Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Nem gondoljátok, hogy sokan...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nem gondoljátok, hogy sokan megrekednek az exeikkel a fekete szemüveges állapotban?

Figyelt kérdés

nem arra gondolok, hogy ha extrém nagyon csalodtak, de ha inkább csak vége lett, vagy mindketten hibásak voltak, vagy plátoi volt..stb., akkor is sztem sokan azt mondják utolag, hogy uristen, mit ettem ezen meg már nem tetszik, meg csloadtam..stb. holott a megismerés 3lépcsős, a rozsaszin szemüveg után jön a fekete, amikor rosszabbnak látod az illetőt és nem biztos, hogy a saját tetteid teljes mélységében átlátod, amik miatt oda vezetett a dolog, ahová és ennyiben marad a dolog, akár egy életre. vagy esetleg sokkal később már nem vagy ennyire negativ, de akkor is inkább ugy vagy vele, az idő szépitette meg. pedig a fekete szemüveg levétele után jönne a reálisabb lépcsőfok, ami a kettő között, a rozsaszin és a felete között van.



és mia helyzet, ha elég hosszu kapcsolatban vagyunk és ott jön el a rozsaszin köd, aztán a fekete szemüveg, aztán meg egy kiegyenlitődési fázis, amikor viszont általában már nem az igazi a kapcsolat.. ?


2016. márc. 16. 22:49
 1/7 anonim ***** válasza:
De, igen. És mi következik ebből?
2016. márc. 16. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
csak kiváncsi vagyok, hogy bennetek tudatosult-e ez már, mert sztem csomo emberben nem.. illetve én még olyanban nem voltam, amikor többéves kapcsolatban vannak ezek a váltások, rozsaszin, fekete, aztán a következő stádium és érdekelne, másoknál ezek hogy szoktak zajlani
2016. márc. 16. 22:57
 3/7 anonim ***** válasza:
Aham. A szemüvegek szükségszerűen ottmaradnak, mert az egyik fél sérültebben lép ki, mint a másik. A közös megegyezés csak látszat. Valamelyik félben mindig ott marad a tüske. Vagy akár mindkét félben. Objektivitást elvárni naivitást feltételez. Érzelem- és indulatvezérelt lények vagyunk. Még az is, aki játssza az objektívet. Lásd be, hogy te is esendő vagy. Ennyi.
2016. márc. 16. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
De. Én nem szoktam ebbe a hibába beleesni. Mindegyik eddigi kapcsolatom a csúcsra juthatott volna, de nem voltak adottak a feltételek mostanáig.
2016. márc. 16. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
értem.. szoval a 3. lépcsőfok talán ugyanolyan mesei elem, mint az első és kevesek kiváltsága... ez mondjuk egy magyarázat lehet arra, hogy miért megy szét annyi kapcsolat és házasság és miért fajul gyűlöletig, kiábrándulásig, depiig, lelkisérülésekig a legtöbb.
2016. márc. 16. 23:03
 6/7 A kérdező kommentje:
egy idősebb hölgy mondta pár napja, hogy mostanában rengeteg 50-60-as ismerőse is válik. kérdeztem, hogy minden ember ennyire kiálhatatlan lesz és együttélésre, vagy legalább megbeszélésre képtelen, ha vége a dolognak ? ő meg mondta, hogy nem, igazábol mindegyik ismerőse normális, rendes ember. szoval az egyik nagy hiba talán ezekben a szemüvegekben és a csőlátásban van, ami szinte minden kapcsolatban ott van..
2016. márc. 16. 23:05
 7/7 anonim ***** válasza:

Nem csak ezek a végletek léteznek.

Érett személyiségek eleve úgy választanak párt, hogy túllátnak valamelyest a rózsaszín szemüvegen, lényegében fel sem veszik addig, amíg meg nem bizonyosodnak róla, hogy hozzájuk illő társra leltek. Tehát van egy ismerkedési szakasz, amikor még csak vonzalom, szimpátia, tetszés van, megismerem a másik erényeit és hibáit, és csak ez után jön el a szerelem. Amikor már valamennyire ismerem! Ehhez kell egyfajta érettség, önismeret és emberismeret, nem kell minden szembejövőbe beleszeretni.

Így a kezdeti idealizálás is (ami egyébként minden kapcsolatban szükségszerű) valamivel reálisabb, nincs akkora csalódás.

A partner "démonizálása" akkor következik be, ha valaki anélkül választ, hogy ismerné a saját igényeit. A fekete szemüveg NEM a másik félről szól, hanem a saját fejünkben élő ideál és a valóság közti ellentmondást igyekszünk feloldani úgy, hogy a másik félben hibákat keresünk. Azokat a hibákat, amik eddig is megvoltak, csak nem akarunk róla tudomást venni.

Érett párkapcsolatban ez máshogy néz ki! Eleve realisztikusabb a párválasztás, nem látok bele olyan tulajdonságokat a másik félbe, amik nincsenek meg benne, hanem igyekszem megismerni a maga valójában. A rózsaszín ködös időszak után jön egyfajta valóságsokk (egyénfüggő, hogy kinél mikor: van, akinél évek után, másoknál hetek, hónapok után). Az egyén párkapcsolati érettségét az mutatja, hogy ezt az időszakot hogyan tudja kezelni. Ha valaki már eleve kellő önismerettel választ párt, akkor ez az időszak nem annyira sokkoló, még mindig bőven marad annyi pozitívum a másikban, ami ellensúlyozza a hibákat. Az érett személyiség ebben az időszakban megtanul együtt élni a hétköznapokkal, a valósággal és tudatosítja, hogy a partnere nem herceg/hercegnő, de attól még ELÉG jó társ. Jön az összecsiszolódás, megtanulnak együtt élni, együttműködni. Ez abszolút nem fekete szemüveg, hanem ez a valóság: sima üvegen keresztül látjuk a másikat mindenfajta idealizálás és démonizálás nélkül.

A gond akkor van, amikor ragaszkodunk a saját fejünkben élő képhez, és haragszunk a másikra, amiért nem tud olyan lenni, amilyennek elképzeltük (megjegyzem: a világon SENKI nem tudna olyan lenni, hiszen az egy idealizált kép).

A kapcsolat pont akkor válik IGAZI-vá, amikor lekerül a rózsaszín szemüveg és a felek megtanulnak a hétköznapokban is egymás társai lenni.


Ami pedig a lezárt kapcsolatokat illeti, ott sem kell ám feltétlenül démonizálni a másikat. Elég tudatosítani, hogy "ő ilyen, én meg ilyen vagyok és nem illünk össze".

2016. márc. 17. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!