Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Rettenetesen zavar a párom...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Rettenetesen zavar a párom múltja! Mit tudok tenni?

Figyelt kérdés

A párom 24 éves, én 25 leszek. Leszbikus párkapcsolatban élünk. Mikor megismerkedtünk, az egész múltját a nyakamba zúdította pár nap ismerkedés után: kikkel volt, hogyan, mit csinált.

Az én alapelvem az volt mindig is, hogy biszexuális nővel nem alakítok ki párkapcsolatot, esetleg barátságot. Viszont ő leszbikusnak vallotta magát mindvégig, annak ellenére, hogy ő 3 évig egy tőle 20 évvel idősebb férfival élt egy párkapcsolatban, és előtte is többnyire férfiak voltak az életében. Nők közül elmondása szerint olyanokat talált csak, akik nem voltak komolyak, vagy csak kipróbálás szintjén mentek bele egy ilyen viszonyban. Zavart még az is, hogy az exein kívül más ember kb. nem is volt az életében, alig volt olyan ember, akihez szexuálisan vagy bárhogyan ne lett volna köze, és őket mind a barátainak tartotta. Mivel ez engem nagyon zavart, ezért mindegyiket letiltotta közösségi oldalakról, és kizárta az életéből.

Sok volt nekem az, hogy a közel 50 éves volt párjával azt is elmondta, milyen pózban szexeltek (elmondása szerint azért, hogy érzékeltesse, miért nem volt neki jó férfival), az, hogy a legjobb barátnőjével hármasban is együtt voltak egyszer, a másik legjobb barátnőjével is szintén lefeküdt ez a férfiember, ennek ellenére mai napig is barátok. Sokszor felteszem azt a kérdést magamnak, hogy ezt hogyan, mégis?!

Ezen kívül még voltak olyan dolgok, hogy az egyik szórakozóhelyen csak egyszer …. meg, egy másik barátnőjének a sógorával is lefeküdt, mert “szeretethiányos volt.”

Mivel én őt inkább egy biszex kategóriába soroltam be, amit ő nem tudott elfogadni, és mégis csak leszbikus kategóriába sorolta magát, ezért utána járt a dolgoknak, és most homoflexibilnek vallja magát (“ha szingli vagyok, és be-bejön egy-egy férfi (szexuális téren) nem fogok bocsánatot kérni, de a végcél az, hogy egy nővel éljem le az életem.)

Emiatt rengeteg vitánk volt, folyamatosan, azért, mert olyan információkat osztott meg velem, amikkel én nem tudok azonosulni. Mert nekem is van egy múltam, és próbálkoztam férfiakkal még az elején, de egyen kívül egyikkel sem feküdtem le, mert akkor ott rájöttem, hogy tagadásban éltem, és nem ez az én utam. Ő pedig megint másképp élte meg az életet, megismerkedésünk előtt egy héttel is szexuális viszonyt folytatott egy férfival, mert ő “nem fogja magát éheztetni” és “rá voltam szorulva a f*szra”, mert nem volt más.

A legjobb barátnőjével mikor találkoztam, azt mondta örül, hogy végre talált magának egy nőt, aki komolyan veszi, állandóan rólam beszél órák hosszat, hogy mennyire szeret, és végre “hazatalált”, de nagyon nehéz volt ezt magának is elfogadnia, mert mindig “normális” életet akart élni (már csak a perfekcionista anyja miatt is, aki egy külön és nehéz történet), és ezt erőltette magára évekig.


Most szünetelünk egy hónapot, hogy rájöjjünk - de főleg én - mit is szeretnék. El tudom-e fogadni, vagy nem?


A kérdésem az lenne, mit tehetnék azért, hogy változtassak ezen, és eszembe se jusson, amiket előttem tett? És akik hozzám hasonló beállítottságúak: hogyan viselnétek, ha a párotoknak ilyen múltja lenne?



2022. márc. 1. 16:58
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
92%
Ez nekem is sok lenne, ez a csaj akárkivel lefekszik mindenféle gátlás nélkül. Nekem ez a fajta mentalitás egy embernél nem férne bele, visszatetsző. Nem vagyok prűd, nem ítélem el, meg semmi, de nekem kapcsolatban ez nagyon sok lenne. Legalább venné észre magát és nem osztana meg minden mocskos részletet az életéről, ha már elvileg melletted lehorgonyzott és komolyan gondolja. Senki nem kíváncsi rá, hogy vágták partiba az exét, huh...
2022. márc. 1. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
71%

Én hetero vagyok, szintén "szeretethiányos". De ezeket az információkat megtartom magamnak. Nem azért, mert el akarom titkolni a múltamat, hanem mert ezek a dolgok nem tartoznak másra. Még a páromra se. Persze ha rákérdezne konkrétan, akkor nem hazudnék neki, mert ez vagyok én. De magamtól nem mesélek ilyen sztorikat, főleg nem egy pár napos ismeretségnek.

Ezeket viszont már elmondta neked és nem hiszem, hogy el fogod tudni felejteni. Ha ennyire zavar, akkor ez az érzés valószínűleg erősebb, mint az általa érzett szerelem. Megerőszakolni nem tudod magad, hogy ne gondolj erre, szerintem inkább keress mást hasonló értékrenddel.

2022. márc. 1. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
76%
Szerintem valami mentalis betegsége van. Ha pedig ennyire nem tudja türtőztetni magát, akkor ebben az egy hónapban is félremegy. Kell ez neked? Szerinted miért nem volt eddig normális kapcsolata?
2022. márc. 1. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
53%

"Mikor megismerkedtünk, az egész múltját a nyakamba zúdította..."


érdekes, ahogy fogalmazol, árulkodó.

te ezt az embert nem szereted.


ha én szerelmes vagyok valakibe, hálás vagyok neki a bizalmáért és őszinteségéért, hogy meg mer nekem nyílni, és még véletlenül sem gondolnám azt, hogy a nyakamba zúdítja.


szerintem engedd őt el, nálad jobb társat érdemel.

2022. márc. 1. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
73%

Bélával én is őszinte voltam de nem engem vàlasztott igy tovàbb kellett lépnem..első talin szinéna nyakàba zuditottam :(

Hiba volt..de legalàbb nem kértem szàmon hogy miért csinàlta ezt velem?!

2022. márc. 1. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
30%
A szerelem az elfogadásról szól, belőled ez hiányzik, akkor meg mi a kérdés?
2022. márc. 1. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
70%
6 os ez egy tipik bantalmazó mondat.
2022. márc. 1. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
84%

Nem olvastam el de ami lejött:

A barátnőd szimplán biszex (nem értem minek kell mindenféle új trendet meg iranyzatot ráaggatni, mindkét nemhez vonzódik szexualisan, ergo biszex pont), aki szeret valszeg szexelni és kipróbálni sok mindent.


Gondolom sok mindennel kapcsolatban nincs tisztában ami önmagát illeti de végülis fiatal.



Van sokféle tapasztalata, nem igazán tudja mit akar. Talán annyiban problémás, hogy a barátaival is lefeküdt, nem tudja szétválasztani a szexet minden mástól.


Ha nem megy, ne erőltesd. Nem az ő hibája, nem is a tied. Nem passzoltok, nem egyezik az értekrend, ennyi.

Ne erőltess magadra senkit és semmit mert nem kell.

2022. márc. 1. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
89%
Te döntésed,de én nem folytatnám pláne, ha ennyire zavar a múltja meg, hogy biszex. Nem kínoznám magam ezzel.
2022. márc. 1. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
55%
Èn már rég nem találkoznék egy ilyen növel. Javaslom neked is, hogy inkább keress mást magadnak.
2022. márc. 1. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!