Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Reménytelen szerelem?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Reménytelen szerelem?

Figyelt kérdés

20 éves fiú vagyok. Tavaly decemberben megismertem egy lányt, akivel nagyon jól összebarátkoztunk és idővel elkezdtem többet is érezni iránta. Amikor ezt észrevette, megkért hogy menjünk el valahova, hogy beszéljünk. Elmondta, hogy volt egy férje akitől elvált és van egy 4 éves kisfia is. Mindennek tetejébe pedig 26 éves már...

Mondta hogy azért mondja mindezt el, hogy elejét vegyük egy kapcsolatnak és meg se próbáljuk. Akkor én is elbizonytalanodtam, kis szünetet tartottunk, de aztán megismertem a fiát és összebarátloztam vele. Nagyon jól kijövünk. A múlt héten a lány megint mondta, hogy ennek nincs jövője, de nagyon szeret és szeretné ha barátok maradnánk. Ma pedig ismét találkoztunk és mondtam neki, hogy én rettenetesen szeretem őt és keressünk megoldást a problémára. Megcsókolt és megegyeztünk hogy a héten elmegyünk valahova kirándulni. Csak megint olyan felemás hangulatban váltunk el, mi sem tudtuk pontosan, hogy helyes-e amit tettünk, de örvendtem személy szerint annak hogy viszont szeret.

Viszont amikor elmondtam mindezt a bátyámnak, mondta hogy ez nagyon rossz döntés és a szüleink sose nyugodnának egy ilyen kapcsolatba bele (ami igaz) és sokat beszélgettünk a témáról. Végül pedig elgondolkodtam a helyzeten és rá kellett jöjjek hogy magam sem tudom, felnevelném-e más gyerekét vagy képes lennék-e egy ilyen kapcsolatra... Életem leghülyébb és legreménytelenebb helyzete ez. Mit javasoltok, mit tegyek most?



2021. ápr. 4. 20:02
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
91%

Bátyád, szüleid és a lány is ugyanazon az állásponton van. 20 éves vagy, előtted az élet, miért állnál össze egy nálad jelentősen idősebb, egyedülálló anyával, amíkor annyi egyszerűbb lehetőség van.

De végül te is beláttad, hogy ilyen fiatalon más gyermekét nevelni hatalmas kihívás. Ha a tiéd lenne, akkor lett volna 9 hónapod felkészülni rá (lelkileg és tudásban is), de így a nyakadba kapnád ezt a felelősséget és nem mellesleg költségeket is.

A nőnek stabilitásra van szüksége, nem fér bele a bizonytalanság.


Nem javaslom, hogy a barátja maradj, de legalábbis kérjed meg, hogy legalább 3 hónapig (de inkább fél évig) ne keressen és te se keressed őt. Hagyjad, hogy elmúljon a szerelem. Ha utána, eszedre hallgatva még mindig őt akarod és készen állsz minden velejáróra (többek között: szüleiddel való kapcsolat megromására, egyedüli boldogulásra), akkor hajrá!

2021. ápr. 4. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként ő az első nagy szerelem? Nagyon úgy hangzik. Ez maradandó hatással lesz az egész életedre, de nem negatív értelemben.
2021. ápr. 4. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm nagyon szépen a választ! ☺️ Én is azt hiszem, hogy ez lesz a legjobb sajnos... Csak azt nem tudom még, hogy fogom elfelejteni őt...
2021. ápr. 4. 20:13
 4/17 A kérdező kommentje:

2

Igen,az első nagy. Mondhatni "az igazi"... Voltak barátnőim, de senkivel nem volt ilyen bensőséges viszonyom és senki iránt nem éreztem még így

2021. ápr. 4. 20:15
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Elfelejteni? Sehogy. Olyan nőt, akinél egy pillanatig is komolyan megfontoltad, hogy összekötöd az életed, nem lehet elfelejteni. De ezzel nincs baj, mert nem fog korlátozni.

A szerelem viszont elmúlik, ha nem táplálja semmi a tüzet. Ezért kell a hosszú szünet.

2021. ápr. 4. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
34%
a te életed a tiéd. Vannak nehézségek, de ne hátrálj, ha úgy érzed hogy ez kell neked
2021. ápr. 4. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
62%
Van egy ismerősöm, 20 éves volt, mikor összejött egy 29 éves 2 gyerekes nővel. 5 éve vannak együtt. Szerintem ha tényleg ő életed nője, ez ne legyen akadály. Később megbánod, nem biztos, hogy találsz mégegy nőt, aki ennyire hatással lesz rád. De persze nem lehet tudni.
2021. ápr. 4. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Valóban nem való ez neked, gyerek vagy még. Abból derül ki, hogy a nagy szerelem addig tartott, amíg szóba nem jöttek a szüleid. A felnőttek maguk hoznak döntéseket a saját életükről, nem az alapján, hogy mások mit szólnak. Mint a 7-es válaszból is látszik, vannak érettebb húszévesek is, de a többség nem.
2021. ápr. 5. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

8

Nem tehetem meg, hogy csak magamra gondoljak és leszarja mindenkit aki fontos nekem. A szüleimnek pedig nem akarok fájdalmat okozni.

2021. ápr. 5. 00:31
 10/17 anonim ***** válasza:
Térjünk vissza erre, úgy 20 év múlva. A szülők alapvetően akkor boldogok, ha boldog a felnőtt gyerekük. Akit ez fájdalommal tölt el, ott valami nagyon nincs rendben. Természetesen lehet véleményük, tapasztalatuknál fogva megoszthatják veled az esetleges veszélyeit, de a döntésedet elfogadják. A TE döntésedet, nem ők határozzák meg.
2021. ápr. 5. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!