Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Volt olyan mikor a párod nem...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Volt olyan mikor a párod nem volt veled egy életszínvonalon, de annyira szeretettétek egymást, hogy ezzel nem volt probléma, sőt felhúztátok egymást és a végén egy életszínvonalon letettek?

Figyelt kérdés
Szokták mondani, hogy fontos a közös életszínvonal, de mivel már nem a feudalizmusban élünk ahol megmondják neked kivel házasodhatsz és idővel ez változhat is ez, ami kettejükön múlik, ezért szerintem sokkal fontosabb az, hogy milyen ember a másik, mik az élményeim vele, mennyire szeretek vele lenni.
2022. márc. 8. 07:08
 1/7 anonim ***** válasza:
89%
Közel egy évtizede volt rá, hogy utolérjen és én minden tőlem telhető segítséget megadtam ehhez, nem sikerült, nem vett komolyan. De biztos van pozitív példa is.
2022. márc. 8. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Ismerek ilyen párokat, viszont ehhez erős elkötelezettség és szerelem kell mindkét oldalról, valamint a "szegényebb" oldalról tenni akarás.
2022. márc. 8. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Igen, a második férjem. De megvolt benne a szándék, hogy előbbre jusson, és sikerült is. Együtt elértünk mindent, amit akartunk, de az eleje nagyon nehéz volt.
2022. márc. 8. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Én olyat láttam,hogy aki tehetősebb volt az visszacsúszott. Inkább lehúzta a párja mint felemelte volna. Viszont a 2 szegényebb egymást úgy felemelte,hogy öröm nézni. A semmiből lett nekik 5ingatlan betanított sori munkásokból mindketten diplomás felsővezetők lettek. Volt amikor a srácnak 3munkája volt,addig a nő tartotta a frontot, illetve volt,hogy a srác vitte a háztartást. 40éve házasok😉
2022. márc. 8. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Nővérem is ezt gondolta. Volt egy háza, biztos megélhetése, és két gyereke. Válás után összejött egy szegény pasival. Hiába mondtuk, hogy azért 30 évesen már többre vitte volna, ez egy lusta tróger. De ő szerelmes, együtt elérnek mindent. Házasság, gyerek, bódottág.

A pasinak volt pár hónap munkaviszonya, felvett egy 5 milliós hitelt, elvileg a ház felújításra. Elverte az utolsó fillérig. Megcsinálta belőle a jogsit meg vett egy használt autót. Onnantól állandóan menni kellett: strand, nyaralás, kirándulás, bevásárlás. Olyan életszerű éltek, amire a nővérem fizetése nem elég, de ezt szokták meg.

Jött az újabb hitel, az a következő. A pasi néha dolgozott, de pár hét után már felmondott, vagy kirúgták. Gyakorlatilag tesóm tartja el.

Két éve eladta a házat, kifizette a hiteleket, és az egész család elment Ausztriába. Elvileg azért, mert a pasi ott kapott állást a vendeglátásban, a tesóm jól beszél németül, és ott jobban boldogulnak. Most albérletben laknak, a nővérem dolgozik, a férje elvileg azóta tanulja a nyelvet, de nem tud bemutatkozni se.

Az biztos, hogy most egy színvonalon élnek: egy szatyor ruha mindenük, és ezen kívül semmi. Ha nem tudják fizetni az albérletet, mehetnek utcára.

A nővérem évek óta csak szenved a pasival, de nem válik, a közös gyerek miatt. Az egyetlen haszna a férjének, hogy nem gond, ha betegek a gyerekek, mindig van otthon velük valaki. Csak pont erre hivatkozva keres úgy állást, hogy 8-14-ig, a közelben, és szabad hétvége. Gyár nem jó, vendéglátás nem jó, sofőr állás nem jó, vezérigazgatónak meg nem veszik fel. 🤷‍♀️


Lehet, hogy egyenjogúság van, de akkor is a férfi a családfenntartó, amíg a nő terhes és pici a gyerek. Aki erre nem alkalmas, azzal felesleges komolyan tervezni. Aki meg saját magát nem tartja fenn, messze lemaradt a korosztályától, az csak visszahúzza a párját is. Ez nőre és férfira is igaz.

Csak a férfiak könnyen vannak, nem ők maradnak egyedül a gyerekkel válás után. Persze, hogy nem nézi a nő anyagi helyzetét. Aki nézi, az meg ki is használja, és élősködik.

2022. márc. 8. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
51%

Szia! A paromnak jó az anyagi helyzete, legalább öt hazát örököl majd pár even belül, de dolgozik is mellette.

Én sajnos semmilyen háttérrel nem rendelkezem, de nagyon motivált és dolgos vagyok, piacképes dolgokat tanulok az egyetemen, emellett dolgozom, albérletben lakunk.

Egyértelmű, hogy több mindent tud majd beletenni pl a lakasvasarlasba, de én is kiveszem a részem és hiába nem kaptam otthonról semmit, sporolok és van félre tett tokem.


Én 23, barátom 24 éves

2022. márc. 8. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

11 év van köztünk, épp végeztem a gimivel, amikor összejöttünk, ő már bőven dolgozott ekkor. Egyetem mellett - már házasok voltunk - dolgoztam én is, de töredékét kerestem az ő fizetésének. Utána amikor elkezdtem rendesen, a szakmámban dolgozni, ő kezdett tanulni, ekkor én kerestem jobban. Most itthon vagyok a gyerekekkel, megint ő kap többet, de igyekszem a kisvállalkozásom felfejleszteni a babázás mellett, hogy ne az övé legyen minden felelősség.


Sosem számolgattunk egyébként külön, amit ketten keresünk, az a bevételünk és kész.

2022. márc. 8. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!