Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Az utóbbi időben nagyon sokat...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Drakedog kérdése:

Az utóbbi időben nagyon sokat veszekedtünk a barátnőm. A minap sikerült újra összevesznünk és nem szeretném, hogy vége legyen. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Az utóbbi napokban nem szenteltem rá nagy figyelmet, pedig nagyon nagy szüksége lett volna rá a családi problémák miatt. Ekkor vesztünk össze újra és ez volt az utolsó csepp a pohárban nála (egyetemre járunk mind a ketten, vizsgákra tanultam és ez miatt nem figyeltem rá, de ez most mellékes, nem mentegetőzni akarok, hibáztam..).

Egy 22 éves srác vagyok. A barátnőm és én nagyon szeretjük egymást. De a pohár sajnos betelt. Forrófejű és forróvérű vagyok, olyanokat mondtam és úgy viselkedtem, ahogy nem lett volna szabad. Mindez az elmúlt pár hónapra vezethető vissza. Sokat veszekedtünk, főleg miattam. A minap újra összevesztünk és ott mondta, hogy ez már neki elég. Még egy veszekedést nem bírna ki - az ő családi helyzete sem éppen fényes, mindenre és mindenkire kivan már nagyon. Azt mondta, hogy szeret de nem akar tönkre menni. Igaza van, tudom. Fáj a felismerés, fáj, hogy ennyire bántottam őt, miközben az elejétől fogva eddig s az ez utáni pillanatokig szeretni fogom. Még soha nem ültünk le ezeket a dolgokat megbeszélni. Most jött elő. Csupán telefonon és facebookon beszéltünk. Egy nagyon nagy mélypontnak tekintem ezt a dolgot és szeretném túlélni vele. Hajlandó vagyok változni, érte bármit. Ezt mondtam neki is, de azt mondta, hogy a fejére hallgat akkor ennek nincs értelme, de ha szívére akkor lehet. Kértem tőle egy utolsó esélyt. De nagyon bizonytalan. Nekem ő volt mindig is a valaki, nem szeretném ha ez miatt ez szétrobbanna. Sokkal több van ebben a dologban, nagyon szeretem őt és hiányzik, rettenetesen. Megőrülök és megbolondulok, egyszerre sírok és szenvedek.

Több, mint 10 hónapja vagyunk már együtt, az egyetemen is együtt laktunk, ott nagyon sokat veszekedtünk. Főleg én, kikészített az iskola, az, hogy mennyire igazságtalan az egész. Szavakkal mindig megbántottam őt, ha éppen ez-az nem tetszett. Eltávolodtunk egymástól. Rendbe szeretném hozni, hiszen nagyon sok mindenbe ő volt nekem az első. Küzdenem kell érte, mert ő már erőtlen. Ha tehetném visszacsinálnám, de nem tudom visszacsinálni. Egy esélyt kértem tőle.. és ami nagyon fontos, hogy ezeket még ezelőtt soha nem beszéltük meg, most jött el ez a pillanat, ami végzetesnek tűnik, de tudom, hogy nem az. Napok óta virrasztok és tudom mit kellene máshogy csinálnom, ezt elmondtam neki is. Azt válaszolta, hogy ennyi idő nem volt nekem elég ahhoz, hogy megváltozzak..? Elégnek kellett volna lenni, sajnálom. Most zúdult minden rám, jóvá akarom tenni, amit elrontottam..



2014. jan. 25. 10:34
 1/5 anonim ***** válasza:

Komoly elhatározás. Neked támogatnod kellene õt, fõleg, ha nehezebb az élete és rosszabbul viseli. Ha nem tudod biztosan magadról, hogy tudod neki nyujtani, amire szüksége van, akkor inkább hagyd elmenni. Ne rontsd tovább.

Szóval, magadban tisztázd le elõször. Ha megvan és akarod: doboz csoki, csokor vörös rózsa. Kezdetnek.

2014. jan. 25. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
59%

Tudom, hogy ezzel te is tudod, de nem utólag kellene bánkódni, hogy milyen voltál vele, hanem akkor kellett volna észnél lenned.

Becsülendő dolog a bűnbánat, de utólag már lehet, hogy kevés.


Pár kérdés felötlött bennem:

Ha állításod szerint hónapok óta ez a veszekedős időszak megy, miért csak most akarod vele megbeszélni, amikor már lehet, hogy késő? Eddig miért nem jutott eszedbe?

Miért csak akkor akarsz megváltozni, amikor már lehet, hogy mindegy?

Őszintén, miért kellett idáig eljutni?


Egy dolog biztos: nagyon rosszul kezeled a dolgokat. Nem így kell élni. Nem szabad hagyni, hogy az iskolai stressz az emberi kapcsoaltaidat szétrombolja. Meg kell tanulni helyén kezelni az érzéseket, indulatokat, és nem egymáson kitölteni, ha épp nem megy a vizsgára tanulás.

2014. jan. 25. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Psychodad: tudom, hogy mire lenne szüksége és mit akarok.. Őt.. számomra ő nagyon fontos és ezek nem csak szavak. Őszintén már félek tőle, hogy mit fog mondani.. Ha beállítok csokival, virággal az nem fog lekenyerezésnek tűnni?
2014. jan. 25. 12:50
 4/5 A kérdező kommentje:
Simon Belmont: mintha csak a barátnőmet hallanám. Ő ugyanezeket mondta nekem, hogy miért csak most kezdtem el komolyan gondolkodni, miért volt ezekre szükség.. Miért kellett megvárni azt, hogy beteljen az a bizonyos pohár. Nem tudom a választ.. amikor ilyeneket mondtam neki, akkor is nagyon szerettem őt, amikor rosszul bántam vele, akkor is.. bánom, hogy rajta töltöttem ki a feszültségemet.. csak azt szeretném, ha még ezen átcsúsznánk, mert ki tudja mi lenne ez után. Ha tényleg komolyan szeretem őt akkor más lesz, ha nem akkor egy bizonyítás neki is, hogy tényleg nem.. csak fél, hogy mi van ha újra.. voltak sok jó pillanataink, kár hogy azok nem tudják ellensúlyozni ezeket a hibákat.. vagy lehet tudják, csak több idő kellene nem tudom.. Szerinted?
2014. jan. 25. 13:01
 5/5 anonim ***** válasza:
Minkettőtöknek nagyon nehéz a helyzetetek. A barátnődet teljesen kikészítetted és most azt gondolod, hogy képes vagy megváltozni. Őszinte leszek, ez nem fog sikerülni. Olyan alapvető tulajdonságon, mint a vérmérséklet, nem lehet változtatni. Lehet, hogy egy rövid ideig tűrtőztetni tudnád magad, de hosszú távon tovább kínoznád. Neki gyengédebb, mgértőbb társra, neked egy erősebb nőre van szükséged, aki időnként helyretesz. Ez a lány nem olyan, elég neki a saját gondja, aminek a megoldásában, túlélésében te nemhogy segíteni nem tudsz, de fokozod a bajait.
2014. jan. 25. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!