Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Mi a kiút az ambivalens...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi a kiút az ambivalens kötődésből felnőttkorban párkapcsolatban? Van rá valami megoldás, hogy egészségesen alakuljon ki bennem egy lány felé kötődés és ne szinte minden alkalommal azonnal?

Figyelt kérdés

2013. júl. 20. 01:09
 1/5 anonim ***** válasza:
81%
A progressziv reverzibilis emóciók feloldása latens hipnózisban.
2013. júl. 20. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
És tudsz rá embert is aki ilyesmivel foglalkozik?
2013. júl. 20. 09:55
 3/5 A kérdező kommentje:

szépen összerakott szavak. :D

Na de most tényleg. Ki van a se@@em már ezzel a dologgal, hogy gyorsan fellángolok, azonali bizalommal vagyok-elmondok magamról mindent, és már apróságok miatt is féltékeny tudok lenni, aztán 1-2 hét alatt megunom az illetőt, de mellette erős kötődés van bennem iránta, ami már az első találkozás alkalmával kialakult és egyáltalán nem tudok tisztán gondolkodni. Csak ártok ezzel a tulajdonságommal a másiknak, szóval, ha valaki tud erre valami megoldást, azt szívesen venném.

2013. júl. 20. 10:04
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező!


Nem tudok neked tanácsot adni. Én is ugyanerre a kérdésre keresem a választ. Totál ambivalens kötődő vagyok én is. 28/N vagyok, rendre rövid, néhány hetes, max. hónapos kapcsolataim vannak, hosszú távon nem marad meg mellettem senki.


4,5 éve járok pszichológushoz, nem mondom, hogy nem haladok, sok dologban fejlődtem, de hosszú még az út. Most a legfrissebb csalódásom pár napja történt. Pont úgy, ahogy te is írod. Mindig úgy kezdődik, hogy jön valaki, aki nagyon belém bolondul, én is őbelé, most is ez volt. Összejöttünk, de ahogy tartozni kezdtem hozzá, nem éreztem jól magam... bizonytalan voltam, féltem, hogy bármelyik pillanatban elhagyhat... igényeltem volna a pozitív visszajelzést, de nem kaptam. Eközben én is hol távolságtartó, hol kapaszkodó voltam. (Szerintem amúgy ez a férfi is ambivalens kötődő volt.) Megfordult a fejemben a szakítás, de nem mertem volna kimondani. Így ő szakított velem.


Dühös vagyok magamra, hogy megint így kiborultam egy ilyen 2-3 hónapos kapcsolat vége után, de pokoli kínokat élek át, még ha tudom is a fejemmel, hogy ez nem tragédia, meg nem dől össze a világ, de én ezeket tényleg úgy élem meg, hogy belehalok.


Szóval csak annyi, hogy nagyon ismerős, amit írsz, és tök jó lenne, ha egyszer egészségesen, biztonságosan tudnék kötődni. Milyen lehet az, el nem tudom képzelni.


Te hány éves vagy? Jársz pszichológushoz?

2013. aug. 9. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én is ebben szenvedek. 27 vagyok, és sajnos elváltam. Azóta feje tetejére állt a világ, minden nőbe beleesek, és képtelen vagyok megbízni bennük. Ha megkérdem magamtól, mitől lenne jobb, nem találok érdemi választ. Nem járok dokihoz, pár napja tudatosult, hogy a helyzetemnek neve is van..Most is éppen egy értelmesnek tűnő - kezdődő kapcsolatot készülök tönkrevágni. Fantasztikus, mondhatom.
2013. aug. 27. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!