Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Mit tegyek hogy ne féljek...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tegyek hogy ne féljek nőként ennyire a kezdeményezéstől?

Figyelt kérdés

Tudom erre most rengeteg férfitől meg fogom kapni hogy ők ezt milyen gyakran megkapják és mégis kibírják. Leszögezném hogy a szándékosan bántó kommentekkel nem szeretnék foglalkozni és nem akarok ilyen maradni. 3 éve történt (tudom túl kéne már lennem ezen az "élményen") hogy nagyon beleestem egy férfibe és miután nem haladt a dolog kezdeményeztem én. Pofára estem. Nem is feltétlen ez lett volna a legrosszabb, az hogy visszautasított, hanem hogy a jelek és az eléggé kétértelmű viselkedése után utasított vissza és hogy rettentően megalázottnak éreztem a helyzetet egyéb dolgok miatt, amikbe ne mennék bele, mert nincs értelme.

Na mindegy. Szóval ez annyira negatív élmény a számomra hogy azóta sem tudok tőle szabadulni. Egyszerűen már félek kimutatni sok esetben hogy mit érzek és félek konkrét lépéseket tenni. Már volt olyan akit emiatt szalasztottam el, de nem szeretnék újra és újra ebbe a hibába esni.

Hogyan lépjek túl ezen a rossz berögződésen?



2020. ápr. 7. 15:20
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Milyen pasikkal hoz össze a sors hogy egyik sem kezdeményez?
2020. ápr. 7. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
52%

Szerintem ne kezdeményezz.

Van egy régi mondás: a nő jelez, a férfi lép, a nő dönt.

Viselkedj barátságosan, nőiesen, mosolyogj arra aki tetszik, de a férfinak kell lépni.

2020. ápr. 7. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
44%
Egyszerűen ne azonosulj a félelemmel.
2020. ápr. 7. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Nos az egyik...alapvetően kifejezetten közvetlen, nyílt ember vagyok, viszont akik bejönnek nyilván az ő közelükben feszültebb leszek és ilyenkor még indirekte sem nagyon megy a dolog. Flört stb. Pedig amúgy jól kijövök mindenkivel.

Tehát már azzal is problémám van hogy jelezzem. Illetve sok esetben a jelzés ezek szerint nem volt elég egyértelmű.

Példa: férfi akivel van pár közös ismerős, egyszer beszéltünk de amúgy csak látásból ismerjük egymást eléggé félreérthetően viselkedett velem. Én próbáltam neki jelezni, hogy vevő lennék a dologra de szerintem nem esett le neki.Látszott rajta hogy nagyon gondolkodik. tehát nem mentem vele sokra.

Másik: sok olyan helyzet volt/van hogy az illetőt úgy rendesen nem ismerem, nem mutatott be senki, kevés közös ismerős, nem ismerjük egymást személyesen, csak látásból.

Tehát úgy konkrétan nem hozott össze a sors. és ilyen helyzetekben nehéz finoman közölni, indirekte közölni a dolgot, mert sokaknak nem tűnik fel hogy én nőként mire gondolok illetve kevés férfi van aki egy kvázi idegenhez odamegy. Nyilván olyan helyzetekről beszélek ahol láttam esélyt arra hogy kölcsönös a dolog, nem voltam biztos csak voltak kétértelmű jelek.

2020. ápr. 7. 15:38
 5/11 opened paradise ***** válasza:
40%

Szerintem pesig kezdeményezz nyugodtan!

Jó az, ha nőként is tenni akarsz a dolgokért.


Igazából az mindig benne van a pakliban, hogy pofára esel. De jobb az a kis fájdalom, mint azon örlődni, hogy mi lett volna ha.

2020. ápr. 7. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
0%
Jájjjj de kis cuki :3
2020. ápr. 7. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Nálam az ilyen kétértelmű eseteknél mindig kiderült utólag, hogy foglaltak voltak, vagy csak szimplán nem akartak semmit sem.

Ha valakit tényleg érdekelsz, úgyis fog rá módot találni, hogy megszólítson.

2020. ápr. 7. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

A mosoly meg az odafigyelés az azért általában észrevehető. Ha tudsz velük beszélni, akkor meg nyugodtan elejthetsz infókat, hogy olyan szívesen elmennél futni/sétálni/koreai étterembe/babaváróhitel-tájékoztatóra, csak nem ér rá mostanában senki. Ha érdekled, lépni fog.


Amúgy meg ne gondold túl, ha kielemzed miket reagálhat, akkor leizzadsz tőle.

2020. ápr. 7. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem sem a te dolgod kezdeményezni, de te döntöd el kezdeményezel-e, meg is mondom miért.

Ahogy fent írtad, kezdeményeztél, majd pofára estél. Ez azért van, mert egy férfi ha akar téged, akkor tesz érte. Ha nem kellesz neki, akkor nem kezdeményez. Olvass a jeleiből.

Természetükből fakadóan olyanok, hogyha kell nekik egy nő, tesznek érte hogy ők kapják meg, mivel tudják, hogy más férfiak is hasonlóan vadásznak, és találnak valami értékeset, azt azonnal magukhoz láncolják.

A férfi szerepe a védelmezés, a családfenntartás, még akkor is, ha manapság már nem ilyen fekete-fehér a dolog, de attól még a férfi szereti férfiasnak érezni magát. Ezért fizet a randin, ezért udvarias, ezért hoz virágot, udvarol, hogy megmutassa, ő bizony el tudja tartani a jövőbeli családot, képes gondoskodni rólad és vigyázni rád.

Ha nem csap le rád, akkor sem, ha tudja hogy érdeklődsz, akkor ilyen egyszerű: Ő nem viszonozza az érzést. Hidd el nekem ,tudja, nem kell az orrára kötnöd, leesik nekik ha érdeklődsz. Ha értékesnek, szépnek tart, tudja hogy más férfiak is így láthatnak ezért minél hamarabb magának akar majd, mielőtt mást találsz.

Lehet hogy legyezgeti az egóját hogy udvarolsz neki és hagyja, adja alád a lovat egy ideig, de ha ő nem lép, és egyoldalú a dolog, akkor ez volt a válaszod. Ha nem teljesen IGEN a válasza, akkor vedd teljesen NEM-nek!

Voltam én is a cipődben, udvaroltam férfiaknak, míg ők nőiesebb, gyengédebb nők miatt vakartak le magukról, mit értem el vele? Nem a mi feladatunk a férfiasság és a majd én megmutatom stílus. Hiába is kezdeményeznénk, nem vonzó számukra a maszkulinitás. Legalábbis egy érett értékes férfi nem szeretné, és nem is hagyná, hogy a nő akit szeret erőlködjön érte.

Majd ha lesz egy férfi, akit úgy érdekelsz, mint ő téged, akkor nem lesz kérdés hogy ki kezdeményez, és nem lesz kérdés hogy mit érezhet a másik, egyértelmű lesz, mert nem fogja hagyni hogy kétségben élj, vagy kicsússz a kezei közül.

Aki meg olyan hogy amiatt szalasztod el, az meg olyan is! Milyen férfi az aki nem mer egy nőnek udvarolni ha akar? Komolyan ilyen férfit szeretnél férjedül választani? Mi lesz később ha 5 év után fenn kell tartani a lángot? Akkor is te udvarolsz majd? Gondolkozz!

A nagy Ő-t, akivel összeillesz és megéri vele lenned, azt nem tudod elszalasztani, mert nem kell futnod utána, ő is jön majd feléd!

2020. ápr. 7. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Fogd fel ezeket új lehetőségeknek, és így indulj neki.
2020. ápr. 7. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!