Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » A barátom exe úgy tesz faceboo...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A barátom exe úgy tesz facebookon, mint ha nem lett volna vége, és folyton semmibe vesz engem, írásban meg élőben is. Szerintetek hagyjam a fenébe, vagy hogy reagáljam le ezt a csajt?

Figyelt kérdés

Már nagyon régóta tetszett nekem az a férfi, akivel nemrégiben összejöttünk. A közelmúltig volt neki egy barátnője, azért nem lehetett köztünk semmi.

Csakhogy a barátnő nem törölte le egyik közös képüket sem. Még csak azt sem vette le, hogy kapcsolatban van, csupán annyi tűnt el, hogy név szerint kivel, mivel a barátom nyilván kivette a beállításaiból.

Mondtam a barátomnak, írjon neki, csináljon valamit, mert nagyon zavar, de nem volt hajlandó írni neki, mondván nem érdekli, nem zavarja. Csakhogy ENGEM viszont zavar. Úgyhogy végül magam írtam a lánynak, kulturáltan, finoman. Visszaírt egy szélesen mosolygó fejet, ezt: :D Ezen kívül semmit. És nem változtatott semmin. Mutattam ezt a barátomnak, azt mondta, nem várt mást, ismeri az exét elég alaposan.

Aztán egyszer kénytelenek voltunk hármasban tölteni egy estét az ő közös barátaikkal. Egy alkalmas pillanatban megkérdeztem tőle, miért hagy mindent úgy, ahogy nincs: mintha még járnának. Csak nézett rám pókerarccal, aztán mintha nem is mondtam volna semmit, nekiállt mobilozni, meg bekapcsolódott mások elcsípett beszélgetésébe. Mondtam neki, kissé emeltebb hangon, hogy hozzá beszélek, és akkor páran észrevették hogy gond van és elhallgattak, de a lány csak dumált meg mobilozott tovább, úgyhogy figyelemfelkeltésképp megráztam a vállát. Erre már szinte mindenki odanézett, a barátom meg szuggerált és ingatta a fejét, hagyjam. Na mindegy, és mikor megráztam a vállát, és már sokan figyeltek, már nem tehette meg hogy leszar, úgyhogy csodálkozva odafordult, hogy mi az? Mintha nem tudná, mint akit meglepetésként ér... Szóval kénytelen voltam elismételni, amit már amúgy is tudott. Erre ő a fejét rázta, mint aki végképp nem érti mit akarok, és közölte hogy nem is ismerjük egymást, most lát életében először, mit kutakodok az online életében, meg hogy én mindenkit lenyomozok, kérdezte a hangjában bujkáló nevetéssel. Na ezen a ponton nagyon dühös voltam már, nem ordítottam, de emelt hangon mondtam, hiába játssza a hülyét, mert magát járatja le, mint ahogy azzal is, hogy úgy csinál facebookon, mintha még járnának. Erre meresztette egyet a szemét, mint aki megütközik, aztán a többiek felé fordult, hogy nem tudja melyikőjükkel érkezett ez az új lány, de fogja vissza, mert ő ide a jó társaságért jött. Aha, nem tudja melyikükkel jöttem, hát persze. És a barátom mondta nekem hogy hagyjam, meg akkor már többen is mondták hogy ne veszekedjünk, meg chill, úgyhogy elhallgattam, nem akarnám lejáratni magam előttük, tök kedves társaság voltak elsőre rögtön, bírom őket.

Na mindegy, itt még nincs vége amúgy.

Elköszönéskor mondtam, hogy amúgy bocsi mindenkinek és elsősorban neki azért a kis afférért, nem akartam kellemetlenséget. Erre kérdezte meglepve, hogy tőle (kérek bocsánatot)? Mondom igen. Erre elgondolkozott, mint aki alig emlékszik rám, vagy akár vitára köztünk, aztán hirtelen "eszébe jutott", hogy ja, igen! És hogy semmi gond, teljesen jelentéktelen... Persze felhúzott, de nem mutattam ki, arra gondoltam, utóvégre azért ilyen mert a helyemben lenne... Úgyhogy jelentőségteljesen odabújtam a barátomhoz, és figyeltem az arcát. Eleinte mint aki észre sem veszi, másokat néz, utána mikor ránk nézett végül, elvigyorodott, aztán elővette a mobilját, és egyszerűen nekiállt fotózgatni minket. Engem zavart, de nem mozdultam, de a többiek is észrevették hogy ott fotóz, és kérdezte tőle az egyik srác, mit fotóz? Mondta széles mosollyal, hogy szereti megörökíteni az ilyen egyszeri és megismételhetetlen pillanatokat, mert utólag olyan jókat lehet nevetni rajta. Hát akkor nagyon a nyelvemen volt valami cifra és hangos dolog, de ekkor a barátom megelőzött, közölte vele, hogy igen, ő is ezért tartott meg a kapcsolatukról 1-2 képet. Ezt irántam való érzéseidből mondta, tudta hogy van egy pont ahol le kell állítania. De ekkor a lány elkomolyodott picit, megdöntötte a fejét, és azt kérdezte komolyra fordítva a szót, hogy szerinte nem volt különleges és szép az a 3 év amit együtt töltöttek? Erre a barátom őszintén beismerte, hogy de igen, viszont vége lett és ez a lényeg. De még a viszont előtt a lány elfordult és visszalépett oda ahol előtte állt, és úgy tett, mint aki nem is csípte el a mondat végét.

Amúgy a barátom azt mondja iszonyatosan féltékeny típus az exe, szóval tuti eszi a fene a felszín alatt. :) Ellenben az is biztos, nagyon szép lány, és nem a vonzalom megszűnése miatt lett vége, hanem mert felsűrüsödtek a veszekedések, mindig ugyan azok, és egyszerűen már túl mérgesek voltak egymásra túl sok ideig, inkább szakítottak. És néha megérzem, hogy a barátomból nem törlődött ki csak úgy a 3 év, nagyon sok jó emléke van vele, és még mindig vonzódik hozzá. Gyakran fájdalom ül a szemében mikor ránéz. Nem folytatná vele, de fáj neki hogy úgy alakult, hogy vége lett. Ő volt az első nagy szerelme, első hosszabb távú kapcsolata.


2017. máj. 4. 13:54
 1/10 anonim ***** válasza:
50%

Hagyd a fenébe, semmi közöd ahhoz, hogy ő mit ír magáról fb-en.


Istenem, nyilván szépek voltak a közös éveik.


Máskor meg lecci kicsit tomorebbrn.

Te voltál tegnap az autóvezetés is?

2017. máj. 4. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

miért is kéne veled törödnie? hm?

te minek törödsz vele? nincs egy új pasid, aki lefoglal?

2017. máj. 4. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Jó bolondot csináltál magadból a barátai előtt, és a párod előtt is. Látszik, hogy mennyire élvezi az ex, hogy kikészít téged ezzel.

Azt írod, a veszekedések miatt lett vége köztük a barátoddal, hát jó úton jársz te is... Őt macerálod, hogy szóljon az exére, nyilvános veszekedést provokálsz a baráti társaságában...


Azt viszont megfontolnám, hogy a barátod túl van-e már az exén. 3 évig voltak együtt, azt mondod, hogy nemrég lett vége... Érzed, hogy kötődik hozzá a sok emlék miatt, és fáj neki, hogy vége lett?!

2017. máj. 4. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekem csak az a kérdésem, hogy téged miért zavar, hogy mi van az ő oldalán az ő beállításai között? Még a barátod neve sincs ott. Nem zaklatja őt sem élőben, sem online, legalábbis nem írtál semmi ilyesmit. Ha mégis megpróbálta, arról lehet, hogy nem is tudsz, mert a barátod leállította, ahogy illik.

A fotózással meg már csak téged akart idegesíteni, amiért belé kötöttél.

Ha hosszú távra tervezel ezzel a sráccal, akkor ne az előző kapcsolatán rágd magad. Hagyd a fenébe a volt csaját, ignoráld, ne foglalkozz vele. Látja, hogy esz téged a fene a puszta létezése miatt, annál jobban fog cukkolni.

2017. máj. 4. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Totál bolondot csinált belőled a lány, a párod meg nézte, és végül te kértél bocsánatot? :D


Ne haragudj, de sorba álltál a pofonért.

2017. máj. 4. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy feljebb írják. Pontosan úgy reagáltál, ahogy a lány akarta, és ezért folytatja.


Lehetnél nagyvonalúbb annál, hogy belemész ilyen ostoba drámajelenetekbe. Ne vegyél róla tudomást, ne reagálj rá, ne nézd a facebookját, ne beszélj vele, ne foglalkozz vele.


Meg eleve: kit érdekel, mi van másnak a facebookján? Én sem vesződnék a párod helyében azzal, hogy leszedessem a lánnyal a közös képeket.

2017. máj. 4. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, ez a legrosszabb taktika volt. Most aztán szépen bemutatkoztál az ismerős körnek. Hiába, lehet a lány akármilyen hisztis, meg pits@ a baráti köre az ő pártját fogják fogni mivel őt már régóta ismerik. Felemelted a hangodat vele szemben és szinte megrántottad a vállánál fogva.. Ráadásul a végén te kértél bocsánatot.... Fiatal koromban én is ilyen temperamentumos voltam és hidd el, nem egy belevaló csaj képet festesz le magadról, hanem egy kiállhatatlan hárpiát és a párodat hozod kellemetlen helyzetbe, h mennyire nem tudsz viselkedni. Amúgy meg ha valamit megakarsz valakivel beszélni, akkor azt nem mindenki előtt kell (mert benned is benned volt a gonoszság, h nyilvánosan picit beégeted, azért nem is reagált a csaj a mondanivalódra), hanem félrehívom az illetőt, h figyelj, megszeretnék valamit beszélni... Ehelyett egy agresszív, erőszakos énedet mutattad meg mindenkinek. Lehet az ismerősök NEKED nem fogják mondani, de meg lesz a véleményük. EZ TAPASZTALAT. Nem a csajt égetted le, hanem magadat. És ha továbbra is ennyire fogsz vele foglalkozni akkor csak a lány alá fogod adni a lovat, h féltékeny vagy rá. Lehet undok leszek, de te sem vagy jobb mint a párod exe :)
2017. máj. 4. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Figyi ez a csaj nagy hülyét csinál magából a viselkedésével, csak még nem jött rá.

Ne törődj vele, de tényleg ne. Elintézi ő magának, hogy komplett marhának nézzék az ismerősök :D Elég szánalmas és nagyon kapar, meg álomvilágban él, legbelül meg tudod te is, hogy megeszi a düh meg a féltékenység.

Azzal, hogy foglalkozol vele, esélyt adsz neki, hogy még jobban bántson téged és így még bele is férkőzhet a kapcsolatotokba. Ne "hívd meg" őt a privát életetekbe azzal, hogy egyáltalán lesüllyedsz egy olyan szintre, hogy szóba állsz vele.

Ha a barátodat hidegen hagyja a csaj, akkor meg pláne nincs min pörögnöd.

Viszont a csaj viselkedését a barátodnak kéne moderálnia és meghúznia a konkrét határokat, mert ez nem a te dolgod! Elhiszem, hogy őt nem zavarja, de a békés kapcsolat érdekében legyen oly kedves és rendezze le ezt a szánalmas színjátékot! Őszintén, a legjobb lenne, ha egy ideig tiltva lenne közösségi médián, hogy leülepedjen a por.

2017. máj. 4. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Ezzel magadat járattad le, nekem ég a pofám , ahogy olvastam.

Ez nagyon gáz így.

Alapból mit foglalkozol vele? A párod levette, hogy kapcsolatban van és a képeket is leszedte. Ez a lényeg, mivel a pároddal vagy együtt. Hogy a lány mit csinál, az miért érdekel ennyire?

Ez, hogy ráírtál meg személyesen is odamentél hozzá veszekedni, egyedül téged járatott le.De nagyon. Ráadásul az összes ismerősük előtt. Jól bemutatkoztál.

2017. máj. 11. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Költőnő? ***** válasza:
Hát bizony bizony házhoz mentél a pofonért. Online és személyesen is.
2017. máj. 11. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!