Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Vajon aromantikus vagyok?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Vajon aromantikus vagyok?

Figyelt kérdés

Sosem voltam még szerelmes, barátnőm se volt. Akikkel eddig ismerkedtem, randiztam, senkinél sem éreztem semmit, csak szexuális vonzalmt. Ki nem állhatom a gondolatát is a valentinnapnak, a romantikus filmeknek, és kb mindennek ami romantikus, viszont a szerelem megtapasztalására, párkapcsolatra vágyok. Tehát nem csak a dugás érdekel, hanem hosszabbtávon társasága is esetleg egy csajnak. Aromantikus volnék?


18f



2021. jan. 5. 01:28
 1/6 Dr.med.habil. Genya ***** válasza:
46%

Nem, egyenlőre még csak taknyos kölyök. Majd gyere vissza 5 év múlva, és megkérdezed újra.

Inkább azt a korszakod éled, amikor menő menő dolgokat utálni.

Én 26 éves vagyok, és házas, ne én totál "aromantikus" vagyok, mégis meg tudom élni a pillanatokat, és meghitté tenni, de tudja a férjem is, hol a határ nálam...inkább máshogy fejezem ki a szeretetem. És még enyhén fejeztem ki magam...

2021. jan. 5. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Én csak tanakodok hogy az vagyok e, nem divatból akarok magamnak rosszat 😂


Nagyon örülnék neki, ha az évek alatt majd bebizonyosodna hogy nem vagyok aromantikus, és normális tudnák lenni ilyen téren, de igen lehet csak fiatal vagyok még hogy rájöjjek 18 évesen wtf

2021. jan. 5. 01:51
 3/6 Dr.med.habil. Genya ***** válasza:
89%

Tanuld meg: bizonyos dolgokon belül (kivétel pl. mentális betegségek-hallucinálások), az a normális, ami te vagy, és nem az, amilyen és amit a tömeg mond.

Az én férjem totál romantikus, nyál alkat, de el nem tudna képzelni egy rózsaszín habcsók, csupanyál lányt maga mellé. Én meg egy olyan érzéketlen faembert, mint amilyen én vagyok.

2021. jan. 5. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
81%
Ne aggódj, nyálas filmek és Valentin nap nélkül is lehet nagyon jó párkapcsolatban élni, amelyben kölcsönösen szerethetitek egymást. Majd megtaláljátok a módját a szerelmetek kifejezésének, ha eljön az ideje. Mi se nyálaskodunk pasimmal. Sokszor kedveskedünk egymásnak, de az ilyen kimondott nyálas baromságokra nem tudunk indulni.
2021. jan. 5. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
55%

Mi mint a #3-as olyanok vagyunk, csak fordítva. Én a csupanyál barátnő, ő meg a távolságtartóbb romantikagyűlölő. :D

DE

Ettől függetlenül is tudja, hogy nekem mi esik jól és sokszor igyekszik. Havonta szokott hozni virágot magától, ha ő megy boltba mindig hoz meglepi csokit, energiaitalt vagy mást amit szeretek. Minden nap mikor hazaérünk és letudjuk a milyennapodvolt köröket, utána megölelget, megpuszilgat. Ha elmegy mellettem a lakásban megsimogat. Éjszaka amíg el nem alszol átölel hátulról, ha már hallja, hogy szuszogok, csak akkor fordul a hátára. Napközben ír messengeren minden nap valami aranyosat, pl "legyen szép napod babó" meg ilyesmi.

Tudom, hogy ő nem ilyen típus. Cserébe én is megadom neki a teret, tehát sokszor mikor otthon vagyunk ő másik szobában zenét hallgat, én a nappaliban játszok. Vagy ha elmegy haverozni, kollégákkal sörözni, akkor jó bulit kívánok neki és kész. Bíztatom a hobbijában (zenélés) és örülni fogok, ha majd színpadon láthatom ez a covidos hülyeség után.


A kapcsolat lényege nem az, hogy összejöjj valakivel aki az első perctől kezdve olyan amilyennek elképzelted a nagy Ő-t, hisz senki nem tökéletes, senkinek nem hullámvölgymentes a kapcsolata. Kell idő összeszokni és kitapasztalni a másik igényeit. És mindig, de mindig KÖLCSÖNÖSEN figyelni a másikéra. Csak így működhet. :)


22N

2021. jan. 5. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Aromantikus egyének mindig is léteztek az emberiség történelmében, azonban irányultságként csak napjainkban kezdték el tudomásul venni. Ezen felül, a korábban már elismert aszexuálistól való szétválasztása is nehezen kerül be a köztudatba. A kettő ugyanis járhat együtt, de ettől még nem jelenti ugyanazt. Egy egyén tehát lehet aromantikus (aki nem érez romantikus vonzalmat) úgy, hogy nem aszexuális (aki nem érez szexuális vonzalmat) és vice versa.
2021. jan. 9. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!