Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Szerintetek mit gondoljak...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek mit gondoljak erről a görög lányról? Tényleg csak barátnak akar? (hosszú)

Figyelt kérdés

Pár napja megismertem egy görög lányt. Krétai. Elképesztően különbözők vagyunk politikailag, filozófiailag és vallásilag is, és már majdnem elköszöntem tőle (gondolván "pff, még egy idióta"), mikor ő újra válaszolt, és onnantól mindketten rájöttünk, hogy mennyire értékes a másik. Annak ellenére, hogy úgy gondoltuk nem értünk egyet, ő nagyra értékeli a tudásomat, én pedig nagyra értékelem az ő "érzékelését", érzelmességét és intelligenciáját, amivel a meggyőződései ellenére is képes belátni, ha valami igaz.


Ahogy telnek a napok, egyre inkább vonzódom hozzá. Nem mondanám, hogy szerelemről van szó (kb. egy hete beszélünk), de valamiféle egészen mély érzelmi kapcsolatot mégis érzek, és úgy gondolom, hogy minél többet beszélek vele, annál erősebb lesz ez az egész. Mindketten igazán nagyon élvezzük egymás társaságát, és lényegében mindketten tökéletes partnernek gondoljuk a másikat (eddig, még, és ezidáig). Ebben az egy hétben lényegében éjjel-nappal beszélünk, sokszor még enni is elfelejtek...


A probléma ez: van egy téma (vallási), ami miatt sosem tudnék vele lenni, ő pedig egyelőre ragaszkodik ahhoz, hogy sosem fog megváltozni. Ez a vallási téma a kereszténység, egyébként; gyűlölöm, ki nem állhatom, és ha tehetném az emlékét is eltörölném a világról. Ez a téma teljes mértékben közénk állna, és jó eséllyel közénk is fog, mivel rengeteget beszéltünk már róla.

Ugyanakkor, néha látok rá esélyt, legalábbis arra, hogy megkérdőjelezi a hitét, és ez az, ami miatt nem akarok még elköszönni tőle.


Megkérdeztem, hogy találkozna-e velem élőben. Mondta, hogy természetesen igen. Kitaláltuk, hogy 2018 nyarán találkozunk, én utazok oda. 2-3 hétig lennénk együtt, és csak kettesben, és már felajánlotta, hogy ő főzne végig...


Na már most, itt van néhány dolog:

- Csinálnak ilyet emberek csupán barátságból? Én úgy gondolom, hogy nem, és mikor ezt mondtam neki, csak kinevetett. :)


- Azt mondja a barátjának tart, és sokszor utal rám "my friend"-ként, én pedig többször mondtam már neki, hogy nem vagyok a barátja, soha nem is leszek, és verje ki ezt a fejéből. Azt mondta azért mondja ezt, mert nagyon nehezére esik megbízni valakiben, aki nem a "barátja", és számára a "barát" kategória igazán elismerő és nagyra értékelendő. Ráadásul a barátai között engem tart a legtöbbre, mert visszaadtam neki valamit, amit úgy érzi elvesztett az évek során.


- Görög, és görög férjet akar, de nem szereti a görög férfiakat, mert a klasszikus ókor óta már "erősen degenerálódtak". Nos, én részben görög vagyok, görög nevem van, és imádok mindent, ami görög, a történelmükről/vallásukról (a valódiról...) pedig általában többet tudok - elmondása szerint - mint az átlag görög.



Mit gondoltok? Több mint egy év van a találkozóig. A keresztény szemléletét mindenképpen meg akarom változtatni, azon kívül viszont tökéletesnek tűnik, és ő is nagyon kedvel engem.



2017. máj. 14. 15:55
 1/7 anonim ***** válasza:
Szerintem oké.
2017. máj. 14. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Te most viccelsz? 2 napja ismered, és jövőre találkoztak? Addigra azt is elfelejti, hogy valaha beszéltetek.

Vasárnapi troll vagy.

2017. máj. 14. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

" A keresztény szemléletét mindenképpen meg akarom változtatni"


Ne akard. Mi lenne ha hagynád hogy a saját nézőpontjából élje a világot?

Ha nem kezd a B-ból felolvasni vagy folyamatosan nem szövi bele a mondanivalójába, h " Jézus erre azt mondaná, hogy .." akkor nem érrem miért zavar?

Egy év alatt sok víz lefolyik a Dunán, ha ilyen hirtelen változnak vele kapcsolatban az érzéseid, várd meg míg jobban megismeritek egymást.


Amúgy meg fura, hogy pár napi ismeretség után téged tart a legjobb barátjának nem? 😃

2017. máj. 14. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Valami itt nagyon nem stimmel...se veled,se vele nem gondolod?


Ott kezdjuk,hogy csak pár napja ismeritek egymást,de már ilyeneket beszeltek. Aztán miert csak jövöre találkoztok? Kitudja mi lesz még bármelyikötökkel addigra.Lehez már beszélni se fogtok.


Mennyi idősek vagytok?

2017. máj. 14. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
"A keresztény szemléletét mindenképpen meg akarom változtatni." - Ehhez semmi jogod, es ne akarj ilyet egy masik embertol. A hit a legmelyebb maganugy, amihez se anyukanak, se szerelemnek, sem pedig a kismacskajanak nincsen koze. Tenyleg egyedul a joistennek, akarhogy is hivja vagy gondolkozik rola. A masik pedig, hogy 2018 nyara? Addig meg ezer viz lefolyik a Dunan, kapcsolatot meg igy nem lehet fent tartani, meg felesleges is. Ha akartok valamit egymastol, akkor tessek felpattani az elso odameno vagy idejovo viccairre, es lehet ismerkedni (nem megvaltoztatgatni!). Bar, az a baj, hogy az irasod alapjan nem gondolnam, hogy erett vagy meg egy komoly kapcsolatra.
2017. máj. 14. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Ahogy írtam, kb. egy hete ismerem, és folyamatosan beszélgetünk, éjjel-nappal, szinte fel sem állok innen. Ebben a percben is éppen vele beszélgetek.


A kereszténység azért zavar, mert az én vallásom teljesen ellentétes egy ilyen közel-keleti jött-ment mende-mondával. Hogy könnyebb legyen elképzelni: képzeld el azt a fanatikus zsidót meg fanatikus muszlimot, akik egymásba szeretnek, vagy legalábbis tetszenek egymásnak. Összeegyeztethetetlen.


A többi dolog, amit írtatok, arra rájöttem magamtól is illetve belátom, hogy igaz. Egy év alatt még rengeteg minden megváltozhat, akár a feje tetejére is állhat minden, vagy jövő ilyenkor már talán alig fogunk emlékezni egymásra... na és? :)


Ami a komolyságomat illeti: Én 21, ő 18, nekem volt már egy 4 éves kapcsolatom, előtte pedig egy 1 éves. Nem érdekel a "randizgatás", és őt sem. Életre szóló partnert keres mindkettőnk. Talán érzékelteti még a szándékaink komolyságát, hogy egyikőnk sem szexelne házasság / mély ismeretség előtt (ami legalább 1 év aktív együttlétet jelent).

2017. máj. 14. 18:39
 7/7 anonim ***** válasza:
63%
"A kereszténység azért zavar, mert az én vallásom teljesen ellentétes egy ilyen közel-keleti jött-ment mende-mondával." - ez teljesen rendben van, mindenki abban hisz, amiben csak szeretne, viszont ez a dontese csak az o agyara, testere, viselkedesere hathat ki. Masera nem. Ha meg mar most osszeegyeztethetetlennek tartod, akkor inkabb ne is eroltesd ezt az egeszet, mert egyszeruen felesleges idopazarlas, meg egyszeruen borzaszto, amikor valaki ugy akar szeretni valakit, hogy "en szeretlek es osszeillunk, de szeretnem ha szoke lennel, reformatus, 183 centi, 53,5 kilogramm es kepregenyrajongo.", mikozben a masik ennek szoges ellentete. Mondom ezt ugy, hogy a parom gyakorlo muszlim, en pedig katolikus vagyok, es teljesen mas kulturabol jottunk, teljesen mas hatterrel ugy hogy egy csomo mindent hulyesegnek tartunk egymas dolgai kozul, de ha ilyet benyogne nekem, hogy "amugy ezt es ezt mindenkepp meg akarom valtoztatni benned", akkor azonnal otthagynam. Nem probababa senki, hogy a masik kedvere fazonirozza, mert ez es ez nem tetszik neki.
2017. máj. 14. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!