Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Most akkor melyik érzés a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Most akkor melyik érzés a szerelem?

Figyelt kérdés

Volt egy lány, akivel abszolút nem volt meg az első látásra szerelem. Régóta ismertük egymást, de nem nagyon beszélgettünk sosem. Amikor elkezdetünk egyre gyakrabban kettesben lenni, akkor egyre inkább kezdtem megszeretni az apróságait: ahogy hétköznapi dolgokat csinál, és elkezdtem érezni egy kötődést. Ehhez elég sok idő kellett. Ebből végül kapcsolat majd szakítás lett.

Telt az idő, megláttam egy másik lányt. Bolti eladó volt, szóval ha akartam, tudtam hol keressem. Őt sosem ismertem meg végül, de nála első látásra kialakult egy olyan érzés, amit talán csak egyszer éreztem idáig. Pont olyan érzés fogott el, mint ami a nagy könyvben meg van írva: napokig a fejemben járt az arca, a hangja. És ezt valamiért többnek éreztem mint testi vonzalom, ugyanis láttam már bőven vonzóbb nőt nála, akik semmit nem tudtak kiváltani belőlem.

Annak ellenére, hogy nem ismertem, én az utóbbi lány által kiváltott érzéseket nevezném szerelemnek, előbbit pedig szeretetnek, ami mintha szerelem nélkül alakult volna ki. A mostani párkeresésem során is a második érzést keresem, de nem találom, és nem is éreztem azóta. Mit gondoltok, melyiket neveznétek szerelemnek?



2021. ápr. 3. 22:54
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Én a másodikat inkább fellángolásnak mondanám, de ez csak személyes vélemény.


Nekem a szerelem az, amikor látod a másik hibáit, de mindennel együtt neked ő a legtökéletesebb, a legjobb, csak vele akarsz lenni, csak ő jár a fejedben és bármit megtennél érte, hasonló ahhoz, amit leírtál a második lánnyal kapcsolatban, de sokszor nem feltétlenül (sőt, nagyon ritkán) alakul ez ki első látásra. Sokszor hetek, esetleg hónapok telnek el amíg megjön ez az érzés.


A szeretet amikor kötődsz valakihez, ha mosolyog szebb lesz a napod, ha szomorú akkor te is szomorú vagy . Realisztikusabb, mint a szerelem, mert tudod hogy vannak hibái, de ezekkel együtt elfogadod. Van hogy rászólsz, mert valami nem tetszik és ahelyett, hogy leugranál érte egy hegy tetejéről inkább mindkettőtök számára jó megoldást keresel.


Valószínűleg azért nem találod amit keresel, mert sokszor nem első látásra szeretsz bele valakibe, hanem a tettei, a hozzád való viszonyulása, az együtt töltött idő hozza meg az érzéseket. Úgyhogy ne add fel a keresést!

2021. ápr. 3. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
82%
Hát én biztos nem jól csinálok valamit, de én a másodikat tartom szerelemnek. Lehet, hogy csak fellángolás az elején, de szerelem csak ebből lehet. Ez az idővel megkedvelem és kötődök hozzá, ez biztosan nem szerelem, ennél csak a kötődést tévesztik össze a szerelemmel, azért kell hozzá idő. Az igazi szerelemhez szerintem nem kell sok idő. Igazából elég hozzá egy pillanat is, de majd a józanabbak megmondják, milyen felületesen gondolkozok.
2021. ápr. 3. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a kettő együtt. Mikor elsőre megvan a szikra, és ahogy egyre jobban megismered, egyre jobban kötődsz és megszereted a személyiségét is.

De ez az érzés az, amiből legfeljebb kettő-három fordul elő egy élet során. Sokaknál sajnos egyszer sem.

2021. ápr. 4. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!