Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Vannak akik "érzéketlenek",...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Vannak akik "érzéketlenek", nem tudnak kötődni emberekhez. Mi a titkotok? Vagy akik azt mondják, hogy a kötődés, az érzelem csak döntés kérdése. Ez hogy megy?

Figyelt kérdés

2021. márc. 17. 22:21
 1/10 anonim ***** válasza:
92%
Kötődni ugyan tudok, de elég felületesen. Ez nem döntés kérdése. Nálam nem voltak megfelelőek a minták.
2021. márc. 17. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
90%
Kérdező, ábrándultál már ki valakiből teljesen? Mert akkor lehet némi fogalmad arról, hogy milyen az, amikor ugyanahhoz az emberhez eleinte kötődsz, aztán meg már képtelen vagy rá.
2021. márc. 17. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
93%
Ez általában azoknál az embereknél szokott kialakulni akik nem jöttek biztos családi háttérből és hozzászoktak ahhoz hogy egyedül vannak a lelki problémáikkal. Úgy érzik hogy ha a saját családjuk tesz rájuk akkor mást miért érdekelne? Ezért nem is igazán alakul ki szorosabb kapocs senkivel csak felületes kapcsolatok és azokat is megválogatják.
2021. márc. 17. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Ábrándultam már ki, meg csalódtam is hatalmasat. Nem egyszer. De az a baj, hogy ilyenkor sem tud elmúlni varázsütésre minden amit iránta éreztem. Ilyenkor egy szörnyű kettős érzés alakul ki bennem inkább. Egyszerre van bennem a harag, az utálat, és az addig meglévő szeretet/szerelem, vonzalom.
2021. márc. 17. 22:49
 5/10 anonim ***** válasza:
85%
3. Ilyen volt az exem is! Mindent megpróbáltam, folyamatosan bizonyítottam azt, hogy szeretem őt, megbízhat bennem és hogy ott vagyok neki akármi van! De egyáltalán nem értékelte, sőt! sokszor belém rúgott és megbántott! Pedig semmi rosszat nem tettem.
2021. márc. 17. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Engem rengetegszer visszautasítottak kamaszként és fiatal felnőttként.Sohasem éreztem azt,hogy valakinek fontos lehetek,tetszenék neki vagy ilyesmi.Egy ideje eljutottam oda,hogy képtelen vagyok kötődni.Senki nem tud szeretetet kiváltani belőlem,csak a családom és a kisállatom.Néha mikor társkeresőzöm is és szimpatikusnak találok egy pasit,akkor is van,hogy törlöm,mert egyszerűen nem mozgat meg bennem semmit.Ugyanez barátoknál,ismerősöknél.Most a karantén idején kb senki nem hiányzik,örülök,hogy nem kell hallgatnom a hülyeségeiket. 24/N
2021. márc. 17. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Én túl sok időt töltöttem egyedül (úgy értem, hogy abszolút egyedül, szóval nem csak kapcsolati téren értve), így kialakult nálam, hogy saját magam vagyok saját magam központjában. Mert másnak úgysem leszek ott. Másrészt elképzelni sem tudom azt, hogy milyen lehet máshogy lenni. Eladom az ismerőseimnek ezt "sima zárkózottságként" meg "azért, mert én fura különc vagyok", általában meg is eszeik, mert tényleg furcsa vagyok, de én tudom az igazságot. Képtelen vagyok kötődni az emberekhez. Még két közvetlen rokonom akikhez a legjobban kötődöm, de ez is olyan "1 lépés távolság", a számomra szimpatikus embereknél ez 3, mindenki másnál végtelen lépés.
2021. márc. 17. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

1, szülői elutasítás

2, kortárs közösség kiközösítése

3, vonzalom tárgyának elutasítása

4, felnőtt életben tapasztalt elutasítások.


Tanult tehetetlenség.

Minimális érzelmi fájdalomra törekedve az ember megtanulja, hogy kevésbé fáj az elutasítás, ha eleve nem ragaszkodom. Hamarább át lehet lépni az ember életéből egyszercsak felszívódó "barátokon", hamarább a balul elsült kapcsolatokon, hamarább BÁRMI kudarcon.

Nem sikerült, és kész. Épp olyan, mint bármi más az életben, majd jön a következő. Ez egyben gyenge önbizalommal is jár, mert minden kapcsolatnak úgy megy neki az ember, hogy szinte teljesen biztos a kudarc lehetősége, ami részben az én felelősségem is lesz, ugyanakkor elfogadásra is szoktat: semmi baj, majd jön a következő. Megbocsátóbb lesz az ember általa: senkinek nem hibája, ha elmúlik, hanem természetes folyamat része.


Én eleve nehezen kötődő típus vagyok, problémás családdal és nehéz gyerekkorral, ami belém ültette, hogy nem vagyok szerethető, viszont remek kamaszkorom volt kollégiummal, messze a családtól, ami pedig megerősített abban, hogy ideiglenesen akár el is tudhatnak viselni egyes emberek.


Nálam a nehezen kötődőből kötődésre képtelenné válás pár rossz élményből levont következtetés volt, nem döntés, hanem fejlődés. Elfogadás. Ilyen vagyok, és kész.


Ugyanakkor szeretném hangsúlyozni, hogy ez nem jelenti azt, hogy érzéketlen lennék, vagy ne lennék képes szeretni. Igenis képes vagyok rá, és nagyon szeretem is a barátokat, amíg tart a barátság.

Viszont nincs kényszer.

Ha te nem hívsz, én nem foglak. Ha te nem írsz, én nem fogok. Ha te nem keresel, én sem téged.

Az én telefonomban csak egyszer van nem fogadott hívás, ha nem veszed fel, nem kereslek többet, és nem is fáj a veszteség. Nem futok utánad. Ha rám untál, nem várom meg, amíg a képembe olvasod, és nem hívlak ötszázszor, hogy a végén már kínos legyen neked.

Mert természetes, hogy elmúlik.

Felnőtt létforma.

2021. márc. 18. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Én nem tudok kötődni rendesen, mert kiskoromban sokat voltam kórházban.

Van, hogy megkedvelek valakit, kissé engedem a közeledést/vagy én közeledek, de nem ragadok le nála. Van, hogy 1-2 mondat után eltávolodunk egymástól.

Max. 1 ember van/szokott lenni, akinél le tudok ragadni.

2021. márc. 18. 05:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
A 8.valaszolo tokeletesen leirta hogy EN milyen vagyok.Annyiban kulonbozok tole,hogy nekem csodalatos szereto csaladom es boldog gyerekkorom volt.De emlekszem ra, hogy mar gyerekkent is amolyan "magamnakvalo" voltam.Szerintem ez mar a szuletesunkkor eldolt,hogy milyenek leszunk.Ugyanaz a csalad,ugyanaz a neveltetes,a tesom megis "normalis" felnott lett.
2021. márc. 18. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!