Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Rosszul vagyok! Szakítás...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Rosszul vagyok! Szakítás utáni gyomorgörcs, súlyos szorongás kezelése?

Figyelt kérdés

Én 29,ő 36 éves férfi, együtt éltünk. Sok veszekedes jellemezte a kapcsolatunkat, amit hol én generáltam, hol az ő stílusa nem volt adott ahhoz, hogy ne kerekedjen belőle. Ennek ellenere nagyon sok mindenben hasonlítottunk,közös erdeklodes, elmenyek, erzelem.

Elmentem szakemberhez 3 hónapja, azóta halmozottan visszafogom magam, illetve mar azelőtt is enyhült úgy gondolom a konfliktuskezelesem, de tökéletes sosem leszek,és biztos lesz hogy hibázom.

Mostanaban azért volt vita, mert feltunt, hogy csúnyán beszél velem, lekezelo, viccbol is ( kussolj, jól kineveltelek, gyerek vagy még, kis chatelos r*banc, hormonzavaros) . Mindent a kapcsolatunkra es a feszültségre fog, vagy hogy nincs tartalma, csak viccel, pedig ez mélyen benne van, a szüleitől tudom. Nekem ez nagyon rosszul esett, és mar ki voltam elezve, de turelmesen vartam, megkertem, hogy változzon. Hetrol hetre mindig vmit beszólt, amitől nőtt bennem a feszültség.


A parterapiaba benne lett volna, de en az egyenit mondtam neki elsokent, hogy tegye rendbe elotte magaban ő is azt, hogy miert nem tud a hibaimmal elfogadni, miert ugralgat ki a kapcsolatbol stresszhelyzetben kommunikacio helyett, a tiszteletlenseget felém. Miert kell magasztalni, ha bejon ertem kocsival este, es nem elég az, hogy megkoszonom es megpuszilom, miert kell hallgatnom, hogy egy erzelmes lany hogy viselkedik..mintha nem is rólam szólt volna, hanem egy kepzelt nőről, akinek a szerepébe ha beleillek, elvesz felesegul.

Többször mondtam neki, hogy narcisztikus, amit így gondoltam, de nem kellett volna kimondanom. 2x volt egyéni terapian, ahol felvallalta akkor a hibaimat, de végül azt mondta, hogy szerinte hulye a nő, és nem biztos, hogy akar újat keresni.

Én is valtottam az elsonel, azota is jarok..


Mondtam neki sokszor, hogy mindenkinek vannak hiabi, sosem lesz semmi tokeletes, de kitartok mellette. Azt hittem ő megbecsuli ahogy gondolkodom errol, és nem belefaradva a könnyebbik utat választja,hanem dolgozik magán. Miert nem itt javítja ki igazán a hibakat, ahelyett hogy új kapcsolatba kezdjen majd? A rózsaszín kod utan elő fog jonni a rossz enje, es itt rendbe tehette volna.


Mindig azt hiszem, hogy amíg az ember akar, tud változni szeretetből. Ő belefaradt, pedig csak a tiszteletet szerzettem volna részéről újra, még ő lépett ki, nagyon rossz.

Mióta eljottem, azt se kerdezi, hol vagyok, semmit nem tud rólam

(azt mondta hogy addig maradok nala amíg akarok, de a kapcsolat nem mukodik). Ezert is ram mérges, pedig nem tudok lakotarskent ott lenni.


Anyuja abszolút mellettem all, es fog vele beszélni, hogy miert koveti el ugyanazokat a hibakat mint régen.

Nekem folyamatosan gorcsol a hasam, ahogy felebredek, marcangol a LELKIISMERET, hogy tudom, mikor, mit hibáztam, ostorozom magam helyzetekert.

Ilyenkor nem is torodom azzal igazán, ő mit rontott el.


Ha vége tényleg, hogy szabaduljak ettol az érzéstől? Folyamatosan szorongok. Visszalepes is az eletem, mert ő nagyon jó anyagi korulmennyel rendelkezik (sosem eltem vele vissza, nala laktam), nekem meg össze kell majd koltoznom alberletbe valakivel 29 evesen. Szerintem nekem ennyi volt, hogy össze tudjak hozni még egy csaladot.



2021. márc. 11. 11:21
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Egy férfi, aki szereti a párját, nem így viselkedik. Nem akar ő már téged igazán, el kell engedni. Eleje nagyon rossz ahogy most erzed is, de idővel túl leszel rajta.
2021. márc. 11. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Elég gyerekesen viselkedik, ott kell hagyni, nála csak jobbat találhatsz, az idő be gyógyítja a sebeket, de ami nem megy nem kell erőltetni, a srac sosem valtozik, mindjárt 40 de meg most sem nőtt fel. Keress egy normálisabb pasit!
2021. márc. 11. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Nagyon megragadta a figyelmemet a kérdésed, ugyanis én ugyanebben a cipőben járok pontosan, mint te, ugyanezeket érzem (bár mi 23L és 30F), de mi még nem szakítottunk, éppen mosolyszünet van köztünk, ami totál 50-50, hogy szakítás lesz-e belőle vagy sem.


Hasonló okok vannak nálunk is, én talán érzékenyebb lelkű vagyok, jobban igénylem az empátiát és a figyelmet, ellenben a barátom szabadd lelkű és talán az érzelmi intelligenciája az átlagosnál alacsonyabb, kicsit túl anyagi központú gondolkodással.


Dettó ugyanez volt köztünk is, ő valamit csinált/nem csinált/mondott, amivel megbántott, én szóvá tettem neki, hogy rosszul esett, amin ő elkezdett bepörögni, hogy "már megint mi a bajod??", én ettől még idegesebb lettem, hogy semmi megértést, empátiát nem kapok, egyre jobban szabadultak az indulatok stb és hatalmas veszekedések lettek.


Én ezekből azt tapasztaltam (és ez a te esetedben is igaz), hogy senki sem tökéletes, MINDENKINEK vannak hibái és igazából a kérdés az, hogy mennyire tudjátok egymás között jól lekommunikálni, megoldani a felmerülő feszültségeket. Ha te elmondod, hogy ez meg ez nem esett jól, ő meg rajta kiakad és még neki áll feljebb, akkor több oka is lehet ennek. Vagy eleve te sem úgy mondod/kéred valamire, hogy nyugodt vagy, hanem eleve ingerülten szólsz hozzá, amire ingerült reakciót kapsz válaszul. Vagy ő nem tudja megérteni, hogy miért esik az rosszul, ami és ő ebből csak azt látja, hogy "ennek a nőnek megint van valami baja". Továbbá az is teljesen érthető, hogy valamire megkérted (amin egyébként marha egyszerű lenne változtatni), de ő valamiért nem hajlandó rá és ez téged jogosan akaszt ki.


Én azt gondolom, nincs olyan, hogy csak az egyik, vagy a másik hibája egy kapcsolat tönkremenetele. Mindig lesznek konfliktusok a kapcsolatban és ez NEM PROBLÉMA. A legfontosabb kérdés, hogy ezeket meg tudjátok-e oldani KÖZÖSEN, illetve, hogy meg tudjátok-e ÉRTENI A MÁSIKAT. Egy konfliktushelyzet feloldásához elkerülhetetlen a megértés, hogyha nézeteltérésetek akad, tudjátok, kinél mi váltotta ki az indulatokat, kinek mi volt pontosan a zavaró az adott helyzetben. Ha sikerül megérteni egymás álláspontját, és ezt jól le is tudjátok kommunikálni, akkor könnyen lehet változtatni. Ugyanakkor aznem működik, hogy csak az egyik fél változik, úgymond egyedül kapálózik a kapcsolat után, a másik pedig sz@rik bele. Ha fontos mindkettőtöknek a kapcsolat, akkor egymást támogatva, KÖZÖSEN kell változni, és nem mindig csak a másikra mutogatni, hogy "én mindent jól csinálok, a másik a hülye".


Szóval összegezve, én azt látom rajta, te kész vagy változtatni, te beismerted a hibáid, törekszel a javításra, ugyanakkor valamiért a párod (exed?) ettől totál elzárkózik és az ő hibáit nem ismeri be, hanem az egészt rád keni...


Elhiszem, hogy rosszul érzed most magad. Mondom, ugyanebben a cipőben járok én is, ha gondolod, privátban beszélgethetünk, talán jót tenne mindkettőnknek, ha ki tudnánk írni magunkból ezeket a dolgokat, ráadásl olyannak, aki jelen helyzetben ugyanabban a szituban van.

2021. márc. 11. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Na jó, először is foglalkozzal onmagaddal, fektess onmagadba.

Nem tudom, ki az aki pl az ilyen beszédet eltűri, de ez közel se normális. Viccesnek se éppen nevezhető.

Szerintem gyaszold meg a kapcsolatot, enged el, és epitsd fel önmagad.


Amúgy pedig 29vagy, nem 89, hogy le kéne már mondanod most a családról..

2021. márc. 11. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Még nagyon friss, várakozom, hova billen a mérleg, ami lehet nem jó.

Tudom, hogy be kene fejeznem az önostorozást, csak nem jöttem rá, hogy, nagyon szenvedek tőle.

Ő el tudja engedni azzal, hogy nem illunk ossze, en viszont hiszek abban, hogy ha az ember dolgozik magan, akkor nem mindig ez a megoldas

2021. márc. 11. 12:08
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Kettő ember kell egy kapcsolat megjavitasahoz.
2021. márc. 11. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Rövidke idézet a kérdésedből: "...pedig ez mélyen benne van, a szüleitől tudom."

Igen, benne van a génjeiben! Ha eddig nem változott, ennyi erőlködésed (figyelmeztetésed) ellenére, ráadásul nem is keres, akkor ne ragaszkodj hozzá egy percig sem. Elég fiatal vagy ahhoz, hogy élvezd a párkapcsolatot is, de valaki mással.

2021. márc. 11. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Kettő mentálisan beteg ember nem tud soha egy párt alkotni , hiába a sok közös vonás.
2021. márc. 11. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Keresett azóta, de csak azért irt, hogy a vírus miatt aggódik..es ha nem vagyok normális helyen, menjek haza. Azt se kerdezte, hol pontosan, nem tért ki a konkrét folytatásra. Most még nagyon nehez.
2021. márc. 13. 12:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!