Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Érdemes úgy folytatni, hogy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Érdemes úgy folytatni, hogy nem igazán érzem, hogy szeretne a párom?

Figyelt kérdés
4 hónapja járunk, de sosem mondta, hogy szeret, elég ritkán találkozunk, nem fogja meg a kezem az utcán, nem bókol, nem érzem, hogy olyan fontos lennék számára. Persze jókat beszélgetünk, kirándulunk, de ha pl. szomorú vagyok, nem kérdezi meg, mi az oka. Változhat ez még, erősödhet a kapcsolatunk vagy ha eddig nem éreztem, akkor már nem is fogom?
2020. márc. 26. 22:16
 1/6 anonim ***** válasza:
Próbáltál már vele beszélni erről?
2020. márc. 26. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nem látok bele a kapcsolatotokba, de amit leírtál, hogy érzel szerintem hagyd a fenébe.
2020. márc. 26. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ne húzd az életidődet.

Mai eszemmel azt tenném, hogy elé állnék, elmondanám neki, hogy befejeztem ezért és ezért, aztán szevasz...

Mindig ilyenkor történtek változások a kapcsolataimban és nem mindig szakítás lett a vége. Volt aki egy évig levegőnek nézett a saját házamban összeköltözés után. Nagy szerelemként indult, egy évig agonizáltam rajta. Azt akartam kitalálni, megérteni, hogy vajon szeret engem ez az ember vagy nem? Vajon a megoldatlan konfliktusok elől menekült gépezésbe vagy azért, mert már nem érdeklem. Azt hittem, fontos tudnom az okát. Azt hittem, hogy ha tudom, hogy szeret, akkor ezt is kibírom. Aztán rájöttem, hogy a másik szívébe/fejébe úgyse látok bele. Nem fogta meg a kezem mások előtt sokszor. Azt éreztem, szégyell. Tudni akartam, szégyell-e. Mert ha igen, azonnal szakítóok. Ha nem, akkor mi van? Megkérdeztem, miért nem vállalt fel abban a közegben. Nem tudta. Én elhiszem neki, hogy nem tudta. Az ember néha nem ismeri saját magát se, a saját motivációit se. Nem biztos, hogy minden reggel azzal a tudattal kel fel, hogy itt van ez a nem túl szép barátnőm, akivel nem olyan rossz együtt lenni, de azért a haverok előtt nem égetem le magamat és inkább be se mutatom nekik. Vagy ne fogom meg a kezét, mert valójában abban reménykedek, hogy van még esélyem sokkal jobb nőknél is és nem akarom elriasztani őket. Vagy nem mutatom be a haveroknak, mert attól félek, hogy valamelyik haver lecsapja a kezemről. Lehet, hogy ő se fogalmazza meg magának, hogy mi az oka a fel nem vállalásnak. Csak viszik ezek az érzések.

De egy idő után rájöttem, hogy mivel ő se tudja, de ha tudná is, akkor se mondaná azt, hogy figyelj, semmi melled vagy 100 kg-os tehén vagy, nem gondolod hogy égetem magam veled nyilvánosan?

Tehát mivel látsz bele a másik fejébe, marad az a kérdés, hogy hogy vagy?

Boldog vagy ebben a kapcsolatban?

Ha nem, akkor talán érted, hogy nem is olyan lényeges a válasz, hogy szeret vagy sem.

Lehet, hogy te vagy az élete értelme, de van valami betegsége, mondjuk aspergeres és bizonyos érintésektől irtózik. Lehet, hogy csak nem tanulta meg kifejezni a szeretetét vagy mások előtt ez számára túl intim dolog. És simán lehet, hogy csak jobb híján van veled. Szexre van szüksége, de nem megy neki idegennel, ezért ingyen p...unci vagy neki. Annyi sok oka lehet.

De igazából egy a lényeges: boldog vagy-e?

Mint mondtam, egy év után rájöttem erre, hogy lényegtelen, mi miatt néz levegőnek és akkor végre kiálltam magam mellett és kimondtam, hogy vége, szakítani szeretnék. Érdekes módon hirtelen minden meg tudott változni. Újra figyelni kezdett rám, szeretgetni, puszilgatni. Iszonyat sokat küzdött kettőnkért. És csak azon gondolkozom, hogy ha egy hónap után hoztam volna meg ezt a döntést, akkor egy hónap után változott volna meg minden jó irányba? Mert akkor kidobtam a kukába kettőnk közös életéből 11 hónapot.

És persze az is lehetett volna, hogy nem kezd teperni és tényleg szétmegyünk. Mindkét megoldás új esély a boldogságra. Nem mindegy, hogy 10 év múlva vagy már holnap.

2020. márc. 26. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Kedves 3-as. Köszönöm a választ, nagyon elgondolkodtató, amit írtál.
2020. márc. 26. 22:49
 5/6 A kérdező kommentje:
Azon töprengek, vajon nem túl korai-e erről beszélgetni, lehet, hogy túl sokat akarok túl gyorsan és inkább türelmesebbnek kéne lennem és csak erőszakosnak tűnnék, ha ilyen elvárásokkal bombáznám?
2020. márc. 26. 23:37
 6/6 anonim ***** válasza:

Milyen elvárások??? A szerelemben az első néhány hónap, az első 2 év a legintenzívebb. Ha most nem érez ingert arra, hogy kézen fogjon, akkor mi lesz később? Milyen vele az ágyban? Ott legalább hozzád ér???

Hogy nem bókol, az ok, nem mindenki érzi szükségét. De hogy nem érdeklik az érzéseid, nem akar megérinteni az utcán...hát ez nem szerelem. Szabadidőpartner vagy, akivel ingyen van a szex, de szerintem semmi több.

2020. márc. 26. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!