Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Ha a szerelmet a feromonok...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha a szerelmet a feromonok váltják ki elsősorban, mi a biológiai magyarázat arra, ha valaki abba szeret bele, akit ismer 2 éve, és korábban nem tekintett rá "olyan" szemmel?

Figyelt kérdés
Elvileg az ismeretség elején kellene eldőlnie ennek, nem? Ha akkor nincs kémia, jóval később hogyhogy lesz?
2020. jan. 15. 02:32
 1/8 anonim ***** válasza:
68%
Már az alapfeltételezésed téves: a szerelmet nem a feromonok váltják ki.
2020. jan. 15. 02:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Nem én találtam ki.

Viszont akkor szerinted mi okozza?

2020. jan. 15. 02:35
 3/8 anonim ***** válasza:
57%
Mindenkinél másfajta lelki szükséglet. Már ha igazi szerelemről beszélünk természetesen.
2020. jan. 15. 02:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
64%
A vágyat okozza a ferromon, a szerelmhez önmagában kevés.
2020. jan. 15. 03:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
36%

1. a feromonok a vonzalomért/kémiáért felelősek ( a szerelem ennél sokkal több összetevőből áll, nincs egyértelmű egzakt magyarázat rá a mai napig)


2. amire te gondolsz, annak egy elmélet szerint némileg evolúciós oka van: így biztosít esélyt a külsőre kevésbé előnyös egyedeknek, hogy ők is esélyesek legyenek a szaporodásra/létfenntartásra. Ezzel magyarázzák, ha pl évekig tartó barátságokból szerelem alakul ki később.

2020. jan. 15. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
0%
#5: a 2.-es pontod a kérdezőnek szól?
2020. jan. 15. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
63%
Beéri vele is már :D
2020. jan. 15. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
25%

# 6 Istenem, miért, ugyan kinek válaszolnék szerinted, ha nem a kérdezőnek a válaszban, mégis??


Azt sem vágom, miért van csontra lepontozva a válaszom egyébként, ami történetesen a kérdésre egy legit válasz, cikkben és videóval is találkoztam már vele, ha megtalálnám be is linkelném. De már így is sok energiát fektettem rá láthatóan, ha ilyen retardált dolgok sem mennek át, hogy pl a válasz értelemszerűen a kérdésre vonatkozik.

2020. jan. 15. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!