Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Fontos a szerelem egy komoly...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Fontos a szerelem egy komoly párkapcsolathoz, házassághoz?

Figyelt kérdés
A kérdés adott. Kell-e az elején, kell-e végig, folyamatában, vagy e nélkül is lehet komoly közös életet élni? Mit gondoltok? Én nem tartom túl fontosnak, úgy gondolom, szerelem nélkül is különbség van szeretet és szeretet között.

2019. nov. 20. 19:54
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem fontos. Oké, nem biztos, hogy mindig maximumon lángol, de ez ad egy pluszt azért, hogy miért pont azzal az illetővel legyek, akivel. Ha ez nincs meg, akkor idővel az egész átcsúszik egy boldogtalan megszokásba.
2019. nov. 20. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Számomra elengedhetetlen. Noha a szerelem idővel jó esetben szeretetté konvertálódik, a kapcsolaton mindennap dolgozni kell, mindkét embernek. Tovább is van, mondjam még? 😉 XXXf
2019. nov. 20. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Más nevében nem beszélhetek nekem fontos. Az elején mindenképp, pont ez az amitől ő különleges, ez ad erőt, hogy támogasd amikor rosszra fordulnak a dolgok pl. betegség miatt, nem csak amkor jól mennek a dolgok. Úgy könnyű jó fejnek lenni. Az a számítóság és önzőség amit itt nap mint nap olvasok számomra teljesen idegen, patika mérlegre tenni ki mit adott, stb. Egyenesen hátborzongató.

Nem azt akarom ezzel momdani, hogy kizárólag az érzelmeknek kell dominálni, a józan ész és a megfontoltság is fontos, de nálam nem ment az elköteleződés szerelem nélkül. A lila köd felszálltát viszont mindenképp meg kell várni és megismerni a máaikat elköteleződés előtt, azt gondolom.

2019. nov. 20. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Nekem több olyan ismerősöm van, aki talált egy megfelelő jelöltet, és itt az idő alapon házasodott. Működik, 10+ éve, mindkét pasi halálra dolgozza magát, az egyik lép csak félre; a feleségek nevelgetik a gyerekeket, dolgoznak.
2019. nov. 20. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
60%

Nekem van egy pasi barátom, ezer éve napi kapcsolatban vagyunk, mindent megbeszélünk,hasonló az értékrendünk.

Ennek ellenére soha nem tudnám elképzelni,hogy ebből párkapcsolat legyen. Nem vágyom az érintésére,arra,hogy átöleljen, megcsókoljon. És azért egy párkapcsolatban ez is nagyon fontos.


Az elején mindenképp" kell az erős szerelem, aztán persze ez enyhülni fog, örökké nem ég ezer fokon senkinél sem, ebben biztos vagyok.

Évek múlásával azért a kötődésnek meg kell maradnia, és nem szabad totálisan elhidegülni a másiktól.

Persze, ezért dolgozni is kell, de néha bármit teszünk, elmúlik...Akkor pedig mérlegelni kell hogyan tovább. 40-45 év alatt érdemes elgondolkodni azon,hogy kilépünk-e a házasságból. Efölött már szerintem nem érdemes egy viharos szerelmet várva lezárni egy egyéb téren jól működő kapcsolatot.


Negyvenes nő vagyok, és biztos lesznek akik fújjolnak rám emiatt, de néha egy flört,titkos félrelépés jót tesz a házasságnak.

2019. nov. 20. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha te olyan emberrel szeretnél együtt élni akivel csak lakótársak vagytok akkor persze. El lehet pazarolni pár évet az életedből egy ilyen langyos együtt eléldegélésben is, csak semmi értelme nincsen. A párkapcsolat a szerelemtől párkapcsolat. Egyébként csak egy barátság, ha te együtt szeretnél élni egy barátoddal akkor minek párkapcsolat? Kb addig fog működni amíg az egyik fél életébe be nem lép egy olyan ember akibe tényleg beleszeret.
2019. nov. 20. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mindenkinek a válaszokat, ahogy látom a többség a szerelem fontossága mellett van.

Kedves hatos! Ahogy írtam a kérdés alatt, szerintem barátság és barátság között nagyon-nagy különbség lehet. Másfajta szeretetet érzünk egy haverunk, barátunk, lakótársunk, anyánk, apánk, orvosunk iránt, ezért úgy gondolom, lehet ennek az érzelmi formának még magasabb foka is, ami ugyan nem szerelem, de a szeretetnek egy igen magas foka. Látom, hogy te ezt nem így gondolod, nem is igazán szeretnéd megérteni a nézőpontomat, de nem kell lenézőnek lenned. Egyik barátnőmmel sem "langyos együtt eléldegélésben" éltünk annak ellenére, hogy nem mindegyikbe voltam beleesve.

A kérdésem leginkább azért tettem fel, mert eddig(habár 1-4 év közötti párkapcsolataim voltak) nemcsak hogy nem tudtam kapcsolatot felmutatni a szerelem megléte és a kapcsolat minősége között, talán csak egy esetben jelentett problémát a szerelem hiánya.


Abban viszont, hogy kialakult szerelem nélkül nem lehetünk biztosak abban, hogy netán a kapcsolatunk alatt az egyik fél beleszeressen másba, mélyen egyetértek. Viszont ilyenkor mindig arra jutok, hogy létezik az, hogy egyszer sem történt meg velem, se a volt barátnőimmel, hogy emiatt kelljen szakítanunk?

2019. nov. 20. 21:36
 8/9 anonim ***** válasza:

6-ossal értek egyet.

A szerelem az alapja a párkapcsolatnak, házasságnak.

2019. nov. 20. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Biztos lehet szerelem nelkul is, csak nem erdemes😀

Nekem van egy barátnőm, aki minden szerelem nelkul hazasodott, szinte kenyszerre. Nagyon regota egyutt vannak, gyerekek is vannak. Neha probal erot nyerni abbol, hogy a "regi szep idokre" gondol, csak aztan rajon, hogy naluk olyan nics😟

Szerintem ezert fontos. Ha a szerelem elmulik is,van hova "visszanyulni".

2019. nov. 21. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!