Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Mi a véleményetek a szakítós,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi a véleményetek a szakítós, majd újra össze jövös kapcsolatról?

Figyelt kérdés
Vagyis érdekelnének a vélemények,hogy szerintetek az igaz szerelemnél van-e olyan,hogy valakik össze jönnek majd szakítanak és megint egymásra találnak.Vagy az ilyen kapcsolat tart pár évig és mindenképpen "halálra" van itélve.

2013. febr. 14. 23:17
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Szerintem az ilyen kapcsolatokkal gond van, de később lehet örök. Egy rendes kapcsolatban igaz szerelemmel ott sosem lesz szakítás.
2013. febr. 14. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
7%
Hát én most vagyok 3.jára együtt a barátommal. Mindig én voltam a hibás mert megcsaltam, de ő szeret engem és én is őt. Sajna elég hűségtelen vagyok, szinte minden héten megcsalom, de attól őt szeretem, mert ő az aki szeret, törődik velem, gondoskodik rólam, stb.
2013. febr. 14. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez olyan, mint mikor a lerántott feles vissza néz, majd vissza nyeled, hogy ne hányj az asztalra.



Persze, volt már példa ilyen újra összeborulásokra, de az ritka.

Én nem hiszek ebben.

2013. febr. 14. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Ha egyszer szakítottak annak nyilván oka van. Nem látom értelmét újra meg újra összejönni.

Az más, hogy mondjuk egyszer hirtelen felindulásból veszekedés miatt egymáshoz vágják, hogy szakítanak aztán rájönnek hülyeség volt és boldogan élnek utána. Viszont az, hogy egy csomó ismerősöm nem csinál mást, mint havonta szakít majd ismét járnak.. hát ez nevetséges.

2013. febr. 14. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Ertelmetlen
2013. febr. 14. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
ha másodjára kezdik újra, akkor még talán, de ha folyton ez megy annak semmi értelme. csupán megszokták, hogy együtt vannak és ezért nem tudják elereszteni egymást. ez igazából egyik félnek sem jelent boldogságot
2013. febr. 15. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
2-ke! Ha engem minden héten csalna a párom,úgy s..-be rúgnám csak úgy szállna mint a győzelmi zászló,az ilyen ember nem is érdemel egy normális párt magának.Te világ életedbe magadra maradsz,a mostani párod is egyszer megfogja elégelni a dolgaidat elhiheted.
2013. febr. 15. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Kezdd el boncolgatni a témát, és rájössz magad is.


Miért szakít a pár? Mert valami probléma adódott, amit nem tudtak legyőzni. Majd szétmennek, és annyira hiányoznak egymásnak, hogy összejönnek, majd hirtelen megoldják. Ez elvileg lehetséges is lenne, hiszen az ember, ha egyedül marad, rájön, mit is jelentett neki az egykori párja. A hiba tehát nem itt van, akkor hol is?


Azok az emberek, akik képesek együtt megoldani a problémájukat, meg is oldják együtt a problémájukat. Akik meg erre nem képesek, azok inkább szakítanak. Ha ezek az emberek újra összejönnek, vajon meg is változnak addigra? Nem hát! Ellenben mivel ott a szakítás fájdalmas emléke, ezért a második szakítástól félve inkább kerülgetik a témát ahelyett, hogy megoldanák vagy belátnák, hogy megoldhatatlan és elengednék egymást. Az a probléma viszont ott van, és ott is lesz.


Tegyük fel, harmonikus a kapcsolat, de adott egy kibékíthetetlen ellentét: pl az egyik nagyon akar házasodni, a másik nagyon nem (ez akármilyen morális ellentét lehet, a házasság csak egy példa). Szétmennek, mire valamelyik félben megváltozik valami, és úgy gondolja, ő is akar/ő sem akar házasodni, vagy éppen rájön, a házasság kérdése tulajdonképpen lényegtelen, ha azzal az emberrel van. Ez megint nagyon szépen hangzik, csakhogy általában ez a fél nem gondolja így, csak egy szükséges rosszként lenyeli a békát és megalkuszik. Ez a béka viszont ott marad a gyomorban és előbb utóbb elkezd mocorogni.


Lehetne sorolni, de összességében azt kell mondanom, hogy elméletben működik, gyakorlati példát nem tudok. Ettől függetlenül továbbra is fenntartom: nem mindig igaz, hogy melegítve csak a káposzta jó - főleg, hogy sok kapcsolat eleve ki sem hűl, mire melegítenék. Nem fizikai törvényszerűség ez, csak az emberek miatt nem működik, viszont pont ezért lehet ez másként megfelelő emberekkel...

2013. febr. 15. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Szerintem egyénfüggő, de butaság minden esetben úgy megítélni, hogy úgysem fog működni. Meg attól is függ, hogy mi okozta a szakítást. Én sem az ilyen hetente szakítunk és összejövünk kapcsolatokról beszélek, hanem a tartós kapcsolatokról és az olyan emberekről, akik tényleg összetartoznak.

Az (értelmes) ember mindenből tanul, a szakításból is. minden ilyen tapasztalatot fel lehet használni arra, hogy ugyanezeket a hibákat ne kövessük el még egyszer.

2013. febr. 15. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 Emberek ***** válasza:
nem hiszek benne. bár elképzelhető, ha arról van szó, hogy "időt kért" az egyik a másiktól
2013. febr. 15. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!