Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Vannak valóban jól működő,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Vannak valóban jól működő, boldog párkapcsolatok a környezetetekben? Mi a titkuk?

Figyelt kérdés
Olyan kapcsolatokra gondolok, amikbe az átlagosnál jobban beleláttok (barátok, családtagok révén) és úgy látjátok, hogy már régóta jól működik, nem csak megszokásból vannak együtt vagy mert nincs jobb, mert félnek a magánytól, a gyerekek miatt vagy közben összevissza csalják egymást stb. Mit gondoltok, mi miatt működnek ilyen jól, hogyan lendülnek át a nehézségeken? Persze a saját kapcsolatotokról is írhattok, ha ilyennek érzitek.
2023. jan. 21. 19:14
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Hosszú évek tapasztalata,rokonok,kollégák és két barátom példáján át kijelenthetem, hogy nincs maradéktalanul boldog kapcsolat.

Sok helyen nem is sejtettem,mik voltak a háttérben,soknál van kölcsönös megalkuvás,vagy kirakat-kapcsolat az egész.

Vagy annyira unják már egymást,hogy szinte alig beszélnek,gyerek sincs,hitel sincs,de lusták változtatni és mindegyik más-más szobában lakik a lakásban,közösen nem is mennek már sehová.

De a fészen ott a vigyorgós kép- csak tudnám,hol lőtték?...

2023. jan. 21. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
94%
Csak a sajat kapcsolatomat es egy barati part ismerek ilyen jol, mind a ketto jol mukodik. Mi lassan 10 eve leszunk egyutt, a barataink talan olyan 5 eve. Gyerek sehol nincs, se hitel se semmi egyeb kulso osszetarto ero, en szimplan ugy latom, hogy mind a negyen megfelelo emberrel vagyunk egyutt, barmirol tudunk beszelgetni es pont ugyanugy erdekel a masik, mint az elejen, de nem tudom megmondani neked, mi a titkos recept :) Vannak vitak (a barati parnal nem tudom, gondolom ott is), de semmi eget rengeto nem volt meg, amit ne tudtunk volna megoldani.
2023. jan. 21. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
94%
Elsore reagalnek, mi pl nem posztolunk soha sehova semmit, de megyunk boven egyutt mindenfele :D
2023. jan. 21. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 Crisopher ***** válasza:
93%
Én is jól meg vagyok párommal, de közös képünk sincs 😅 Szerintem amúgy nem kell mindent kipakolni, a lényeg, hogy egymással milyen a viszony
2023. jan. 21. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
90%
Barátnőméké az volt. Sajnos a férje nemrégiben meghalt.
2023. jan. 22. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
92%

Akiket én jól ismerek és jónak látom a kapcsolatot, ott én ezeket a dolgokat tudnám felsorolni:

- önismeret (tudja, mit tud nyújtani, mit várhat a másiktól, nincsenek magához képest irreális elvárásai)

- kommunikáció, kommunikáció, kommunikáció - a fontos dolgokat meg kell beszélni, a vita (sőt néha még veszekedés is), belefér, amíg tisztelet ls kompromisszumkészség van, és mindketten hajlandók dolgozni egy problémán

- egyik sem olyan dolog miatt szereti a másikat, ami mulékony... na, ott votak veszekedések meg szakítások, ahol bármelyik félnek a legfontosabb dolog a másikban az, hogy milyen karcsú a dereka, milyen színű / hosszú / dús a haja, mennyire izmos, mennyire feszes a teste, milyen a munkahelye

- hasonló világnézet és hasonló életcélok

2023. jan. 27. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 NTBS ***** válasza:
56%

Nem igazán. Van egy-két jobb, de ott a felek szinte nem találkoznak.

A többi kirakat.

2023. febr. 11. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
87%

Nekem volt egy 20 évig tökéletes házasságom csak sajnos a férjem meghalt, ill. a legjobb barátnőm 30 éve él boldog házasságban a mai napig.

A titok: olyanhoz kell hozzámenni, akiért tényleg full odavagytok, nem elég, hogy tetszik (meg fog mindkét fél változni: hízás, fogyás, betegségek, kopaszodás, senki se úgy néz ki 50-70 éves korában, ahogy 20 évesen, kérd el a nagymamád lánykori fotóját és csodálkozz...stb). Sajnos azt látom, hogy csak "összejönnek" emberek, mert épp ott volt az illető kéznél és végül is tetszik valamilyen szinten, bevállalható, meg jó vele s szex...

Mindig azt szoktam mondani, mielőtt hosszú távú kapcsolatot tervezel valakivel, hogy gondold át: ha az illető rákos lenne, nem szexelhetnél vele holnaptól, nem mehetnél vele a tengerhez, nem villoghatnál vele, elszegényedne, vagy motorbaleset után lebénulna, akkor is vele maradnál-e. Ha a válaszod:nem, akkor hagyd, bele se kezdj, mert csak sírás, meg válás lesz a vége. Sajnos a kapcsolatok 90%-a már az elején csak a kukák kategóriába illik, nagyon meggondolatlanok az emberek. Azt hiszik minden változatlan marad. De az élet lényege a folyamatos változás.

2023. febr. 11. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
53%
8 (07:46): Ez szép és jó, szerintem alapvetően mindenki egyet is ért vele, így kellene. DE ha nincs rá lehetőség? Meddig várakozzon egy fiatal, hogy ilyennel találkozzon? Töltse egyedül a húszas, harmincas éveit, mert nincs szerencséje, nem jön az a valaki? Utána 40, 50 és afölött még nehezebb, és akkor már gyereke(i), ha szeretne, nyilván nem lesz(nek). Nem olyan egyszerű ez... Gondolom, te (részvétem!) és a legjobb barátnőd is valamikor huszonéves korotok elején, de mindenképp 30-35 alatt találkoztatok a megfelelővel. (Ha van kedved, megírhatnád, hogy hol, hogyan.)
2023. febr. 11. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Én 25, a bnőm 18 évesen találkoztunk az Igazival.

A bnőm elment a helyi kisvárosi abc-be vásárolni, és a felvágottas pult mögött állt a fiú, mint eladó. Elkezdtek beszélgetni, majd járni....ennyi.

Most már a fiú is, a bnőm is 2 diplomás közgazdászok...


Én pedig 25 évesen egy vadászvacsorán találkoztam az Igazival. Táncoltunk, beszélgettünk, így kezdődött.



És nem, nem muszáj várni...férjhez lehet menni 20 évesen az első fiúhoz/lányhoz, majd el lehet válni 1-5-10 év múlva és ottmaradni egy csonka családdal, gyerekekkel, sérült lélekkel. Mert ez a legtöbb házasság vége. Pont azért, mert nem az Igaziak találnak egymásra...hanem csak egy alkalmasnak tűnővel jönnek össze. Persze abból is lehet Igazi, csak akkor meg hatalmas kompromisszumképesség kell.

2023. febr. 11. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!