Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Mérnök férfi-Bölcsész nő...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mérnök férfi-Bölcsész nő kapcsolat működhet?

Figyelt kérdés
Nagyon szimpatikusak vagyunk egymásnak, de egyikünk sem ért ahhoz, amivel a másik foglalkozik és nem is nagyon érdekli. Ki lehet ezt valahogy küszöbölni?
2020. ápr. 1. 14:00
1 2
 1/11 Fruzs33 ***** válasza:
95%

Amit kiveszek a te szavaidból,az a gond,hogy más az érdeklődési körötök.

Megsúgom,nem csak közös érdeklődési körből áll egy kapcsolat.

Ha szimpatizáltok,érdemes lenne megpróbálni.

2020. ápr. 1. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Miért ne működhetne? Nyilván más az érdeklődési körötök, a problémamegoldási módszereitek is különböznek valószínűleg, de ez egyáltalán nem hátrány. Abszolút működhet szerintem. Mondom ezt úgy, hogy a kapcsolataimban a másik fél többnyire szakmabeli volt, vagy rokon terület. A férjem is szakmabeli, de a konkrét szakterület, amivel foglalkozunk és amiben az évek során elmélyedtünk, teljesen más. Lövésem nincs ahhoz, amivel foglalkozik, hiszen folyamatosan fejlődő területekről van szó, totál nem vagyok képben. Szakmai kérdésekről a legritkább esetben beszélgetünk. Nyilván több közöm van hozzá, mintha bölcsész lennék, meg mivel hasonló az életmódom, megértem, miért nem 8-tól 4-ig dolgozik heti 5 nap. De ez az alapvető összhang szerintem köztetek is megvan, mégiscsak két tanult emberről van szó. Sőt jó is lehet szélesíteni a látókörötöket. Ha pl.ő más közegben mozog, kicsit megismerni más nézőpontokat izgalmas lehet. Nekünk a baráti, szakmai körünk mind ugyanolyan, ill.nagyon hasonló gondolkodású emberekből áll, egymás révén csupa szakmabelit bagy rokon szakmájút ismeetünk meg főleg. De pl.nekem van egy-két bölcsész barátnőm, akik megismertettek az ő más barátaikkal, akik szintén bölcsészek és nagyon izgalmas volt kitekinteni a mi "kocka" dobozunkból. Sőt még színházi embereket is negismertem általuk, az is egy teljesen más világ. Én nagyon érdekesnek találom ezt. Ti meg úgyis az ismerkedés fázisában vagytok, ha jól gondolom, adjatok esélyt a dolognak, ha szimpatikusak vagytok egymásnak. Úgyis kiderül, működik-e, de nem hinném, hogy ha nem működne, az emiatt lenne. Sok sikert.
2020. ápr. 1. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
93%

A "nem ért hozzá" szerintem nem probléma - nekem például bölcsészként autószerelő a párom, el lehet képzelni, mennyire értünk a másik foglalkozásához. :D

Viszont az érdeklődés teljes mértékben megvan, így külön pozitívnak érezzük hogy sok olyat hallhatunk, tanulhatunk egymástól, amivel magunktól nem is nagyon találkoznánk.

Érdeklődés nélkül fura lenne.

Mondjuk a foglalkozáson kívül még mindig lehet millió dolog, ami érdekelheti az embert és szívesen beszélget róla.

2020. ápr. 1. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
80%
Én informatikát tanulok nőként, és jobban kijövök hasonló vagy más reálos területtel foglalkozó férfiakkal, de alapjaráton nem ezen múlik. Nem muszáj, hogy érdekeljen a párod munkája, csomó más közös pont is lehet.
2020. ápr. 1. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha az élet egyéb dolgaiban nagyjából egy húron pendültök, azaz megértitek egymást, akkor működni fog.

A feleségem pedagógus és műszaki beállítottságú, 55. éve házasok vagyunk.

Ffi

2020. ápr. 1. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha vannak közös területek is, amik mindkettötöket érdekelnek, akkor simán müködhet a kapcsolat.

Ha csak annyi a közös, hogy heti 8 szexet akartok, az nem tart semeddig.

MI a párommal egész más területen dolgozunk, nem igazán sokat értünk egymás munkájához, meg nem is igazán érdeklödünk utána, de vannak közös hobbijaink (kertészkedés, botanika, csillagászat, informatika, állatok, természet), 33 éve vagyunk együtt.

2020. ápr. 1. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Igen, simán működhet. Én bölcsész vagyok, nyelvészettel foglalkozom, a barátom pedig informatikus, és szuperül megértjük egymást. Egyébként a nyelvészek és az informatikusok gondolkodásmódja egyáltalán nem áll távol egymástól, sőt. Például a syntax (angolul nyelvészet) az informatikának is egy alapfogalma.
2020. ápr. 1. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
75%
Simán, én mérnök vagyok, de engem a mérnök nők 90%-a taszit. Én amúgyis feketebárány vagyok a mérnökök között, mert szeretek elmélkedni az élet dolgain. Imádnék egy bölcsész lányt.
2020. ápr. 1. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Szerintem kifejezetten jó, ha más egy pár végzettsége. (Persze ez nem azt jelenti, hogy két mérnök nem lelhetne igaz szerelemre! Sőt, ismerek is ilyen párt.)

A férjem CNC gépkezelő, én gyógypedagógus vagyok. Gyakorlatilag egyáltalán nem érdekel a munkája, de imádom, ahogy beszél róla. Őt sem érdekli szerintem a munkám, legfeljebb a pletykák :D

2020. ápr. 1. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
92%

A párom cnc-s én meg jogi dolgokkal foglalkozom. Két totál más terület. Nálunk ez sosem volt gond.


Néha mutat egy két dolgot a munkájával kapcsolatban én annyira nem vagyok egy műszaki zseni de valamilyen szinten érdekel és megnézem amit mutat vagy figyelek arra amit mond. Mégha van is hogy nem értem :D


Ő total elveszett ember a jogi dolgokban egyszerűen nem látja át és idegesíti.


És mégis együtt vagyunk mert nyilván van más közös témánk érdeklődesunk és szeretjük egymást.

2020. ápr. 1. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!