Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Működhet egy kapcsolat külföld...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Működhet egy kapcsolat külföldivel ha nem beszélek tökéletesen angolul?

Figyelt kérdés

Beszélni tudok, feltalálom magam angolul és van elég szókincsem ahhoz, hogy kifejezzem magam.

Viszomt nem tudok annyira gazdagon beszélni, mint magyarul és megesik, hogy néha vétek egy -két kisebb nyelvhelyességi hibát.

(Ismerkedek egy külföldivel tinderen, randira hívott)


2022. máj. 17. 15:24
 1/9 anonim ***** válasza:
97%
Ha meg tudod értetni magad vele, akkor a kezdeti nehézségek után egyre többet fogtok találkozni és egyre jobban rá leszel kényszerülve, hogy gyakorold a nyelvet, szerintem így elég hamar el tudod érni a társalgási szintet. Vannak, akik nulla nyelvtudással vágnak neki és fordító applikációval beszélgetnek. (bár ez azért szerintem már túlzás)
2022. máj. 17. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Hát szerintem én társalgási szinten már vagyok...mert folyékonyan beszélek, csak nem olyan gazdagon.
2022. máj. 17. 15:30
 3/9 anonim ***** válasza:
48%

Működhet. Legalább itt él? Ha igen, akkor ez találkozáskor úgyis eldől.

A magyar nyelv egyébként is különösen nehéz a rengeteg szinoníma miatt, amit lehetetlen lefordítani, nem beszélve a nyelvtanról, ami miatt a világ top 3 legnehezebb nyelve közt van.

2022. máj. 17. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Nem, nem él itt. De határvidéken élek, ő pedig a határtól 40km-re

Magyar vagyok, ő pedig szlovén.

2022. máj. 17. 16:01
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Ismertem egy srácot, aki úgy jött össze a mostani feleségével, hogy egy szót nem értettek egymás nyelvéből, mikor megismerték egymást. A srác magyarul beszélt, a nő pedig románul.


Kérdeztem tőle a pasit, hogy miként kommunikáltak? Azt mondta, hogy eleinte mutogattak egymásnak. De azóta már rendesen tudnak beszélni, de akkor még nem volt közös nyelv.


Ebből azt a következtetést vonom le, hogy ha két ember között nagyon működnek a dolgok, akkor nyelv nélkül is megértik egymást.

2022. máj. 17. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Szlovénként az angolja pont annyira problémás, mint a tiéd, felesleges ezen aggódnod.
2022. máj. 17. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
#5 Ezt azért nem értem, mert ha valakivel nem tudok kommunikálni, hogyan szeretek bele? Az első randik arról szólnak, hogy megismerjük egymást, de mutogatással azért ezt elég nehéz lehet kivitelezni 😀
2022. máj. 18. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

#7


Az emberi kommunikáció nagyrészt nonverbális. Őseink sem tudtak beszélni, hanem fokozatosan alakult ki a beszéd.


A verbális kommunikáció nem sokat jelent. Lehet, hogy végigbeszélgettek egy egész randit, előkerülnek olyan dolgok is, mint pl. a Shakespeare-i irodalom, mégsem passzoltok össze.


Ők viszont nem értették egymás nyelvét, de mégis megtalálták a közös hangot. Sőt, feltehetően ez volt az, ami nyelvtanulásra ösztönözte őket. Én nem igazán hiszek a szerelembem, de azt gondolom itt annak valamilyen megnyilatkozása történt ebbem az esetben.

2022. máj. 18. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

A szloven sem beszel ugy angolul mint egy brit vagy amerikai. Biztos neki sem olyan gazdag a szokincse, hibazik es neha mond margasagokat. Ha megertitek egymast es nektek ez nem gond akkor hajra.

Nekem amerikai a parom. Az o angolja tokeletes mert ez a anyanyelve. En eleg jol beszelek angolul es mindent el tudok mondani, bar ha a katas balhet kellene elmagyaraznom azt lehet nem tudnam egyszeruen de amugy hetkoznapi dolgokat, sztorikat siman. Ha sokat beszelsz akkor menni fog a nyelv. Ha komolyan gondolod vele akkor tanuld meg a nyelvét vagy tanitsd meg magyarul, igy legalabb az egyikotok tokeletesen beszeli a kozos nyelvet

2022. júl. 16. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!