Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Melyik állítás "igazabb" a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Melyik állítás "igazabb" a kapcsolatodra nézve?

Figyelt kérdés

Melyik felfogás áll közelebb hozzád, hogyha a volt kapcsolataidról van szó?


A: Tabutémának számít. Nem osztok meg a volt kapcsolataimról információkat. A múlt az maradjon múlt.

Nem akarom, hogy a múlt beárnyékolja a jelent.

Zavarna, hogyha a párom az exekről kérdezne. Illetve engem is zavarna, ha ő mesélne róla.

Úgy gondolom, hogy a múlt arra a két emberre tartozik, akik átélték azt. Nem fogom kiteregetni másnak.

Lelkem mélyén talán attól is félnék, ha megosztanám, akkor vissza él vele, ha úgy adódik később...


B: Nem zárkózom el attól, hogy megosszak az exekről dolgokat bizonyos keretek között, röviden, tömören. Ha rá kérdez válaszolok, de magamtól nem hozom fel. Ezzel nincs semmi baj, hiszen az életem része volt az illető.

Nem árulok el túl sokat, csak amennyit, jónak látok.


C: Akár magamtól is elárulok dolgokat. Kölcsönösen megbeszéljük, hogy kinek milyen rossz élménye volt az előbbi kapcsolataiba. Mélyebb témákat is érintünk. Egyikünket se zavarja, kíváncsi természetűek vagyunk.


D: Együtt döntöttünk úgy, hogy nem beszélünk az exekről. Egymással foglalkozunk, nem a múlttal.

Egyikünket se érdekli a másik múltja. A jelenbe élünk és együtt építjük a közös jövőt.


Ha csak ezek közül lehetne választani, melyiket választanátok??


2022. szept. 28. 17:08
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Jelen helyzetemben igen találó ez a kérdés- komolyan elgondolkodtam rajta. Éppen válok, de a férjem és a közöttem lévő viszony megromlása miatt. A válásban nincs szerepe annak, hogy egyébként cirka fél éve szeretőm van és szerelmesek is vagyunk egymásba. A szeretőm egyébként szintén házas és éppen most töpreng: váljon miattam vagy szakítsunk és maradjon a párjával? Mi mindenesetre - úgy tűnik, ösztönösen- a kibeszélni az 'exkapcsolatokat' ( és nem az exeket) taktikát választottuk: mindenről nyíltan beszélünk, mert ugyan szeretjük egymást, de a max idő, amit egyszerre együtt töltünk, az csak pár óra. Nálunk nem lehetséges a döntés előtti 'próba összeköltözés', gyakorlatilag 'vakon döntünk' az együttélésről vagy a szakításról. Ezért úgy gondoljuk, hogy nagyon fontos a nyílt, segítő kommunikáció. Tehát egyértelműen: C
2022. szept. 28. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

C


24N

2022. szept. 28. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

C


28/N

2022. szept. 28. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

A mistani barátommal semmit nem beszélunk az exekről. Mindkettonk lezárt mindent maximálisan.


Az előző barátommal beszéltem, de kár volt, mert igy véleményezte es beleszolt a volt kapcsolataimba, csak vitákat szült. De igy legalább megtudtam rola azt, hogy az exeivel sem volt korrekt soha.


A tobbi régebbi kapcsolataimban senkit nem érdekeltek az exeim vagy, a múltam soha ,és engem sem a páromé, csak amit en kapok tőle a jelenben. Meg forditva is igy volt.


Akik szidják az exeiket ismerkedéskor az nekem red flag, hogy aljas volt az exével is előttem. Vagy az exe sem véletlenul hagyhatta el. De nem volt még ilyenekkel parkapcsolatom akikkel az exeirol kene beszélgetni

2022. szept. 28. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
B, de a C-be is bele tudnék csúszni, nem probléma. Teljesen kihagyni meg úgy se lehet, csak ha az egész addigi életed titkolod. Pl. ha véletlenül elmegyünk egy környékre, vagy épp abban a házban járunk, mert lakik egy ismerőse, ahol 10éve laktam, akkor biztos megemlítem, hogy laktam itt régen és nem fogom azt hazudni, hogy a nagymamámmal, ha az akkori barátommal 😂 Nyilván intim részletekbe nem megyek bele senkiről.
2022. szept. 28. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

A b és c között valahol.


Nem kezeljük tabuként az exeket. De inkább sztorizgatás szintjén jönnek fel, nem pedig beszámolóként.

2022. szept. 28. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

C.

Mindketten túl vagyunk rajta. Ezért ha a beszélgetés természetes módon hozza, minden féle probléma vagy rossz érzés nélkül beszélünk róla

2022. szept. 29. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

A mostaniban fel sem merült semmilyen szinten. Egyikünket sem érdekli különösen a másik múltja, sem az, akivel előtte voltunk. Ha kérdezne, válaszolnék rá természetesen. Magamtól egyedül sem jut már eszembe, annyira lezárt dolog, így felhozni nem fogom.

Ezelőtt talán egy volt, aki kérdezett a múltról valamit, neki is válaszoltam és ment tovább az élet.

2022. szept. 29. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
C 22/L
2022. okt. 1. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
C, de ez mondjuk olyan kapcsolatban, ami már elég komoly a szememben... első pár randin B, ha olyan a téma, amihez kénytelen vagyok felhozni.
2022. okt. 3. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!