Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Egy Asperger-szindrómás képes...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Egy Asperger-szindrómás képes a szerelemre?

Figyelt kérdés
Ugyanúgy tudnak érezni, mint egy "normális" ember? Vagy tudnak szerelmesek lenni, de másmilyen érzés ez náluk?
2020. márc. 27. 20:03
 1/7 anonim ***** válasza:
64%
Persze, hogy tudnak. Sőt, sokszor mélyebb érzésűek, mint a nem Aspergeresek. Nekik az érzelmeik kifejezésével vannak gondjaik, illetve szociális területen, mint emberi kapcsolatok kialakítása, fenntartása, fejlesztése a fő nehézségük.
2020. márc. 27. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
29%
Én a volt barátnőm szerint, aki egyébként gyógypedagógus, Aspergeres vagyok. Ez valahogy mégis abban mutatkozott meg, hogy ő folyton bezárkózott, érzéketlenné vált és nagyon idiótá szemlélte a dolgokat. Én meg csak álltam értetlenul mindig, hogy wtf? és sokszor balhét csaptam, hogy arra nem képes, hogy ha feszültség van köztünk, akkor megöleljen, de én voltam az Aspergeres.
2020. márc. 27. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehet általánosítani akkor sem, ha róluk van szó. Lehet van, aki nem tud, más meg igen. Mindenesetre nehezebben tudják kifejezni, a szociális képességeik gyengék.
2020. márc. 27. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Igen, tudunk akár nagyon szerelmesek lenni. És az biztos, hogy aspergeresek ha szeretnék, őszintén szeretnek.
2020. márc. 29. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nem tudják átadni az érzést, én ezt tapasztalom. Nehéz vele beszélgetni, nem igazán gondoskodó (mert nem empatikus). Nincs olyan,hogy csak úgy betakarna, vagy észrevenné ha valami jólesne. Nincsenek szívből jövő gesztusai, nem tervez (álmodozás teljes hiánya) kevés dolog érdekli, legszívesebben egyedül tölti az idejét. Nem oszt meg túl sok belső dolgot magáról, a kifejtős dolgokat rövidre zárja, nem érti a lényegét a hosszú beszélgetésnek, ismétlésnek érzi és fárasztja. Ettől függetlenül a valaha volt legintelligensebb pasi, akivel dolgom volt. Érdekes kapcsolat a miénk, néha úgy érzem hiányzik valami belőle, de aztán mindig rájövök hogy milyen egyedi, tuti mindenkiben Őt keresném...
2020. márc. 30. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

#5 Továbbra sem lehet általánosítani.

Nekem tesóm aspergeres. Valóban nem nagyon empatikus... Ellenben sokkal figyelmes/gondoskodóbb mint én. Nagyon jó szándékú.

PL. anyukám elküldött boltba, vettem magamnak csokit, amit megettem hazafele. Ha a tesómat küldte boltba, akkor nekem is hozott csokit. Tehát gondolt rám. Ez többször előfordult (nem csak a felhozott példa kapcsán), jó párszor szégyelltem el magam.

Már nem élek otthon. Szoktunk időnként beszélni, de nagyobb arányban ő keres fel engem, hogy vagyok.

Úgy látszik én vagyok a rosszabb testvér, annak ellenére, hogy "normális" vagyok. :(


#3

2020. márc. 30. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ő is hoz nekem csokit... nem ilyenre gondolok, mert tudja hogy szeretem a csokit. De nem érzi ha mondjuk rosszkedvem van, hogy hogyan is kellene vígasztalni pl. vagy nem ajánl fel segítséget magától, ilyesmi. Az én párom is nagyon jóindulatú, szinte nem is emberi.
2020. márc. 30. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!