Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Keresztény lány és nem hívő fiú?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Keresztény lány és nem hívő fiú?

Figyelt kérdés

Nagyon vonzodom egy fiuhoz aki nem keresztény.. Én is tetszem neki. Ugy erzem vibrál köztünk a levegő. Tudja rólam, hogy hívő vagyok és kíváncsi is erre. De azért elegge vonzzák az izgalmas és "veszélyes" dolgok. És van is ebben a kapcsolatban valami izgalmas számomra is. A visszafogott, keresztény "jokislany" szerepében érzem magam, ő meg a tipik rossz fiú, akinek azért vagyok izgalmas, mert nem adom be a derekam, nekem meg azért izgalmas ő, mert ugyebár az ellentétek vonzzák egymást. Tudom erre a legtöbb hívő azt mondaná, felejtős a csávó mert rosszba fog vinni, és nem én fogom jó útra téríteni.. De nemtudom.. Nem hagy nyugodni a kérdés, hogy de mi van ha mégis?.. Persze lehet én vagyok a naiv most. De nem akarok elszalasztani egy kapcsolatot azért, mert előítéletes vagyok, és csak azért mert benne van a pakliban, hogy talán rossz vége lesz. Mert ugyanúgy az is benne lehet, hogy még valami jó is kisulhet belőle.

Nemtudom mit csináljak. :/



2019. dec. 9. 18:50
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
76%

Nem hívőként volt egy református barátnőm, voltak kis bibliai idézetes "beszólásai", minden héten templom, lelkész rokonok...

Habár nem szeretem a vallásokat, őt nagyon szerettem, nem emiatt nem működött a kapcsolatunk. :) 28f

2019. dec. 9. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
37%
Neked nincs tanácsom, de a srácnak üzenem, hogy meneküljön és sose kezdjen hívővel.
2019. dec. 9. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Utolsó gondolom volt rossz tapasztalatod azért mondod ezt, de nem kell általánosítani. Hívő és bigott hívő között van különbség.
2019. dec. 9. 19:01
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Meg vagyok keresztelve, az exem is volt. Ő nagyon dobálózott a vallással, de szerintem eléggé hipokrata volt. Csak akkor járt templomba, amikor úgy gondolta, hogy az fontos, meg majmolt, amikor érezte rajtam, hogy én nem ragaszkodok vallási tradíciókhoz.

Legalább én nem álszenteskedtem, ellenben vele, borzasztóan kiábrándító volt.

2019. dec. 9. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Keresztény vagy és még sem látod a lényeget. Még csak kívülről sem. Tipikus..


Csak a személiység számííííít! Hát nem olvasod a bibliát, te lány???


Én olyan stabil hívő vagyok, hogy etéren jelenségnek számítok. A szerelmem nem hívő.

Erre van egy frappáns nem vicc, hogy különböző valláaúak, hívők, nem hívők, meg agnosztikusok találkoznak, beszélgetnek, barátok lesznek. Ez nem vicc, hanem ez történik ha az ember nem abnormális.


Benned van ez az érzés, de ettől még ő nem lesz rossz. Ha az lenne, éreznéd, hogy nem akarsz vele összejönni. Amit érzel, az nem megváltoztatás a rosszat jóvá, hanem a korlátlan vagy kevés korlátú kicsapongásoknak segítő kereteket mutatni, hogy a harmónia nagyobb legyen.


Nem számít mit mondana a legtöbb. A "legtöbb [csoport megnevezés]" szinte mindig rosszat mutat. Csupán mert itt nagyon bölcstelenek és gyarlók az emberek.

Nem akarlak megsérteni, de erre te is példa vagy. Még ha nem is lennél hívő, nem ismernéd a bibliát, akkor is sokkal mélyebben éreznéd, tudnád, hogy merre haladj tovább és hogy hogyan, ha nagy lenne a szívedben lévő bölcsesség.., de ezek segítségével sem tudod, tozed annyira se.


Az előítéletességed halvány, fél, gyenge, és csak azért van, mert tapasztalatlan vagy. Egyébként benned nincs igazán előítéletesség, akkor még megnevezni sem tudnád igazán. A rossz vége lesz lényegtelen. Úgy beszélsz, mintha a biblia nem írná le kismilliószor, hogy nem csak a vége számít. És ha rossz vége lesz?? Valószínű ez, hisz kevés önismeretetek, tapasztalatotok, világra való rálátásotok, stbstbstb van. Na és??? A lényeg maga a minden. Minden rész. Ha úgy érzed egy szinten rezegtek, akkor hajrá, engedd be isten ajándékait az életedbe. A "rossz" kiemenetelüeket is, hisz olyan adag tudást, tapasztalatot, önismeretet fog adni, hogy akár egy kapcsolat után is sokszor annyira mélyen fogod tudni, mi is vagy te és mi kell neked.


Remélem nem csak azért vagy neki izgalmas, mert nem adod be a derekad. Akármire is gondolsz, biztos nincs így, nem is értem, miért írtad ezt.


Olvasd többet és értelmezd még többet a bibliát.


Most gondoltál valamennyire. Még kétszer annyit.

2019. dec. 9. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Csak a személyiség számít. Annak minden része együtt.
2019. dec. 9. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Nem tudok egyet érteni ezzel, mert nem csak a személyiség számít.. Az a kapcsolat, amiben nincs ott Isten harmadik félként, azt sokkal nehezebb egyben tartani. Meg lehet kövezni, de szerintem akkor is elengedhetetlen, hogy a másik fél is hívő legyen, ha már egyszer én az vagyok. Különben elég sokmindenben felemás igaban járunk. Pl ha csak a személyiségét nézem a mostani srácnak, akkor azt mondom talán benne vagyok, de azt a képet nemtudom elengedni, amikor látom a konyhában az uvegasztalnal ülve whiskey - vel a kezében és cigi füstöt okadva a szobában. Ha elképzeltem a jövőm, akkor nem akarok ilyet látni benne. Egyáltalán nem csak a személyiség a fontos. Legalábbis nekem elég nyomasztó lenne a hiteletemet egyedül megelni, és egyedül menni imahazba, és egyedül imádkozni és sorolhatnam. Nekem nagyon fontos, hogy ebben is a társam legyen a férjem. Az aki azt mondja, hogy hívő és a párja nem, és azt mondja, neki elég a személyiség, akkor gondolom nem szenved attol a magánytol, hogy a hitet nincs kivel megossza. Már ha tényleg olyan hivorol beszélünk aki gyakorolja is. Mert sokan már attól hívőnek tartják magukat, hogy meg van keresztelve és tudja hogy van egy Isten. De közben a hétköznapokban nem úgy el ahogy hívő létére kellene. Arra én is azt mondom, hogy annak tényleg mindegy hogy hívő e a párja vagy nem, mert ő maga sem viszi túlzásba a hiteletet. Nem akarok senkit megserteni én sem, de én ezt így gondolom.
2019. dec. 9. 20:07
 8/13 A kérdező kommentje:
Egyébként valamit félre értetek.. Azt akartam mondani, hogy vonzzák a veszélyes dolgok. Persze kifejezetten ő nem rossz, ez csak egy szojaras.. Az ilyen fiúkra szóltak mondani, hogy olyan "rosszfius"..
2019. dec. 9. 20:09
 9/13 anonim ***** válasza:
71%

Nem is értem a hasonlatod, a whiskey-zéssel meg a cigizéssel... mert az sokkal jobb, ha valaki ezt az életmódot csak Isten miatt nem csinálja. Totál ferde a világnézeted és marhaságokat beszélsz.

És baromi előítéletes vagy, szedd össze magad, messze nem csak a hívők értékes emberek, és messze nem csak a hit az, amihez menekülni lehet.

Visszavonom félig a korábbi állításom, miszerint egy ilyen kapcsolat működhet, mivel működhet, de nem esetedben. Ehhez túl önző vagy.

2019. dec. 9. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Hidd el annyival azért tisztában vagyok, hogy Isten sehol nem tanácsolja azt, hogy lazán engedj be akárkit az életedbe, főleg ha látod, hogy igazából nem hozzád való. Ha nem így lenne, akkor nem lenne annyi óva into parancsolata és tanácsa az embernek. Mert Ő jót akar. Ha ez a fiú rossz útra visz, nem hiszem hogy az lenne Isten akarata.. Isten nem azért tanácsol dolgokat, hogy mi azért is kiprobaljuk, hogy aztán rajojjunk, hoppá tényleg igaza volt. Persze ezt is lehet csinálni, csak fölösleges köröket fut az ember. Ha lehet, akkor nem szívesen égeti meg magát az ember. De egy szó mint száz, inkább csak arra voltam kíváncsi, ki mit gondol erről, adna e esélyt ilyen kapcsolatnak. Köszi a válaszokat!
2019. dec. 9. 20:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!