Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Vélemény a megcsalásról?...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Vélemény a megcsalásról? Tovább viszem a kérdést: Valóban fontosabb a szerelem mint a kapcsolat?

Figyelt kérdés

2021. dec. 29. 20:00
 1/7 anonim ***** válasza:
88%

Azoknál igen, akik összekeverik a szexualitást a szerelemmel. Adott egy 10-20 éves házasság, kvázi azt is tudod már, hogy a másik milyet sz*rik, a szex nagyrészben megritkult, mivel mindig együtt vagytok, már nincsenek új dolgok a szexben. Majd jön egy férfi/nő, akivel működik a kémia, fogalmad nincs milyen ember ő valójában, akkor sem ha találkoztal vele többször pár órára. Nyilván a legrosszabb napjain nem látod, ő valamennyire megjátssza magát, csak a jót mutatja, a feleséged/férjed persze meg unalmas vagy hárpia vagy bármi más, mert neki ismered a rossz oldalát is. Aztan sokan beleesnek abba a csapdába, hogy azt hiszik az az illető jobb, mint a párjuk, beleszerelmesednek, mert tőle csak a jót kapják, aztan el is hiszik, hogy majd azzal olyan szuper lesz mindennap, mint ahogyan képzelik. Rohadtul nem, az is elmúlik X idő múlva újra, csak addigra már vagy megöregedtek és már azzal maradnak vagy váltanak megint.

Persze vannak olyan kapcsolatok és házasságok, amiknél tenyleg bármi jobb, de az esetek többségében az teszi tönkre, hogy az emberek elfelejtették, hogy az elején a párjukkal is ugyanezt érezték, aztan érzi ezt valaki mással, dobja a meglévőt.

2021. dec. 29. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
89%
Szerintem ezzel az ember magának tartozik, nem a párjának. A szar kapcsolatot le lehet vetni magadról, de az, ha szemét dolgokat csinálsz benne, téged minősít és a kapcsolaton kívülre is elkísér. Akár megvered a másikat, akár megcsalod, akár meglopod, akár cserbenhagyod a gyereked miatta. A szememben a megcsalás egy olyan jellemhiba, amit nem lehet egykönnyen levetkőzni...
2021. dec. 29. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszi a választ!
2021. dec. 29. 20:11
 4/7 anonim ***** válasza:
92%
#1 Annyit még hozzátennék, hogy amellett is elsiklanak ezek az emberek, hogy hogy jutnak el oda a jelen szar kapcsolatukban, hogy rossz legyen. Normális kommunikáció nélkül minden egyes kapcsolat oda jut, csak idő kérdése.
2021. dec. 29. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
87%
#1! Szerintem csak részben van igazad. Egy nagyon kis részben. Ennyi erővel az "állandó kapcsolatban" meg sokan összekeverik a megszokást a szeretettel. Az, hogy ismersz valakit, az nem egy érzelem. Ha az elején a régivel is "ugyanazt érezted", akkor éppúgy összekeverted a szexualitást a szerelemmel, mint az újnál. Akkor mennyivel több az? Csak az együtt töltött idő a különbség, ami az újjal is adott lehet, minőségben viszont lehet jobb. Én például többször voltam már szerelmes, de egyáltalán nem ugyanazt éreztem. Voltam szerelmes, meg szerelmesebb. De megtörténhetett volna, hogy annál az embernél horgonyzok le, akibe "csak" szerelmes voltam, hisz honnan tudnám előre, hogy lennék még szerelmesebb is másba? Szóval, ha ez így lenne, minden 1.házasság boldogabb és tartósabb lenne, mint a 2., pedig az nem így van. Simán lehet, hogy új az szerelemmel jobban összeilletek, mert van aki később találja meg azt, aki az ő másik fele. Hiába ismered a párod rossz oldalát is, az újét meg MÉG nem, attól még, ha megismered, lehet az övé kevésbé rossz SZÁMODRA.
2021. dec. 29. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
52%

Én különválasztom az kapcsolat érzelmi és testi oldalát!

Az értékes partneremet nagyon tudom imádni, mindent megteszek érte!

De képtelen vagyok bárkihez is szexuálisan hűségesnek lenni.

Ezt mindenkivel előre közlöm, mert nem akarok senkit átverni.

Én nem sok hűséges emberrel találkoztam: előbb-utóbb mindenki félre dug.

2021. dec. 29. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
80%

Szerintem az a gond, hogy különválasztod a kapcsolat és a szerelem fogalmát, mintha egymással ellentétesek lennének, és mintha egy párkapcsolatban nem is létezhetne szerelem. Ha valaki úgy indul neki a párkapcsolatának, hogy nem szerelmes a párjába, nem 100%-ig biztos benne, hogy a másikat akarja, esetleg úgy gondolja, hogy "hát, nem vonzódok hozzá, de összejövök vele, mert jó ember" vagy "nem annyira kedvelem, de elmegy", akkor persze, hogy könnyű borítani, ha találsz egy olyat, akivel TÉNYLEG megvan az összhang. És lehet, hogy az a párkapcsolat erősebbnek is fog bizonyulni, csak baromira etikátlan azzal az emberrel szemben, akivel "jóvanazúgy" alapon jöttél össze.


Szerencsére ma már nem ott tartunk társadalmilag, hogy anyád hozzáad a szomszéd fiához/lányához, mert anyagilag ez tenné a legjobbat a családotoknak, nincs beleszólásod az egészbe, nincs válási opció, és ha nem működik, kénytelen vagy a Julissal/Pistával megoldani a szénaboglyában, ha valamilyen szenvedélyre vagy kapcsolódásra vágysz, hanem van esélyed egy olyan emberrel összejönni, akit szeretsz, tisztelsz, és akihez fizikailag is vonzódsz, és nem a kapcsolaton kívül kell keresned a szerelmet.


Véleményem szerint egy érzelmileg intelligens ember (!) nem akar ott hagyni egy olyan kapcsolatot, amiben alapvetően jól érzi magát. Ha esetleg a kapcsolat kihűl annyira, hogy beférkőzne egy harmadik fél, akkor pedig sokkal emberségesebb 1) megpróbálni megjavítani a kapcsolatot, ha még valamennyire fontos neki 2) ha már nem fontos neki, lezárni. Nekem a megcsalás semmilyen módon nem fér bele.

2021. dec. 29. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!