Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Szerintetek ez az érzés...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek ez az érzés szerelem vagy micsoda?

Figyelt kérdés
Az a helyzet, hogy van egy lány, akivel eddig barátok voltunk, de fél év elteltével elkezdtem érezni, hogy úgy megcsókolnám és szexelnék vele, átölelném, megfognám a kezét, meg ha nem beszélünk egy nap, akkor már nagyon hiányzik és belehalok, ha nem láthatom napokig, nagyon megszerettem őt idővel és ragaszkodok hozzá, mindig figyelem mivel okozhatnék neki örömöt, ajándékokat is veszek csak úgy neki és mindenben segítek neki, amiben csak tudok. Viszont sokszor voltam már szerelmes, de azok mások voltak, itt nincs szívdobbanás, ha meglátom, nem csuklik el a hangom, ha vele beszélek és azok a bizonyos lepkék sincsenek a gyomromban, szóval semmi ilyesmi, mint amikor szerelmes vagyok,illetve ha megnézem akkor egy átlagnál szebb lányt látok, de nem a legszebb lányt a földön, mint amit az eddigi szerelmeimnél éreztem, hogy hú ő a legszebb a földön, ez sincs most, így nem tudom mi lehet ez vele kapcsolatban, veletek már volt ilyen?

2015. aug. 26. 23:45
 1/4 anonim ***** válasza:

a 8. sorig drukkoltam, hogy egy mondat legyen az egész :D

Nincs recept a szerelemre, nem hallottam még olyat, hogy így vagy úgy kell helyesen szerelembe esni, vagy hogy mik annak a lépései és kritériumai. :)

2015. aug. 26. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Az a különbség, hogy most nem csak szerelmes vagy, de szereted is a lányt hibáival együtt. A tartós kapcsolatok mindig barátságból alakulnak ki.
2015. aug. 27. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Szerintem az eddigiek nem voltak szerelmek. Az ókori görögöknek többféle szavuk volt a szeretetre/szerelemre, ezzel tudnám legjobban érzékeltetni...

A pusztán fizikai vonzalmat (amikor a másik személyiségét nem ismerjük) erósz szóval jellemezték. Ez csak egyfajta idealizálásból fakadó vágy, rózsaszín köd, ami nem a valós személyiségnek szól, hanem pusztán a külsejének, meg annak, amit belelátunk. Ettől láthattad őket a legszebbnek, legvonzóbbnak, mert a saját agyad pótolta ki azokat a tulajdonságokat, amikről nem volt tudomásod (csakhogy ezek nem valós tulajdonságok, ha realizálódott volna a kapcsolat, akkor idővel csalódtál volna bennük, hogy nem is olyanok, amilyennek elképzelted őket).

A görögöknél létezett egy olyan fogalom is, hogy "filia", vagyis a mély, baráti szeretet. Ez azt jelenti, hogy a másik ember személyiségéhez vonzódsz, azt szereted meg.

És van az "agapé", az önzetlen szeretet, amikor a másik boldogsága a fontos számunkra, nem a saját javunkat keressük a kapcsolatban, hanem a másikat szeretnénk boldoggá tenni, és az ő öröme a jutalmunk.


A legteljesebb szerelem az, amikor ezek együtt vannak jelen, tehát vonz a másik személyisége, megvan a közös hullámhossz (filia), önzetlenül boldoggá szeretném tenni (agapé), és fizikailag is vonzódom hozzá, testi kapcsolatra is vágyom vele (erósz).

2015. aug. 27. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Hú, köszönöm a válaszokat, akkor ezek szerint ez más szerelem, mint az eddigi volt. Utolsó válaszadó jól összeszedted a dolgokat, köszönöm :) A kiábrándulás megvolt az előző barátnőkből, ezért is szakítottam velük, már nem voltak olyan szépek és kedvesek számomra és a tulajdonságaik is elkezdtek negatívvá válni a szememben, így már nem működtek azok a kapcsolatok a részemről, de az elején tényleg nagy volt az a bizonyos rózsaszín köd:/ És igen, a mostaninak inkább a személyisége vonz jobban, mint a külseje, bár meg kell hagyni elég szép is és szerencsére az egy hullámhossz is megvan köztünk
2015. aug. 27. 18:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!