Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Ha egy nő nagyot csalódott...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha egy nő nagyot csalódott előző kapcsolatokban, és most nem tudja bele élni magát a jelenlegibe velem, akkor mit lehet tenni? Nekem ez rosszul esik, mert én tudom hogy jó vagyok hozzá

Figyelt kérdés

2022. ápr. 17. 07:25
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Kicsit konkrétabban is leírhatnád, konkrétan miben csalódott és miből derül ki, hogy most valami nem oké.

Tegyük fel, hogy te tényleg más vagy, mint az exei.

Saját tapasztalatból mondom, hogy a jót is meg kell szokni és fel kell dolgozni, hogy tudd kezelni. De ez nem egyik percről a másikra történik. Nekem legjobb esetben is hónapokba telt, amíg összegyűlt annyi tapasztalat, hogy a saját szememmel lássam, hogy igazat mond és minden máshogy zajlik, mint eddig.

2022. ápr. 17. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha alapból összeilletek, és szereted, és ő is akarja ezt, csak van ez a traumája, akkor szépen lassan, megértően, támogatva kell haladni, amíg belátja, hogy te más vagy és a támogatásoddal fel tudja dolgozni a lelki bajait.

Ha viszont nagyon alap dolgokat sem tud elfogadni, folyton irreális félelmei vannak, és minden napodat megkeseríti ez, akkor viszont még nem kellene párkapcsolatban lennie, és először rendbe tennie magát, akár szakember segítségével, és aztán megpróbálni, ha még mindketten benne vagytok.

2022. ápr. 17. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Az előző barátjáról csak hónapokkal később derült ki hogy biszexuális strici és alkoholista

Én meg tiszta vagyok mint a hó és úgy szeretem őt hogy lehet hogy tényleg szokatlan neki, ez a hatalmas szeretet, mert érzek valami kötödést már felőle.

Legutóbb azt mondta nagyon streszes és ideges volt a múltban, és nem akar újra a mocsárba zuhanni.

Ez úgy jött ki hogy elmondta hogy kezd belém szeretni de kicsit fél a szerelemtől

2022. ápr. 17. 07:59
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

A bizalomhoz idő kell. Esetleg egy pszichológus vagy párterápia tud segíteni meggyorsítani ezt, illetve megtanulni kommunikálni róla, ha őt is zavarja.

Nem jó a hasonlat persze, ne értsd félre, de ha egy bántalmazott állatot fogadsz be, akkor az is menekülni fog egy jó darabig, ha meg akarod simogatni, aztán idővel bízni kezd, csak sokkal több türelem kell hozzá, hogy megszelidítsd. Egy párnál persze ezt nehezebb elviselni, hiszen az ember érthetően csak magára veszi, ha olyanért kap, amit nem ő követett el vagy olyan játszmákban találja magát, amit a másik anno mástól szokott meg. Ráadásul visszatükrözve jóval nagyobb felelősséget rak a látszólag erősebb félre, szóval hogy mi lesz a pároddal, ha te sem válsz be, ami elbizonytalaníthat téged is.

Ezért lenne érdemes csak úgy belevágni párkapcsolatba illetve olyannal belevágni, aki már túl van az ex(ek)en. (És nem csak úgynevezett társfüggőség miatt ugrál ágról-ágra, hogy értékesnek, szerethetőnek tudja tartani magát, amihez a másik egy "kutyaharapást szőrével" eszköz.)

2022. ápr. 17. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
#4 köszönöm a választ
2022. ápr. 17. 08:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!