Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Kinek van igaza ilyen esetben?...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Kinek van igaza ilyen esetben? Irreálisak az elvárásaim 5 hónap után?

Figyelt kérdés

Az egyetemen ismerkedtem meg egy fiúval 2020 szeptemberben. Együtt járunk mesterszakra, ő 26 én pedig 22 éves vagyok.

Kezdetben nagyon zárkózottak tűnt, de később kiderült, hogy nyáron szakított a barátnőjével, akivel 8 évig voltak együtt. Alapból is visszahúzódó természetű, szinte csak velem áll szóba a csoporttársak közül. Mivel a suli mellett éjjel-nappal dolgozik, úgy döntöttem, hogy amiben tudom, segítem. Hétfőtől szombatig hajnali öttől este kilencig, 2 ember helyett dolgozik a munkahelyén. Ennek köszönhetően a csoportmunkákat én írtam meg helyette. Időközben átálltunk online oktatásra, egészen pontosan november elején. Azóta háromszor találkoztunk, de csak a vizsgák miatt. Én írtam meg helyette 4 vizsgáját, köztük egy olyat is, amit semmiképp sem tudott volna teljesíteni, mert egy kicsit sem ért a tantárgyhoz. Összességében sokat köszönhet nekem, mert a 8 tárgyból 4-et én csináltam meg neki (és ezek persze a nehezebbek voltak). Nem mondhatom azt, hogy a kihasználásomra hajtott, mert írta, hogy ha nem szeretnék segíteni neki, akkor nyugodtan mondjam, nem szeretné ha a jó viszonyunk rámenne az egyetemi dolgokra. Mindenesetre ragaszkodtam hozzá, hogy segítek neki. Fél hónap fizetés nélküli szabadságot is kivettem a munkahelyemen csak, hogy megfelelően fel tudjak készülni a vizsgáira. Az első online vizsgán hozzá mentem, kaptam karácsonyi ajándékot is tőle. Az utolsó két vizsgát nálam írtuk. Minden egyes alkalommal rengeteg csokit hozott nekem, sőt még anyának is küldött a születésnapja alkalmából.

Minden nap beszélünk a messengeren, de folyamatosan azt érzem, hogy csak illemből vagy hálából kedves velem. Soha “nem érti” az utalásaimat és a csoporttársi viszonynál egy kicsit sem kedvesebb velem.

Ma látta, hogy pár órára majd be kell menni az egyetemen. Írtam neki, hogy örülök neki! ☺️ Erre ő elkezdte magyarázni, hogy mennyire fontosak a reál tárgyak. Írtam, hogy nem csak a tárgyak miatt szeretnék bemenni az egyetemre. Megint nem értette, hogy mire célzok. Erre elszakadt nálam a cérna és írtam neki, hogy bunkóságnak tartom, hogy eszébe sem jut az, hogy ha be kell menni, akkor velem is találkozni fog. Erre azt írta, hogy mi az egyetemen kívül szoktunk találkozni. Igen, november óta háromszor találkoztunk, akkor is csak a vizsgák miatt. Korábban megígérte, hogy majd megünnepeljük a félév végét egy étteremben. Ma azt írta, hogy majd megünnepeljük, ha kinyitnak az éttermek. Ezen is nagyon mérges lettem, hiszen ki tudja, hogy mikor lesz nyitás? Addig várni akar vele? Miért nem lehetett volna nálam ünnepelni vagy nála?

Mindezekre azt válaszolta, hogy én keresem az alkalmat arra, hogy összevesszek vele és megkérdezte, hogy miért bántom. Nem érti, hogy mit akarok és, hogy mi a bajom... Azt írta, hogy mondta nekem, hogy egyetemen kívül is találkozhatunk. Igen, ezt valóban mondta, de az elmúlt 2 hétben eszébe sem jutott felhozni ezt a témát én pedig már úgy vagyok vele, hogy ő a férfi, ha akar valamit, majd lép.


Ennyire nem lehet hülye egy 26 éves, hogy nem veszi észre azt, hogy én többet is szeretnék tőle. Ha pedig ő nem akar semmit, akkor miért kedves velem? Miért oszt meg a családjáról dolgokat velem? Miért küld még anyának is “ajándékot”?

Sajnos még nem volt komoly párkapcsolatom, ezért nem értem a fiúkat. Mit akarhat? Mire lehet számítani?



Végül, hogy nehogy “eltűnjön”, bocsánatot kértem tőle azért amiket írtam. Én csak egy kis szeretetre vágyok, de ő csak minimálisan kedves velem, ha pedig mondani merem neki, megsértődik.

😢


2021. febr. 1. 13:17
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
85%
Ne légy buta, ne segíts neki, és hagyd békén. Nyilvánvalóan nem akar tőled semmit. A vizsgáiért meg nem nagy ár pár csoki. Egyértelműen csak kihasznált.
2021. febr. 1. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
90%
Ajjajj, veled csak az egyetemi munkák miatt kedves, illendőségből. Szerintem tutti hogy leesett már neki hogy te többet akarnál tőle, de ő nem akar szerintem semmit. Lehet hogy tetszel neki, de nem vonzódik hozzád. Szép dolog hogy segítesz neki, de ez hosszú távon nem tesz jót senkinek. Bocs hogy ezt mondom, de hanyagold ezt a fiút.
2021. febr. 1. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
94%
Ennyire nem lehet hülye egy 22 éves egyetemista, hogy nem képes megmondani, mit akar. Egy jó haver vagy neki, vagy anyapótlék, esetleg egy idióta, aki némi csokiért elvégzi helyette az egyetem egy részét. Gondolom én, bár nem ismerem.
2021. febr. 1. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 Dr.med.habil. Genya ***** válasza:
90%

Lehet, inkább te nem érted meg őt, hogy nem akar tőled semmit.

És agyonalázod magad.

Értelmetlen a kérdésed, hogy kinek van igaza. Senkinek, de ha már mondanom kéne valamit, jól teszi, hogy "kihasznál".

2021. febr. 1. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
71%

"Nem mondhatom azt, hogy a kihasználásomra hajtott, mert írta, hogy ha nem szeretnék segíteni neki, akkor nyugodtan mondjam, nem szeretné ha a jó viszonyunk rámenne az egyetemi dolgokra."


És "zárkózott", meg "szegény, még nincs túl az exe okozta traumán".


Ja, persze... Aha... Hát ő szólt, nem? Minden, amit tettél, a saját elhatározásodból tetted: helyette írtad a dolgozatokat, gyakorlatilag helyette vizsgáztál.

És ő még volt kegyes, hogy kedvesen beszélt veled, még csokit is vitt neked, meg udvarias volt.


Az ujja köré csavart és kihasznált, kedvesem, semmi mást nem tett.

És még csak szemrehányást sem tehetsz, hiszen ő szólt, hogy nem kéne, "nem akarja, hogy a barátságotok rovására menjen".

Tipikus mézesmadzag. Totális önfelmentés. Ez egy szarházi, kedvesem. Azért "csinálja ezt".

Legyen ez életre szóló tanulság: nem szabad hinni a férfiak sérült, érzékeny lelkében, hogy te majd megvigasztalod, önfeláldozod magad, mindent megcsinálsz helyettük, és akkor ő majd hálából belédszeret és ásó-kapa, mert olyan jó vagy, meg önzetlen, stb., stb... Ilyen már a mesében sincs.

Fogd fel tanulópénznek, és a jövőben meg se ismerd, mert ez egy tetű.

2021. febr. 1. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
50%
Csak kihasznál. Ő nagyon jól jár azzal, hogy megcsinálsz helyette dolgokat. Nélküled a féléve sem lett volna meg, nyilván kedveskedik. De semmi mást nem akar tőled, csak jó vaegy nekierre, meg gondolom néha szex is van, ez se hátrány.
2021. febr. 1. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
67%

"bocsánatot kértem tőle azért amiket írtam."


Bónuszként megalázkodtál. Ez egy gerinctelen gazember, a kisujjadig nem ér fel. Nagyon is tudta, látta, érzékelte, hogy te hogy érzel iránta, hogy téged mi motivál. Miközben te dolgoztál helyette, hogy "éjjel-nappal dolgozott"... Aha... csajozott, kedvesem.


Tanulj ebből, és soha többet, senkinek. Amúgy is kell-e neked olyan jellemtelen féreg alak, aki nem tanul, gyakorlatilag csal, és sorozatban plagizál, mindenféle mesékkel megetet, hogy a te agyadat használja?!

Az az emberi kapcsolataiban általában ilyen, nemcsak veled követte el, hanem ő ilyen: tehetségtelen , lusta, hazug, aki mások hátán akar mindent megszerezni, még a diplomáját is.

Soha többet ne írj rá, töröld a teelfonodból, az email-listádról, a közösségi oldalaidról, ha vannak.


Óriási tévedésben vagy, hogy nem találsz majd magadnak hozzád való, okos, értelmes, intelligens fiút, férfit.


Ez a szemét pontosan a szeretet éhségedet használta ki a saját céljaira, rafináltan úgy csavarva-csűrve, hogy te akartad, ő időben szólt, mindent csak magadnak köszönhetsz, ő nem kérte, csak elfogadta.

2021. febr. 1. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
97%
Jézusom, kérdező, ne haragudj, de nagyon nagy butaságot csináltál. Kivettél másfél hónap fizetetlen szabadságot az ő vizsgái miatt? MIVAN? :D esetleg a párom kedvéért, akivel már évek óta együtt vagyunk, és ha nagy szarban lenne (pl betegség) bevállalnék ilyet, de egy olyan emberért, akit meglehetősen felszínesen ismersz, hááát... és még te kérsz tőle bocsánatot, amikor megcsináltál neki 4 tárgyat. Uramisten. Ébredj fel, abból az illúzióból is, hogy ha majd segítesz valakinek, akkor az illető automatikusan beléd fog ettől szeretni... :)
2021. febr. 1. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
76%
Egyértelmű, hogy hülyére vagy véve és még te kérsz bocsánatot?
2021. febr. 1. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
70%
Szerintem csak simán, barátként, haverként tekint rád, teljesen úgy viselkedik. 22 éves vagy, nőj fel, idióta játszmák meg még idiótább célozgatás helyett ha akarsz tőle valamit, akkor hívd el valahová és kezdeményezz te. Ne arra várj, hogy majd az utalgatásaidra ugrani fog, ez kb. óvodás szint. Mi történhet? Max nemet mond, te meg szépen túléled és legalább biztosan tudni fogod hogyan álltok.
2021. febr. 1. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!