Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Hogyan lehet feldolgozni...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan lehet feldolgozni annak a halálát akibe szerelmes voltam (vagyok)?

Figyelt kérdés

Pár napja meghalt a barátnőm:( Azóta folyamatosan síró rohamaim vannak. Nem tudok megnyugodni. Nagyon fiatal volt még ehhez.

Folyamatosan arra gondolok hogy fogok még találkozni vele és amikor tudatosul bennem hogy nem fogok soha az borzalmas. Nem tudom elhinni már hogy nem él. Pár napja még beszéltem vele, láttam, hozzá értem most meg azt sem tudom hol van. Nem tudom ezt felfogni. Betegsége volt és ő is tudta hogy meg fog halni.


Van egy pszichiáter ismerősünk, hiába próbál segíteni nekem az tudna segíteni ha élne újból, semmi más.


Ti hogy fogadtátok el akivel ilyen történt?


2020. szept. 8. 23:04
 1/9 anonim ***** válasza:
10%

"most meg azt sem tudom hol van"

Mi történt?

A teste hol van most?

2020. szept. 8. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
76%

Hát nemtudom... kicsit kamu szaga van a történetnek.


Ha lenne barátnőm, és soha a büdös kur*a életbe ne adja a Jóisten meghalna, tuti nemhogy pár nap, de még pár hét múlva se rohannék fel Gyakorira kiírogatni ilyesfajta kérdéseket, vagy miket.


Ha nem így van, akkor elnézést érte.

2020. szept. 8. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Jézusom....:/

Azt hittem legalább tud valaki valami megnyugtatót mondani...

Bárcsak kamu lenne, én örülnék a legjobban de sajnos nem az.

2020. szept. 8. 23:54
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

#2 Elképesztő, hogy milyen érdekes viselkedést tud kihozni az emberből a szerettének a halála. Aki nem volt még benne, az igen, azt hiszi, hogy az itt maradt csak sír, nem foglalkozik semmivel...tehát pont amit te is.

Persze attól még lehet kamu, és kívánom, hogy az legyen.

Ha nem az, akkor nagyon sajnálom, részvétem.

Okosat nem tudok mondani, nem is lehet.

2020. szept. 9. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Én megpróbáltam beszélgetni, de úgy látszik, nincs abban a lelkiállapotban.
2020. szept. 9. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

A kettes válaszolónak elmesélem a sztorim:


Sok évvel ezelőtt közmű mérőállás bejelentő vonalon dolgoztam. A néni sírós hangon telefonált, én rögzítettem neki, majd elmondta, hogy meghalt a férje.

Részvétet nyilvánítottam, és megkérdeztem, hogy mikor történt?

Az volt a válasz, hogy még várja, hogy elszállítsák, bent fekszik a szobában!!!!

Joggal tettem fel a kérdést, hogy kinek jut eszébe ilyenkor közmű ügyekben telefonálgatni?

A gyász fura dolgokat hoz ki az emberből, illetve ez is egy alkalom a részvétnyilvánítások "bezsebelésére", amitől a gyászoló enyhülést remél.


A kérdezőnek:

Adj magadnak időt, megtanulható együtt élni a hiánnyal.

2020. szept. 9. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Milyen betegsége volt? Ezt fontos lenne tudni mert ez kiinduló pont lehetne abban hogy tudatosítsd hogy igen sajnos erre fel kellett készülni. Ez ott lebegett. Ha valaki úgy hal meg hogy minden előzmény nélkül az szerintem még rosszabb..
2020. szept. 9. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Majd az idő segít feldolgozni a gyászt. Idővel továbblépsz és lesz másik barátnőd. Az élet megy tovább!
2020. szept. 9. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

6-os, a gyász fura dolgokat hoz ki az emberből..Idős ember, kötelességtudata van,benne van az,hogy amennyiben nem jelenti abból probléma lehet, esetleg megszüntetik a szolgáltatást. K.b ennyiről szólhatott.


Kérdező, az amiről írsz természetes folyamat. A tagadás fázisában vagy, még fel sem fogod,hogy meghalt,hogy nincs többé.

Én éltem át hasonlót. A férjem fiatalon lett súlyos beteg. Mi is tudtuk,hogy ugyan bizonytalan,hogy mikor következik be a vég, de idő kérdése és bekövetkezik.

Kicsi volt a gyerekem amikor egyedül maradtam. Nem lehetett az elvesztésére felkészülni, borzalmas volt.Nekem ott volt a gyerekem, gondoskodni kellett róla, egyébként bizonyára csak keltem-lézengtem-feküdtem /alvás nélkül/ volna.


Ennek már tizenéve, de máig nem tudtam elfogadni, feldolgozni a történteket.

Lett új kapcsolatom - nem mentem férjhez-, és ahogy telik az idő már nem minden napom a gyászról szól, de valahol belül bennem marad örökké.


Végig kell élned a gyász folyamatát. Ehhez jó lenne segítség, és itt nem is pszichiáterre gondolok, inkább olyan hozzátartozóra/barátra, akire a mindennapokban számíthatsz.


Ha eltemetik járj ki a temetőbe ha az könnyebb, ha nehéz, akkor ne legyen kötelességtudatod, ne menj.


Tudom,hogy most ez elképzelhetetlen de nézz előre és próbálj ne hátra.Elcsépelt, de az idő enyhíteni fog ezen, hiszen ahogy nem lesz Benne a mindennapjaidban, az életed zajlik Nélküle, az élményeidben, nehézségeidben nem lesz Melletted, megtanulsz nélküle élni.

Nem tudok jobb szót erre.


Ahogy mondják is, a gyász kb egyéves folyamat. Ha ennyi idő alatt nem tudod Őt elengedni,nem tudsz kifelé nyitni, nem tudod a gondolatodat másfelé terelni, akkor menj pszichiáterhez.


De ne legyen bűntudatod majd amiatt ha mosolyogsz, ha jól érzed magad másokkal, ha megtetszik majd valaki más.

Nem tudod Őt visszahozni, a Te életed viszont megy tovább mert ennek így kell lennie.

2020. szept. 9. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!