Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Mit gondolnál, ha 30 fölött...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit gondolnál, ha 30 fölött értenéd meg, hogy 17 évesen kaptál olyan szerelmi sérüléseket, amiket egy bő évtizedig hordoztál és emiatt lettél áldozat utána több szerelemben, munkahelyi és emberi kapcsoltokban?

Figyelt kérdés
2016. márc. 9. 15:06
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Azt gondolnám, hogy menj még egy picit visszább! Az emberek személyisége, párkapcsolati képessége ugyanis kora gyerekkorban alakul ki. A 17 éves kori csalódás már ennek a TÜNETE, és nem az oka.

Pszichológus tud segíteni feldolgozni és újratanulni a kapcsolathoz szükséges kompetenciákat.

2016. márc. 9. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Csalódnék magamban, hogy ennyi önismeret sem szorult belém, és csak 30+ éves koromban tudok túllépni egy gyerekkori csalódáson.


Nyilván ha az akkori szerelmem váratlanul elhalálozik, akkor az megvisel, de ezt leszámítva igen kevés olyan dolgot tudok mondani, amire nem élne a fenti radikális véleményem.

2016. márc. 9. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Azt, hogy későn érő vagyok, és még mindig nem nőttem fel igazán.

Én kb. 24 évesen jutottam ide, és kb. 26 éves koromra tettem túl magam rajta. Az élet megy tovább, fogadd el. El se tudod képzelni, hány embernek volt sz@.r gyerekkora meg sérülésekkel teli kamaszkora, mégis élnek, virulnak, dolgoznak, küzdenek, és haladnak előre. Tegyél Te is így, hidd el, sokkal jobb, mint a sebeidet nyalogatni, és beleragadni a sz@.rba.

2016. márc. 9. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
A sérülések sokkal korábban keletkeznek, otthon a családból indul ki, a későbbi problémák nem okok, hanem következmények. Én is nyomoztam, muszáj volt. Nagyon problémás a családom. Akik szerencsésebbek párkapcsolati téren, mint én, ők teljesen más, szerencsésebb családból jönnek, mint én. Ráadásul nálunk ez többgenerációs probléma, és én nem akarom továbbadni a következő generációnak.
2016. márc. 9. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Én 14 se voltam... Igaz erre nem 30 fölött jöttem rá hogy ez lehet az alap probléma, ezt szinte mindig is tudtam, csak máig nem tudok normális párkopcsolatban élni. Hiába próbálok ez ellen tenni, valahogy sose sikerül.


Persze lehet hogy a dolgok még ennél is régebbiek, hiszen abba a "kapcsolatba" is belementem, pedig tudtam hogy nem lesz jó vége. (szex egy harminc évessel)

31n

2016. márc. 9. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Elmennék egy pszichológushoz, hogy fel tudjam dolgozni ezeket a sérüléseket és a jövőben ne hajszoljam magam az áldozat szerepébe.
2016. márc. 9. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Fish1 ***** válasza:
Azt gondolom, hogy változtatni sosem késő.
2016. márc. 10. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!