Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Amik nekünk természetesek, az...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Amik nekünk természetesek, az másoknak ekkora nagy probléma?

Figyelt kérdés

Én egy 24 éves nő vagyok, az élettársam 25 éves. Lassan 3 éve vagyunk együtt, 1 éve összeköltöztünk. Nagyon ritkán kimegyünk a barátainkhoz és szóba kerülnek intimebb témák. Én és a barátom olyan családból származunk, akik nem titkolóznak a család előtt, tehát egy szál gatyában is szaladgáltunk egymás előtt a szüleinkkel meleg időben vagy a szüleink már egymás aranyerét is látták :D Na de mi így nőttünk fel és ez nekünk így természetes is volt. A barátom fenekén nőtt egy nagy dudor, amit ki kellett műteni és minden egyes nap én kötöztem. Aranyér témában sem vagyunk már "szüzek", egymás előtt pisilünk, ha úgy van. A szüleim előtt Ő egy szál boxerben szaladgál, ők is lengébben öltözködnek előtte is (tehát pl. bikini), én is így szoktam a szülei előtt és fordítva. Múltkor az apukájának a nemi szervéhez elég közel nőtt valami és nekem is megmutatta. Viszont nekem ez természetes dolog, mert ez családon belül van" és miért ne mutatnánk meg a problémát? Hátha tud valaki okosat mondani rá. A nagymamámnak olyan problémája volt, ami miatt műtötték a mellét. A heget ápoltuk, néha a barátom segített ebben, mert a nagyim magának nem nagyon merte kenni a csövek miatt, mi is félve nyúltunk hozzá, a barátom viszont ebben nagyon ügyes volt. És ezeket a dolgokat nagyon furcsállják a barátink. Ugyanis szerintük ezek annyira intim dolgok, hogy ezt már szinte nem is illik. És azt sem értik, hogyha elejétől kezdve ennyire nyitottak vagyunk egymással, akkor hogyhogy nem veszett még el a "varázs". Miért nem tartom visszataszítónak, ha az apósom megmutatja a péniszéhez közel lévő dudort? Nekem erre csak az a válaszom, hogy nem "férfiként" tekintek rá, hanem olyanra, akinek segítségre és tanácsra van szüksége. Ugyanígy nézi ezt a barátom is pl. mamám ügyében. Tényleg ekkor nagy probléma lenne ez a nyitottság családon belül? Igazából én világ életemben olyan voltam, hogy bárkinek bárhol problémája volt, én nem undorodtam vagy ilyesmi... Ha a másiknak nem volt probléma, én megpróbáltam segíteni. Viszont valahogy ahogy megemlítették, hogy elveszik a "varázs".... Valahogy ezen elgondolkoztam, hogy valóban jó-e ennyit megmutatni magunkból? Mindketten otthon vagyunk az egészségügyben is, így egyéb problémát is megosztunk egymással. Sőt, mindent megbeszélünk, mindent tudunk egymásról. Nincsenek egymás előtt titkaink. Nagyon-nagyon szeretjük egymást és úgy vettem észre, hogy a barátom kifejezetten örül, hogy megosztom vele a problémákat vagy akármit, örül, hogy mindent megosztok vele és mindent megbeszélünk. Ugyanígy vagyok én is. Viszont ez a beszélgetés kicsit elbizonytalanított. A barátom szerint ez butaság, családfüggő és minden pár magának dönti el, hogy mennyire enged betekintést a magánszférájába és hogy a párkapcsolat alapja a kommunikáció, ha valami nem tetszik, akkor el kell mondani és megbeszélni. Én meg is kérdeztem erről a barátomat, de ő egyenesen rossz néven is vette, hogy megkérdőjelezem, ez őt zavarná, hisz mindvégig a kezdetektől így voltunk egymással és valahogy épp emiatt a nyitottság miatt nem tudnánk mást magunk mellett elképzelni.

Ez tényleg ennyire rossz lenne?



2015. jún. 29. 22:19
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem minden család ilyen, mint a tiétek.
2015. jún. 29. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szerintem ne aggódj emiatt, az emberek nem egyformák. A mi családunk nem ilyen, de ettől még nem tartom természetellenesnek a ti családotokat. Az hogy sok család szintén nem ilyen, valószínűleg csak a modern társadalomban kialakult vagy a vallásos neveltetés során kialakult viselkedésformák miatt van. A természeti népeknél ez nyilván ugyanígy természetes volna.

Ez kb olyan mint hogy valahol több generációnyi család él egy fedél alatt, mások meg inkább elmennek nyomorogni albérletbe.


Bocs, este van, nem tudok normálisan fogalmazni

2015. jún. 29. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Mi is külön albérletben vagyunk, de nem nyomorgunk. Soha nem laknék egy fedél alatt hosszútávon, főleg ennyi idősen a szüleimmel. Minden generáció külön él, de azért látogatjuk gyakran egymást. Ennek ellenére elég bizalmasan viselkedünk egymással. De nem is nagyon vettük észre, hogy egyáltalán valakinek ez gondot okozna, amíg erről el nem kezdtünk beszélni. Nekünk ez valahogy annyira természetes...
2015. jún. 29. 23:07
 4/4 anonim ***** válasza:
Én múltkor unokatesóméknál voltam, náluk az a szokás, ha melegük van az udvaron akkor levetik a pólót és a melltartót és úgy vannak az udvaron...:) Először furcsán tekintettem rájuk, utána már kezdtem megszokni. Ez is olyasmi eset mint a tiétek,szóval és nem "mutogatós" családból származok, mégis megszoktam:)
2015. jún. 30. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!