Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Melyik érzés erősebb? Melyik...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Melyik érzés erősebb? Melyik mélyebb? (Szerintetek)

Figyelt kérdés
Teljesen összehasonlíthatatlan a családi kötelék szeretet,és a mély igaz vagy lángolóbb szerelem(szintén lehet igaz) de most mégis felmerült a kérdés,vajon az embereknek melyik az "elsőbbrendű"? Nem lehet összehasonlítani egy fiú anya szeretet mélységét egy férfi nő szerelemmel,vagy apa lánya stb..mégis volt,aki így gondolta,volt aki úgy. Szerintem akivel leéljük az életünket,közösen tervezünk szerelemmel szeretünk valahogy mindig az került előtérbe (nálunk) de van,aki azt mondta "egy apa lánya,anya fia kötelékhez semmi sem érhet fel." Ezt mondja az a szülő,aki nem bírja megérteni,hogy a gyereke szerelemmel mást szeret és nem őt. :D vagy más okból. De akkor jobban szereti a gyerekét mint a férfit,nőt akitől van a gyerek?(ha együtt maradtak) Szerintem szeretjük,tiszteljük fontos a család többi tagja,de a szerelem van elöl. Riasztó,ha valaki közeli rokon miatt pl apa simán áttervezi a randit,a magánéletüket.

2020. jan. 5. 09:18
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%

Nem lehet egymás mellé tenni a kettőt mert egészen más.

A szülőket/testvért nem te választod mégis óriási szeretet és kötelék alakul ki a legtöbb esetben.

A társaddal szabad döntés alapján jössz össze vagy kötöd vele össze az életed. Nemcsak lelki, szellemi, hanem fizikai egyesülés is történik.

2020. jan. 5. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Igen! Elég beteg lenne HA teljesen egymás mellé tennénk a 2 dolgot. De engem megrázott pedig semmi közöm sem volt hozzá,mikor olyan véleményt hallottam.."hogy egy anya fia,apa lánya kapcsolathoz sehol se ér fel egy férfi nő szerelem.." - ?? Hogy a bánatba ne érne fel? Sőt. Ettől még szeretem a családom,de nehogy már a szerelmem sokadrangú legyen mellettük..
2020. jan. 5. 10:09
 3/21 anonim ***** válasza:
86%

Miért kérdező, van gyereked? Mert ha nincs, akkor nem érted miért mondják az emberek, hogy a gyerek egy hajszállal mindig fontosabb lesz.

Ha meg van, akkor elég szomorú ha úgy gondolod, hogy a partner fontosabb.

Ez nem azt jelenti, hogy a partnernek mindig másodrangúnak kell éreznie magát. Őt is lehet ugyanúgy szeretni. De a gyereked mindig a gyereked lesz, akiért felelős vagy, akkor is, ha már felnőtt korú. Természetes hogy a párom is támogatom nehéz helyzetben, de érte nem én vagyok a felelős.

2020. jan. 5. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
Egy szülő NEM felelős a már felnőtt gyerekéért de: segítheti,fontos neki és szereti a gyereket! :) Hagyni kell "kirepülni" ha felnő,nem zaklatni,nem tartozik már felelősséggel DE bármikor fordulhat hozzá és szereti. Ez a jó szülő. Aki hagyja élni,mégis szeret.:) Az ember nem második férjet szül magának (csak sok beteg agyú anya hiszi ezt) annak a fiúnak az első nő nem az anyja lesz..ha felnő. Így anyának is az apa az aki mindig vele vele van. A fiú sem az anyjába lesz szerelmes hanem a nőbe,akit választ.
2020. jan. 5. 11:35
 5/21 A kérdező kommentje:
Az egyik szeretet a másik a szerelem. Egy jól működő esetben a szerelmünk mindig velünk marad,míg a gyerek akit imádunk ő a mindenünk de felnő saját kis élete,családja lesz és ha ott az anyja lenne a legfontosabb nő..nem lehetne saját élete mert alkalmatlan lenne kb más nőt szeretni.
2020. jan. 5. 11:39
 6/21 anonim ***** válasza:
100%

Nem lehet és teljesen felesleges is összehasonlítani. Nem kell!

Gondolj abba bele hogy te mint szülő v a te szüleid az életük hátralévő részet ,mióta megszülettél, arra áldozták hogy téged neveljenek. Ennél nagyobb önfeláldozás nincs.

Azt meg azért ne felejtsd el hogy a legtöbb ember NEM egyszer szerelmes az életében. Többször is éreznek mély szerelmet. Összegázasodnak és sokan elválnak. Aztán új kapcsolat v házasság. Akkor ki dönti el melyik a legnagyobb? Ez mindig az adott időszak kérdése. Akkor mindegyik szerelem a legnagyobbnak tűnik amikor elkezdődik.

A szüleidet, testvéredet azonban (jobb esetben) sosem szűnsz meg szeretni. Es fordítva sem.

Ezért felesleges összehasonlítani. Teljesen más.

2020. jan. 5. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
Tényleg nagyon más. Engem megrázott mikor két ember tőlem függetlenül,és ismeretlenül erről beszélgetett.. Az egyik szerint a szerelem a legerősebb de a gyerek is egyfajta "szerelem" csak nem úgy..& saját élete lesz. A másik szerint csak a gyerek és a párja nem..-.- Azért volt ijesztő nekem mert egyből arra következtettem,hogy az utóbbi ember se nem hagyja élni a gyerekét se semmi & tönkreteszi a kapcsolatát hogy mi az hogy nem ő az első nő/férfi az életében.
2020. jan. 5. 13:51
 8/21 anonim ***** válasza:
100%
A barátokat megválaszthatod, de a családod készen kapod, nehéz különbséget tenni, ha engem kérdezel 50-50.
2020. jan. 5. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:
:)) És van amikor sajnos a rokonok nagyon nem méltóak a szeretetre ott teljesen nyilvánvaló,hogy nem ők a fontosak. De most egy átlagos családról és átlagos normál kapcsolatról beszélünk. Ki hogy van vele.
2020. jan. 5. 14:34
 10/21 anonim ***** válasza:
Szülök szartak a fejemre , kötelék meg ilyenek hagyjuk már, 3 éve vagyok kapcsolatban de ott több szeretetet kaptam mint a szülőktől.
2020. jan. 7. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!