Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Ez mégis micsoda? Szerelem...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ez mégis micsoda? Szerelem vagy mi ez?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy egy ideje furcsa és kicsit bosszantó szituban vagyok. Van valaki, akit eredetileg csak úgy szerettem, mármint nem szerelemmel, hanem úgy emberileg meg barátilag. Egy idő után romantikusabb érzéseket tápláltam iránta, mintha szerelmes lettem volna belé, nagyon szerettem volna az ölelését és a csókját is. Ez tartott egy darabig, aztán elmúlt. Akkor megint csak baráti érzéseket és szerelem nélküli szeretetet éreztem iránta. Ma meg hirtelen mint a derült égből villámcsapás, úgy jött elő bennem ismét valami szerelem-érzés iránta.

Azt hozzá kell tennem, hogy soha nem történt köztünk semmi és ő nem is adott nekem jeleket és nem bátorított egy szóval sem tehát amit érzek, az magától alakul ki.

Szerintetek mi játszódik le bennem? Ez szerelem vagy mi ez? Egy időben azt hittem, hogy már nem fogok többé szerelmet érezni iránta, de aztán most megint.

Kicsit kellemetlen nekem ez a dolog és zavar, de az érzéseimet nehéz irányítani, ha lehet egyáltalán. Még ha ideiglenesen el is múlik, nincs rá semmi garancia, hogy később nem zúgok megint bele.

Egyszer bevallottam neki, hogy mit érzek, ő nem akar semmit tőlem, ezt már akkor is tudtam, amikor elmondtam neki. Nagyon fontos személy az életemben és az ki van zárva, hogy elfelejtsem vagy ő engem. Mondhatni nekem ő egyszerre minden, egyszerre barátom, amolyan tanárom is, mert rengeteget tanultam tőle és segített átjutni borzalmas időszakokon, és emberileg is egy nagyon kedves illető, mintha valami angyal lenne. Ő mindig ott van nekem, neki olyan dolgokat is el merek mondani, amit senki másnak sem mondok. És ő tényleg mindig meghallgat, mindegy, hogy éjszaka közepe van vagy délelőtt 10 óra. És sok mindent megtett már értem. Nem azért ilyen mert szerelmes lenne belém vagy akarna valami olyat hanem szimplán ilyen a természete és ő másokkal is ilyen. Talán hihetetlen, de így van.

Amúgy nem egy öregemberről van szó, de annak ellenére sokat tanulhatna tőle mindenki és nekem nagy hatással volt az életemre.


A lényeg tehát, hogy érdekelne mi lehet ez az egész, amit érzek iránta?

El fog ez valaha múlni ha nem akarom kizárni az életemből? Azt semmiképp nem akarom. Akkor meg amiatt fájna a szívem. És neki sem esne jól. Ilyen válaszokat ne is írjatok kérlek, hogy szakítsam meg vele a kapcsolatot mert az még rosszabb lenne mint ez, ami most van. Azért, mert ezen kívül tényleg semmi baj nincs a kapcsolatunkkal és pótolhatatlan számomra. És én is neki.



2021. júl. 1. 22:02
 1/9 anonim ***** válasza:
35%
Igen, valószínűleg szerelmes vagy, csak valamiért nem mered felszínre hozni, megélni teljesen. Kérdés hogy mi miatt van ez, hogy nem mered megélni az érzést?
2021. júl. 1. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Talán azért, mert tudom, hogy ő nem akar tőlem semmit. De ahogy írtam is, kizárni meg nem akarom az életemből úgyhogy marad ez a remény, hogy elmúlik a szerelem.
2021. júl. 1. 22:09
 3/9 A kérdező kommentje:
Aztán, a másik dolog, hogy amikor valaki a barátod és közben olyan mint egy jó tanító, aki megtanít rengeteg mindenre, aki megváltoztatja a személyiséged, aki jobb emberré tesz, akkor valahogy nem biztos, hogy azt érzed, hogy belefér ezek mellé a szerelem is.
2021. júl. 1. 22:11
 4/9 anonim ***** válasza:
79%

Nem vagy belé szerelmes. A pszichológusodat is felruháznád érzelmekkel, mert úgy érzed, hogy tőle kapod meg a neked kellő törődést.

Hiába mondod, hogy nem akarod elengedni, sokkal jobb lenne neked, ha önállósodnál, és nem ő lenne a kapaszkodód, neki sem jó, ha rángatják lefelé, taposnak rajta, hogy rajta fent maradjanak.

2021. júl. 1. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Rajongsz érte, ez lejön,és biztos szerelemnek eléd meg. Ha nem tudod elegendi az érzést, és nem kellesz neki, akkor mégiscsak jobb lenne hanyagolni amennyire cska lehet.

Mert mi lesz ha egyszer lesz neki barátnője, családja?

2021. júl. 1. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Nemcsak arról van szó, hogy törődik velem. Én is szoktam vele. Nemcsak én keresem az ő társaságát, hanem ezt ő is így akarja.

És amúgy mint írtam, nekem velem ilyen hanem másokkal is ennyire segítőkész és barátságos és mindig másokat helyez előtérbe magával szemben.

Én nem ezért kezdtem szerelmi érzéseket táplálni iránta, bár ez is benne van, hanem amúgy is. A külseje is elvarázsolt és a személyisége is szinte tökéletes.

2021. júl. 1. 22:26
 7/9 A kérdező kommentje:
Egyébként ha én hanyagolnám, akkor meg neki esne rosszul. Azt mondta, hogy attól még, hogy így érzek, ő nem szeretné, hogy hanyagoljam a "kapcsolatunkat". Ő úgy van vele, hogy attól még, hogy a szerelmem nem lesz viszonzott, attól még sok mást adhatunk a másiknak és az ő szemében a barátság, a segítőkészség, az, hogy lehet számítani a másikra, hogy mégis ott lehetünk egymásnak, ez többet ér mint eldobni az egészet a szerelem hiánya miatt. Ő így gondolja. Egyébként ebben igazat adok neki, de ugye érzéseket átalakítani magamban nem mindig könnyű.
2021. júl. 1. 22:30
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Ti hány évesek vagytok, emberi/párkapcsolatokkal hogy álltok, nem csak most, hanem valaha? Nem lehet, hogy vak vezet világtalant?
2021. júl. 1. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Marha jó ember lehet, ha tudja, hogy bele vagy esve, reménykedsz és mégis közel tart magához. Nagyon nem jó ez így.
2021. júl. 2. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!