Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Szerintetek miért csinálhatja...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek miért csinálhatja ezt az exbarátnőm?

Figyelt kérdés

Hosszú kapcsolat után (mi voltunk egymásnak az első igazán nagy szerelem, évekig vágytunk egymásra előtte) pár hónappal ezelőtt szakítottunk. Neki azóta már van pasija, akibe állítása szerint, nem szerelmes, csak nem tudott egyedül lenni, és jól esik hogy van mellette valaki és jól érzi magát vele. Én ezt elfogadtam, még ha rosszul is esett. Inkább kikövettem mindenhonnan, hogy ne lássam. Így könnyebb nekem. Ő is kikövetett engem Instagramon, miután észrevette hogy én nem követem, sőt ezt szóvá is tette. Ennek ellenére mindennap megnézi a sztorimat, sőt volt, hogy reagált is rájuk, lájkolja a posztjaimat (Facebookon is) és Snapchaten is küldözget szinte naponta 1-1 képet. Ennek ellenére mégis tele van a közös képeikkel (1 hónapos kapcsolat után) az Instagramja (egy közös ismerősünk mutatta, aki még követi), amiken boldognak és szerelmesnek tűnik. Ez nyilván fáj, de szerettem őt annyira, hogy el tudjam fogadni, és örülök ha tényleg! boldog. Csak nem értem én miért kellek még akkor a képbe.

Az a kérdésem, hogy szerintetek akkor miért csinálja ezeket velem, ha "boldog" az új srác mellett?

Azt is beismerte, hogy össze van zavarodva és hogy elkapkodta ezt, mert nincs rajtam túl. De akkor meg miért vetíti a külvilág felé a fene nagy boldogságot, ha közben legbelül lehet, hogy tényleg megbánta?

Nem értem. Már nem tudom mit gondoljak. Lehet pont ez a célja, hogy gondoljak rá és ne felejtsem el? Ez akkor viszont talonban tartás. Nem tudom. Jól esne egy-két jó meglátás.



2020. jan. 6. 17:34
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Én meg azt nem értem, minek hagyod, hogy hergeljen? Mert ezt csinálja. Ez egy hülye kis pitsa. Erősen tini kategória, ne haragudj...
2020. jan. 6. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Attól még, hogy boldog a srác mellett, még nem szerelmes (mint, ahogy említette(d) is). Ettől függetlenül, még ha szerelmes is lenne, miért ne likeolhatná a képeid? Attól még az élete része voltál jó sok ideig és bármi is történt köztetek, ha nem is szerelemből, de szerethet még, mint embert.

Azzal, hogy kikövetett, csak azt jelzi, hogy észrevette, hogy törölted mindenhonnan és, hogy nem érdeklődsz felé és ő ezt elfogadta. Attól még követheti a dolgaid. :)


De mivel beismerte, hogy nincs túl rajtad, így nem értem, miért jött össze valakivel, ha veled is maradhatott volna. (habár nem tudom a szituációt, hogy ki dobott kit és miért)

Bár, ha még szeret, akkor meg végképp nem értem, hogy bír mással lenni?!?! Ha valaki iránt érzünk valamit, az a megoldás, hogy elmondjuk az illetőnek és nem az, hogy összejövünk a következő emberrel, aki szembe jön velünk.


Elképzelhető, hogy még tényleg érez valamit irántad. De én személy szerint nem jönnék újra össze egy olyan emberrel, aki ilyen gyorsan keresett magának valakit.

Ahogy írtad is, ez talonban tartás. Tudja, hogy ezekkel a pici dolgokkal is felhívja a figyelmed rá, gondolsz rá, nem engeded el, ezáltal neked nem lesz új kapcsolatod, ő meg ha megunja a mostani párját, visszatopoghat hozzád.

Szerintem felejtsd el. Van olyan opció mind Instagramon, mind Facebookon, hogy adott személy ne lássa se a képeid, se a napi képeid. Letiltani még nem kell.

Okkal lett vége a kapcsolatotoknak, valami miatt nem működött. Keress te is valakit, akivel működhet! :)

2020. jan. 6. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Azt nem értem, hogy miért kellett több hónap, amíg végre kikövetted ezeken a csoda honlapokon. Amíg mindig kapcsolódsz vele, soha nem fogsz tovább lépni és ő sem.
2020. jan. 6. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
76%

Számomra ez azt mutatja hogy neked jobban fáj a szakítás mint neki. Igen, biztos szeret de már nem szerelemből, hanem összekötöt titeket a sok emlék. Ezt sajnálja.

Amúgy én ugyanezt csináltam mint te. Szerintem ha a szakítás akkor új élet. Amit nem lehet ha képben van az ex. Pláne ha naponta írogat.

Neked is jobb lenne mert így te se tudsz továbblépni. Megkérhetnéd hogy most tartsátok egy kis szünetet a "kommunikációban" egymással, mert neked erre van szükséged, fogadja el. Csak egy tanács.

2020. jan. 6. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

#2


Ő szakított velem, mondván, hogy ellaposodott, unalmassá (ebben ludas vagyok, mert a vége felé tényleg nem vittem sok izgalmat a kapcsolatba, az más kérdés, hogy ő sem) vált a kapcsolatunk és sokat vitáztunk a vége felé, és a stressz kezdett rámenni a tanulmányaira és úgy alapból a hangulatára (javarészt a beteges féltékenysége miatt, pedig soha nem csaltam meg!). Emiatt is laposodott el, mert a viták miatt, szép lassan belefáradtam és nem tudtam annyit beletenni, mint korábban (ettől még nagyon szerettem). Én a szakítás után átgondoltam mindent és változtam is, amiben úgy érzem, hogy ludas voltam. Ezután kerestem is, hogy beszéljük meg a dolgokat, de mindig elutasított. Utólag bevallotta, hogy nem mert visszatáncolni, mert félt hogy nem változunk. Legalább egy beszélgetés szerintem kellett volna, mielőtt beleugrik más ágyába. De így döntött, csak akkor nem értem, hogy most mi ez a nagy visszakacsintgatás, ha eddig nem kellettem. A szakítasunkról annyit, hogy még az utolsó este is összebújva filmeztünk, és másnap reggel csókolózva, ölelkezve, sírva váltunk el. Tehát nem volt ez úgy kihűlve szerintem... Ezért nem fér a fejembe, ez a hirtelen váltás. Nem működött jól, ezt tudtam akkor is, hülye voltam, mert nem jól kommunikáltam én sem. Azt hittem, hogy kibékülünk egy ilyen elválást követően. Meg kellett volna ezt beszélni, de ő nem volt már partnerem ebben.

2020. jan. 6. 20:35
 6/12 A kérdező kommentje:
Azt mondta, azért jó a sráccal, mert újra nőnek érezheti magát, amit nálam a vége felé már nem érzett. Nyilván, elbasztam, mert mondom, elfáradtam a végére, és nem voltam olyan romantikus, mint az elején. DE! Így is bókoltam, őszintén, öleltem, csókoltam és mondtam hogy szeretem mindig! Szexuálisan is vonzódtam hozzá és ezt is mindig kifejeztem felé, amikor pedig volt valami, rendre ki tudtam elégíteni... Mindig kerestem, érdeklődtem, figyeltem rá. Ezért nem értem ezt, hogy mi az hogy mellettem nem érezte magát nőnek. Most egy új sráccal meg nem értem mivel különb? Azért mert az udvarlási fázisban mindig virágot visz, vagy mert ide viszi, oda viszi randira és körül ugrálja? Könyörgöm, azért ezt hosszabb távon nincs az a pasi, aki mindig így csinálja... Most kérdezem, hogy három év után is lesz aki mindig virágot visz és minden hétvégén randira viszi? Ilyen ember a világon nincs. Vagy mit jelent nőknél az hogy "nőnek érezni magam"? Én látok valamit rosszul? Egyébként a randi részét még el is fogadom, mert mondom, az utolsó két hónapban pl. nem vittem randizni, de előtte nyaraltunk, stb.
2020. jan. 6. 20:47
 7/12 anonim ***** válasza:

Nem mindenki engedheti meg magának, hogy évek után is randizgatni menjenek. Bár ezeket pénz nélkül is meg lehet oldani, hiszen az élmény számít nem az érték.

De, ha minden úgy van ahogy írod, akkor egyet értek az utolsó kommenteddel. Nem sok ilyen van szerintem, legalábbis ritka. De mondom mindezek nélkül is ki lehet fejezni valakinek a szeretetet, tiszteletet.

Nekem ez a nem érezte nőnek magát dolog, kifogásnak tűnik. Szerintem ő már hamarabb megunta a kapcsolatot, ezért is volt neki olyan könnyű gyorsan túl lépnie.

2020. jan. 6. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Minden reggelt azzal kezdtem, hogy neki írtam: Legyen szép napod, szeretlek. Este: Szép álmokat, szeretlek. Vele keltem, vele feküdtem. Minden nap ott voltam neki, érdeklődtem, figyeltem rá: Milyen napod volt, stb. Amikor találkoztunk, ugyan ez, személyesen, öleltem, csókoltam, őszintén mondtam, hogy: Szeretlek. Nyilván nem leptem meg mindig ajándékokkal a vége felé már, ahogy gyertyafényes hálószobát sem csináltam, mint mondjuk az elején egy párszor, de azért igyekeztem. Volt hogy szó nélkül mentem hozzá és megleptem, hogy ott vagyok, vagy egy kis csokit vittem, vagy az esti filmezéshez valamit, vagy pl. céllövöldében lőttem neki plüsst és ez utóbbi mind az utolsó egy hónapunkban történt, hát mit kellett volna még tegyek többet? Oké, randik... De minden hónapban moziba vagy étterembe kéne járni?
2020. jan. 6. 21:30
 9/12 A kérdező kommentje:

Mindenkinek köszönöm szépen a választ! :)


#4 Igen, igazad van. Megmondom neki, mert ennek semmi értelme. Ha így döntött, akkor éljen így, és legyen teljesen abban a kapcsolatban, ne fél lábbal itt. Ráadásul így tényleg nem tudok továbblépni, pedig nekem is meg lennének a lehetőségeim. Csak pont ezt nem akarom, amit ő csinál, hogy nincs túl rajtam teljesen és már mással van. Én előbb le akarom ezt zárni és úgy kezdeni újat. Így bárhogy is nézzük, de szerintem valamilyen szinten "átveri" magát és az új srácot is. Mert szerintem ilyen formában nem lehet egészséges, hosszú távon jól működő kapcsolatot építeni.

De ez is olyan értelmetlen, hogy amikor a rendelkezésére álltam volna és beszélni akartam, nem kellettem. Utána lett neki más, és szinte jobban "keres" azóta, pont hogy mostmár kéne, hogy le.....on, mint előtte és oda kéne koncentráljon teljesen. Olyat is mondott, hogy "Mivel nincsenek a srác felé, olyan mély érzései, mint a srácnak felé, így tudja, hogy ez valószínűleg nem is lesz hosszú életű kapcsolat. De most boldog. Elkapkodta, de nem baj még egy dolog, amit el...ott az életben." Meg hogy "Ha nem találjuk meg az igazit, akkor hátha egyszer még újra egymásra találunk." Annyira értelmetlen nekem ez az egész... Akkor minek kellett ez? Hogy legyen valaki, mert nem bír egyedül lenni? Ezzel csak elvágta magát az esetlges újrakezdéstől.

2020. jan. 6. 22:00
 10/12 tiril ***** válasza:

Nekem 5 év után ugyanígy lett vége mint nálad, itt ebben az esetben is azt látom hogy te próbáltál változni meg javítani a kapcsolatotokon, de viszont ehhez két ember kell.


Ugyanígy én is belefáradtam ebbe hogy csak én próbáltam színt vinni a kapcsolatunkba. Mikor közölte,hogy már nem akar velem lenni mert,hogy ellaposodott, simán továbbálltam, mert már egyszerűen az évek során belefáradtam a dolgokba meg hogy megfeleljek neki. Pedig még szerettem őt, pár hét kellett míg kihevertem, de ahogy a többiek is tanácsolták meg kell vele szakítanod a kapcsolatot úgy sokkal könnyebb lesz.


O is, azt mondta nekem, hogy szabadságot akar meg stb. 2 hónapra rá már volt neki barátja, szintúgy mint nálad nem boldog vele, csak hát ugye egy kis újdonság,stb. de majd mint írtad az évek során majd elmúlik,meg rájön milyen is az a társ valójában meg hogy nem boldog vele, azt majd akkor fog rájönni, hogy milyen első szerelmet dobott el.


Fel a fejjel, fordíts hátat neki, én azt hittem csak úgy lehet élvezni az életet ha van egy társ melletted, de rájöttem hogy ez nem igaz mert szingliként is lehet élvezni az életet. Várj egy kicsit, ne kövesd el azt a hibát, hogy fejetlenül belépsz egy másik kapcsolatba, nyugodtan randizz válogasd meg magadnak majd a leendő igazit, mert te egy értékes ember vagy. 25/f

2020. jan. 7. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!