Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Hogy reagálnátok, ha az új...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy reagálnátok, ha az új párotok elmondaná, hogy genitális herpesze van?

Figyelt kérdés

23 éves vagyok. 1 férfi volt eddig az életemben, akitől sajnos elkaptam ezt a kezelhetetlen vírust. Kikezelni nem lehet, viszont mindent megteszek azért, hogy erősítsem az immunrendszerem és ne aktíválódjon. Kb 1 éve nem is jött elő. Most alakulóban van egy kapcsolatom valakivel, aki nekem nagyon fontos. Közeledünk az első szexhez. El akarom neki mondani, mert úgy gondolom, ez így fair. Ráadásul ő orvos. Sokan mondják, hogy a vírus aktív állapotban fertőz csak, de ez nem kell hogy így legyen. Nagyon félek, hogy:

1. Megöli a vágyat benne (pedig most nagyon megvan)

2. Nem fog akarni így

Rettentően félek a reakciójától. Ti hogy viszonyulnátok ilyesmihez? Azt gondolom viszont, hogy érzelmek vannak. Ebben bízom csak. Köszönöm a választ.



2021. jún. 11. 21:57
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:
Nem kenem el. Abban a válaszban csak próbáltam összegezni egy pozitívabb megvilágításban. De tisztában vagyok a legrosszabbal is. És mivel orvos, tudni fogja ő is rögtön hogy mivel jár ez.
2021. jún. 11. 22:55
 12/21 anonim ***** válasza:
100%

#1

Ha ismered az ajakherpeszt,akkor tudhatod hogy mennyire kellemetlen dolog ez.Pontosabban lehet következtetni,mert a nemi herpeszt ugyanabból a törzsből származó vírus okozza,de nem ugyanaz.De nagyon hasonló.És ha egyszer elkapod,attól nem tudsz megszabadulni,életed végéig benned lesz.

És ha aktív a vírus,akkor fertőző.Tehát pl. valakivel szexelsz elkaphatod.De ha csak kinyalod,akkor is.

2021. jún. 12. 05:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
100%

Végtelenül sajnálom, hogy ez történt veled! El sem tudom képzelni, mennyire szörnyű lehet neked.


Ugyanakkor őszintén bevallom, nálam ez a kapcsolat végét jelentené.

2021. jún. 12. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
100%

12!

Köszönöm, így már világos!

Nem tudom mitől kaptam ezt a sok lepontozást, egy egyszerű kérdést tettem fel.

Ennek tudatában engem nem tántorítana el ez a herpesz dolog. Mikor a páromon épp kijön akkor nem lennénk együtt és ennyi.

2021. jún. 12. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
19%
Szerintem egy kicsit túlspilázod ezt a dolgot. A felnőtt emberi populáció 60-95%-a herpesz fertőzött. Azaz alsó hangon is minden második ember. Nagy a statisztikai esélye annak, hogy ha valakivel ismerkedsz, akkor az ő szervezetében lappangó herpeszvírus van. A fertőzöttek többségénél nem okoz tüneteket. Ettől még baromi kellemetlen, ha kijön. Mivel a fél ország herpeszfertőzött, ilyen információn én nem akadnék ki. Ez nem egy halálos vírus, nem egy HIV, vagy egy szifilisz...
2021. jún. 18. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
76%

#15

Amiről te beszélsz, az a cuki-muki ajakherpesz, NEM a kérdező által elkapott genitális herpesz, ami lássuk be sokkal durvább.

2021. jún. 18. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
19%
15-ös vagyok, köszönöm a kioktatást, van ajakherpeszem is és genitális herpeszem is (mellesleg orvos vagyok), egyik sem durvább a másiknál, csak máshol jön ki. Önmagában a genitális herpesz elterjedtsége is 40% fölött van.
2021. jún. 19. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
55%

#17


Légyszives linkelj már egy rendes forrást, ami szerint ma Magyarországon a lakosság 40%a fertőzött genitális herpesszel! Egyszerűen nem tudom elhinni, és nyilvánvalóan nem vagyok egyedül.


Azt tegyük hozzá, hogy a genitális herpesz évente TÖBBSZÖR előjön, és olyankor átlagosan 1-2 hétig vannak kis sebek, majd ezt követi egy két hetes szakasz amikor nincs már hólyagocska, de a betegség még mindig fertőz. Magyarán ez évi többször 1 havi kihagyást jelent a szexben.

2021. jún. 19. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
65%

#18 Ha már így meg lettem szólítva, akkor már tisztességesen válaszolok. Kicsit hosszú lesz, de a tudományos kutatásokat nem lehet elintézni két mondattal.


Szóval lehet, hogy te nem tudod elhinni, de attól még a genitális herpesz nagyon-nagyon elterjedt. Habár kifejezetten Magyarországra vonatkozóan nincsen ilyen jellegű kutatás, viszont annyira sok európai és észak-amerikai országra (is) vonatkozóan van már egy rakás kutatási eredmény, hogy ezek alapján nagy bizonyossággal lehet következtetni más európai vagy észak-amerikai országok adataira is (ahol a populáció összetétele és életmódja nagyon hasonló).


Nem untatlak az összes ilyen jellegű kutatási eredmény felsorolásával, csak a leglényegesebbeket emelem ki.


Először is érdemes tudni, hogy a genitális herpeszfertőzés 70-90%-át a HSV-1, azaz klasszikusan az ajakherpeszért felelős vírus okozza.

/ NILSEN, Arvid-MYRMEL, Helge: "Changing trends in genital herpes simplex virus infection in Bergen, Norway". Acta Obstetricia et Gynecologica Scandinavica, 2000. aug., 79 (8), 693-696. o.

Teljes cikk: [link] /


Nagyon sok más kutatás is ugyanezt támasztja alá (pl. Kanada: Forward-Lee 2003; Izrael: Samra-Scherf-Dan 2003; USA: Mertz et al. 2003, Roberts-Pfister-Spear 2003 stb.). Már csak emiatt sincs túl nagy tüneti különbség az ajkakon és a genitáliákon megjelenő herpesz között. De egyébként a HSV-1 és HSV-2 által okozott tünetek jellege és lefolyása sem tér el jelentősen egymástól.


Szóval fontos leszögezni, mert tudományos konszenzus van ebben, hogy a genitális herpesz fertőzést túlnyomó többségben már a HSV-1 okozza, és ezen esetek száma átlagosan hatszoros-hétszeres (de legalább három-négyszeres) a HSV-2-es genitális herpeszfertőzés eseteinek számához képest.


Kanadában pl. csak a genitális HSV-2 a 14-59 éves populáció 14%-ában volt jelen (és a fertőzöttek több mint 90%-a nem tudott a fertőzöttségéről).

/ ROTERMANN et al.: "Prevalence of Chlamydia trachomatis and herpes simplex virus type 2: Results from the 2009 to 2011 Canadian Health Measures Survey". Component of Statistics Canada Catalogue no. 82-003-X. Health Reports, 2013. április, 24 (4), 10-15. o.

Teljes cikk: [link]


Szintén csak a genitális HSV-2 törzs elterjedtségét 2003-ban 16%-ra mérték globálisan, a teljes emberi populációra vonatkoztatva.

/ LOOKER, Katharine J.-GARNETT, Geoffrey P.-SCHMID, George P.: "An estimate of the global prevalence and incidence of herpes

simplex virus type 2 infection". Bulletin of the WHO, 2008. okt., 86 (10), 805-813. o.

Teljes cikk: [link] /


A tudományos becslések alapján a HSV-1 által okozott genitális herpesz aránya a fejlett országok felnőtt lakosságában 40-60%, a HSV-2 által okozott genitális herpesz aránya pedig 10-15% között van. Összességében nagy bizonyossággal kimondható, hogy a genitális herpesz előfordulása Magyarországon (is) 40% fölött van. És - más országokhoz hasonlóan - ennek több mint 80%-a lehet tünetmentes hordozó.


Csak néhány adat Európából:

- Bulgáriában a teljes lakosság 60-90%-a rendelkezik genitális herpesszel (a teljes lakosság 24%-a fertőzött genitális HSV-2-vel, és kb. háromszor ennyien genitális HSV-1-gyel)

- a legtöbb európai országban (pl. Németországban, Finnországban, Belgiumban) a teljes lakosság 40-80%-a rendelkezik genitális herpesszel

-

/PEBODY et al.: "The seroepidemiology of herpes simplex virus type 1 and 2 in Europe". Sexually Transmitted Infections, 2004. jún., 80 (3), 185-191. o.

Teljes cikk: [link] /


Sok fejlődő országban a genitális herpesz hihetetlen mértékben elterjedt, pl. Törökországban, Jordániában, Kolumbiában, Haitin, Ugandában, Zambiában, Etiópiában, Beninben 90-100%.


Ezzel szemben Magyarországon (és sok más európai országban) "csak" kb. minden második-harmadik ember, akivel találkozol, lesz genitális herpesszel fertőzött, és nagyon nagy eséllyel tünetmentes hordozó, aki nem is tud róla.

2021. jún. 20. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
51%
El kell mondanod, és én valószínűleg a kezdeti szakaszban nem maradnék veled! Legfeljebb akkor, ha elmennénk tesztre, és kiderülne hogy én is az vagyok. Nagyon nagy szívás ez neked!
2021. jún. 20. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!