Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Mit csináljak? Teljesen...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit csináljak? Teljesen Tanácstalan vagyok.

Figyelt kérdés

Megismertem egy lányt az egyetemen,tökre jól kijöttünk és nagyon sokat beszélgettünk,egy idő után elhívtam egy "randira" de én se gondoltam teljesen annak,elvoltunk és igazából semmi nem történt,utána kiderült hogy van barátja,akivel nagyon rosszul jön ki és külföldön lakik és nem bánik vele túl jól,ezt ő nekem nem mondta el,pedig rohadt sokat beszélgettünk a párkapcsolatokról,azóta megkérdeztem miért nem mondta el és mint kiderült én is tetszem neki,mind ketten nagyon szimpatizálunk egymással,de a barátját nem akarja megcsalni,most is találkoztunk nagyon jókat dumáltunk és mikor elváltunk üzenetben megkérdeztem hogy mi legyen,erre ő azt válaszolta hogy most jön haza a barátja és hogy neki most egyedül kell lennie ....

Nem tudom hogy mit kezdjek magammal...



2014. nov. 28. 23:00
 1/7 A kérdező kommentje:
kétlem hogy az lennék
2014. nov. 29. 00:01
 2/7 anonim ***** válasza:

Az első "kolléga" csak trollkodott egy jót, nem kell foglalkozni vele. Bár ne lepődj meg kérdező, ha eltűnik a hozzászólása :-)


De ha már belefogtam a válaszolásba szerintem a legegyszerűbb taktikát kell alkalmazni, kivárás! A távkapcsolatokban alapból ott ketyeg egy időzített bomba, ugyanis tetszik vagy sem, de a párkapcsolatok egyik alapja a fizikai érintkezés a másik féllel, márpedig ez egy külföldi partner esetében igencsak reménytelen dolog. Ha nincs legalább heti szinten kapcsolat két fél között, akkor az a kapcsolat 90%-os biztonsággal rohan a szakadék felé, valaki előbb-utóbb testileg vagy lelkileg félrelép.

Ez a lány a lelki félrelépést veled már el is kezdte, ilyenkor idővel a "hivatalos" párkapcsolat olyan lesz mint egy levedlett kígyó bőre, még őrzi az alakját, de amúgy halott.

Egyébként nem kérdeztél rá, hogy van-e barátja, már ha elvileg sokat beszélgettetek, ki kellett volna hoznia a szónak.

Ha a lánynak nincs valami különleges számodra (és számunkra) ismeretlen oka, akkor idővel be fogja dönteni ezt a még meglévő kapcsolatot.

A tanácstalanságod érthető, és nehéz jó módszert mondani ilyenkor, a teljes letámadás gyakran még visszapattan, ellenben ha nem lépsz, akkor meg úgy is értékelheti, hogy nem érdekel téged. Igen kicsit patthelyzet.

Nagyon óvatosan kell eljárni, mintha műszaki rajzot készítenél (nem tudom milyen szakra jársz, de remélem érted a hasonlatot), a baj viszont épp az, hogy nincsenek egyértelmű paraméterek.

Ismered a PDCA modellt? Plan-do-control-act. Ezt elvileg gazdasági és műszaki folyamatokra dolgozták ki, de bármennyire furcsán hangzik is, párkapcsolat építésnél is működik.

Tehát tervezz meg néhány dolgot előre, tedd meg őket, vizsgáld meg, hogy merre vitték a kettőtök viszonyát, majd ennek megfelelően reagálj. Igen, tudom, hogy ez így rohadtul üresnek tűnhet, de sajnos minden személyközi viszony egyedi, épp ezért nincs általános jó tanács, az ilyen idióta randitipp könyvek többsége szimpla papírpocsékolás.

Amit el lehetne kezdeni -nagyon óvatosan- az feszegetni ezt a mostani kapcsolatát, szép lassan rávezetni, hogy neki ez igazából nem jó. Viszont erre magától kell rájönnie, ha te az arcába mondod, akkor egyértelmű lesz, hogy mit akarsz. Aztán el kell érni, hogy ténylegesen is szétmenjenek, és neked türelmesen ki kell várni, és nem nyomulni! Aztán ha ez megvan, akkor LASSAN közeledni hozzá. Egy megszűnő párkapcsolat után az a fiú, aki letámad egy lányt, aki korábban tetszett neki az általában hoppon marad.


De ezek általánosságok, minden helyzet egyedi, ezt tartsd észben! Józannak és ébernek kell lennie ilyen helyzetben, nem ajtóstól rontani a házba.

2014. nov. 29. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

És hogyha most sem a barátjával sem velem nem akar beszélni meddig várjak,nyílván nem akarom azt hogy ő írjon elöször mert az mégis csak milyen dolog...

Egyébként nagyon szépen köszönöm a választ!

2014. nov. 29. 00:49
 4/7 anonim ***** válasza:

Ahogy írtam az ilyesmit a legnehezebb eltalálni, de még tart a szorgalmi időszak, tehát elvileg hétfőn találkozhattok, így-is-úgyis nem?

Az is zűrös dolog, hogy elvileg a barátja most itthon van, ha jól értem. Nem lenne szerencsés, ha mondjuk látna egy tőled érkező SMS-t, vagy mailt. Persze ez egy nagyon sok ismeretlenes egyenlet, például ha mondjuk most szombaton összevesznek, akkor ha te vasárnap keresed, akkor az külön jó pont lehet. De ha nem vesznek össze, akkor te leszel az erőszakos törtető, szóval nagyon nehéz ilyen helyzetben jól manőverezni. Ez kicsit olyan mint a szerencsejáték.

Nézd én nem akarom megmondani, hogy mit csinálj, nem akarom, hogy a végén az legyen, hogy "ez is amiatt a GYK-s válaszoló miatt van" :-D legyen a szituáció.

Én nem hiszem, hogy erőltetni kéne a dolgot, persze rohadt könnyű így kívülről okoskodni, elismerem. :-(


Nem akarom megmondani a "tutit" mert én sem tudom mi az, hogy mit lépsz az a te döntésed.

2014. nov. 29. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Mégegyszer köszönöm!:)
2014. nov. 29. 01:42
 6/7 anonim ***** válasza:
MOnd meg neki hogy szereted és akarod őt!! Ne hagyd hogy a csávója visszaédesgesse és elvigye tőled
2014. nov. 29. 02:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Most jelenleg ignorál,és szerintem nem sokat érnék ilyen kijelentésekkel..:(
2014. nov. 29. 19:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!