, kimaradok valamiből, sajnálni fogom hogy kihagytam a lehetőséget.


Ugyanakkor ha hazamennék, félnék hogy elhagynám a tökéletes párt, nem találnék másik ilyet.. és az anyagiak miatt is.

Szegény családból származok, hárman vagyunk testvérek és élünk a szüleimmel. Ha nappalira járok és nem dolgozok, diákhitellel tudom elkezdeni az egyetemet, otthon vagy koleszban laknék.


Nem tudom, hogyan tudom majd elindítani az életem, vagy el tudom e majd egyáltalán. Tudok-e majd lakást, házat venni valaha is magamnak diplomaszerzés után, mivel Magyarországon nem fizetnek sokat. Itt adott számomra a minimum 500 ezer Ft nettó, ennyit keresek, és ez felfelé ível tovább.


Hónapok óta filózok ezen, most nagyon bezárva érzem magam, önállótlannak is mert a faluban egy bolt sincs, jogsim sincs, így boltba se járok el, és a párom szüleivel élek, így gyakran vagyok gyerekként kezelve. Házi munkát végzek, dolgozok, nincsenek barátaim itt,mert nem beszélem úgy a nyelvet.


Párom 5 évig minimum itt akar maradni, de félek hogy nagyon szenvednék ettől.


Ha hazaköltöznék, attól félnék hosszú távon mi lesz velem, miből lesz pénzem saját otthont teremteni vagy megélni. Lesz-e valaha ilyen okos, értelmes barátom, aki tanult, több nyelven beszél, és igazán szeret.


Nem tudok dönteni, úgy érzem, mintha értelme se lenne az életemnek semelyik útvonalon se. Félek hogyha a rövid távú szenvedést választom a hosszú távú boldogságért, vagyis maradok, kiderül hogy ez a folytonos vita sem ideiglenes, hanem a párom tényleg mindig kritizálni fog minden apróságért, mégse tökéletes számomra.


Mit tehetnék?



2019. márc. 9. 21:01
 1/8 anonim ***** válasza:
10%

A történetet nem olvasom el, mert már a kérdés is fájdalmas!


Személyre mióta használjuk az "ez"-t?

És ki mondta, hogy bárkivel is le kell élni egy életet? Talán kényszerít téged erre bárki is?

Akit meg szeretsz, azzal meg nem kell, nem kényszer az együttélés, hanem szeretetből élsz vele.

2019. márc. 9. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Véletlen hiba, nem szoktam ilyet ejteni, szerepel az ő is, valószínűleg átírták egy mondatot amiben pedig eredetileg az "ez" mutató névmás szerepel. A háttérinformációkat elolvasva tudnál igazán érdemleges választ adni, így válaszod haszontalannak veszem, próbálkozz máskor is.
2019. márc. 9. 21:10
 3/8 A kérdező kommentje:
Átírtam* még mielőtt dobálózunk az autocorrect-es elírásokkal is
2019. márc. 9. 21:11
 4/8 anonim ***** válasza:

Az emigráció összes kérdését feltetted szinte:)


Kérdés, hogy mivel lennél elégedett. Érthető, hogy nem akarsz örökké takarítógép lenni, de szerintem, ha együttélsz a pároddal, akit szeretsz, az nagy dolog ám. Bizony vannak pillantaok, amikkor nem tudsz jó döntést hozni. Azt tudnám mondani, hogy ilyenkor nem kell ezt erőltetni.

2019. márc. 9. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
0%

19 éves vagy. 99% hogy nem maradsz együtt a jelenlegi pároddal. Ha mégis akkor rengeteg szenvedés és lemondás árán. 500-at itthon is megkereshetsz. Nem ennyiért szoktak kimenni dolgozni jó esetben hanem legalább 1 millióért. Távoktatást nem fogod tudni csinálni. Ha nem jártál be pénteken és szombaton fogalmad sem volt az anyagról, így pedig semmilyen vizsgád sem fog sikerülni...

A saját boldogulásodra figyelj. Ne maradj kint sokáig, max 1 évet. Támogatni pedig sokat tudnak itthon is, legalábbis a szeretteidnek minden követ meg kellene mozgatniuk: szülők, testvérek, itthoni párod. Ennyinek elégnek kell lenni amíg nem végzel 1-2 évvel a sulival hogy majd gyakornokként el tudd kezdeni a saját lábra állást amíg nem végzel.

2019. márc. 9. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Te azert szenvedsz kulfoldon, mert ezt valasztottad. Ha nem szeretnel szenvedni, akkor tessek nekiallni nyelvet tanulni, jogsit szerezni peldaul, es maris jobban fogod magad erezni. A többi csak igy tud jonni magatol. Azert vagy gyerekkent kezelve, mert egy onallotlan gyerekkent viselkedsz. En is kulfoldon elek, tudom, nehez lehet az elso idokben, pont ezert kell kenyszeriteni magadat iszonyatosan, hogy lehessen sajat eleted az x helyen is. Maskepp nem megy. Maskepp 1 millio nettoval is ugyanigy fogsz szenvedni ott is.
2019. márc. 10. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Én arra tudnék még gondolni megoldásként, hogy ha maradsz, tanulod a nyelvet (hiszen úgyis szükséged van rá, ha kint élsz), akkor akár már egy év múlva elkezdhetsz egy ottani egyetemet. Így együtt is maradtok, és tanulhatsz is. Aztán előbb-utóbb úgyis lesz saját lakásotok, családotok, és akkor nem lesz, aki gyerekként kezeljen. Ha esetleg pedig szakítotok pároddal, akkor is lesz diplomád, nem maradtál le az egyetemről, akkor itthon is meg fogsz tudni élni. Hogy mennyire jól, az nyilván függ az adott szaktól.
2019. márc. 11. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Egy dolog biztos, hogy rajtad kívül senki nem tudja mi a legjobb számodra.

De egy biztos, ha most nem vagy elégedett az életeddel, akkor változtass rajta.

Biztos lehetsz benne, hogy nehéz lesz. Viszont nem a pénz az, ami a boldogság forrása. Persze kell az is. De nem csak az.

Az erős nő nem vár a boldogságra megteremti magának azt.

Sok sikert. Hajrá.

2019. márc. 11. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!