Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Mi van, ha a páromnak van egy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi van, ha a páromnak van egy szenvedélye, ami fontosabb nálam?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Rövidített verzió, annak aki nem akar sokat olvasni, csak az első bekezdés:

Olyanok véleményére és tapasztalatára lennék kíváncsi, akik párjának van valamilyen szenvedélye, hobbija, ami prioritást élvez, tehát fontosabb, mint a párkapcsolat. Érdekelne, mi ez, hogyan nyilvánul ez meg, van-e megoldás, hogyan lehet kompromisszumokat kötni...


Az én sztorim röviden, ami ihlette a kérdést:

párom egy adott számítógépes játékot játszik, régen nem volt ezzel gond, sosem játszott, ha nála voltam, és mindig fordított rám elég időt. Az elmúlt hónapokban azonban naponta kb. 10-20 percet beszélünk összesen, mert neki dolga van, játszik, és ha találkozunk, akkor is csak nála lehetünk, mert neki játszania kell. (Ahhoz, hogy eljussak hozzá, két órát utazom minden egyes alkalommal egyébként.) Nem a függőség része zavar, ő sem azért játszik, mert nem bírja abbahagyni, hanem mert ez egy társas dolog, egy csapatban játszanak, folyton készülnek nagy versenyekre, gyakorolnak, stb. Vele nem tudom megbeszélni, hiszen nem korlátozhatom, főleg nem olyan dologban, ami ennyire fontos neki, és jó benne. Húsz évesek vagyunk egyébként, egyetemre járunk. A tanulásban nem korlátozza a játék, csak a velem töltött ideje rövidül. Ha találkozunk is, átmegyek, együtt töltünk kb. egy órát, ilyenkor általában eszünk, szexelünk, kb. ennyire van idő, utána ő 4-5 órát játszik, majd befekszik mellém aludni, mivel én olyankorra már rég alszom.


Mi a véleményetek, milyen megoldást tudtok javasolni? Nem szeretnék nyilván szakítani vele, mert nagyon szeretem őt, és amíg az elmúlt 2-3 hónapban nem volt ezzel probléma, minden nagyon jó volt közöttünk. Két és fél éve vagyunk együtt.

Minden választ köszönök előre is!



2014. ápr. 11. 18:30
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem olvastam végig, de elég volt az első pár sort, hogy rájöjjek, hogy tökéletesen leírtad életem első kapcsolatát.:) Egy ideig működött a dolog, viszont aztán mivel nem törődött velem úgy, ahogy kellett volna, így a szerelem szépen elmúlt, vágytam arra, hogy foglalkozzanak, törődjenek velem, így én pedig szakítottam vele és kerestem mást, aki megtette ezt. Ennyi. Nincs szó arról, hogy ne lehetne bármi hobbija valakinek a másik mellett, viszont dolgokat túlzásba is lehet vinni, ami meg a kapcsolat rovására megy. Mint például ez.

Elárulom neked, hogy ilyen lesz mindig majd, ha most nem lépsz ki ebből, vagy magától rá nem jön a kedves párod, hogy ezzel elveszít téged.

2014. ápr. 11. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Köszi a választ 1-es! Te próbáltál anno beszélni vele erről egyébként?

Én is rögtön úgy gondolnám, ahogy leírtad, hogy ez nyilván nem fog változni, viszont a hosszú részben megemlítettem, hogy két évig nem volt ilyen, akkor félretette ezt, és foglalkozott velem is. Így nem tudom, van-e még remény. :)

2014. ápr. 11. 18:38
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Ó, hányszor beszélgettem vele a felmerülő problémákról...

Amúgy ő sem volt mindig olyan. Az elején például elég sokat foglalkozott velem, aztán jöttek az újabbnál újabb játékok, amikkel lehetett játszani, ő rákapott és mondom, a szakításunkig végig kísérte a kapcsolatunkat. De a végére én már tényleg eltávolodtam tőle érzelmileg. Nem csak konkrétan ez miatt, de ez is közre játszott, nem is kis mértékben.

2014. ápr. 11. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Szóval akkor nála egy általános játékfüggőség volt, értem:) Köszönöm a válaszodat!
2014. ápr. 11. 18:59
 5/8 anonim ***** válasza:
Sajnos igen. Az volt. Ez már több, mint 10 éve történt. És egyébként nem tartom vele a kapcsolatot, de mivel közel élünk egymáshoz, így tudom, hogy utánam sem volt hosszú ideig tartó kapcsolata. Nincs felesége, nincs gyereke. Míg jó magam azóta már feleség és anya vagyok. Ő nem változott ilyen téren.
2014. ápr. 11. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Hm, azért ez szomorú... Én nagyon figyelek arra, hogy a páromat ne szippantsa be ennyire a dolog, mert félő, hogy nem fog tudni kijönni belőle... Csak az a baj, hogy egyetlen konkrét játékra rákattanva is lehet valaki ugyanúgy függő, mint ha mindennel akar játszani :/ Így nem tudom, hogy ez tényleg akkora gond és függőség-e, vagy csak egyszerűen ennyi időt kell beleölni ebbe a hobbijába. Néhány haverjának abból a társaságból szintén van párkapcsolata, de ők szarnak magasról a tanulásra, így gondolom több idejük van a lányokra.
2014. ápr. 11. 19:12
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Ez azért durva. Én az tudom tanácsolni,ne menj tobbet hozzá! Mond meg neki hogy ha találkozni akar veled, menjen el hozzád. Ha fontos vagy neki elobb utobb keresni fog. Bármennyire is fáj ezt kimondani, tedd meg, elsosorban az o érdekében. Mond el neki hogy egyáltalán nem haragszól rá, és szereted, de ezt a dontést hoztad.
2014. ápr. 11. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm, kipróbálom! :)
2014. ápr. 12. 07:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!