Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Sok ember miért képtelen...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Sok ember miért képtelen szabadulni, kilépni egy rosszul müködő kapcsolatból?

Figyelt kérdés
pl kihasználja,vagy nem törödik vele,vagy ő szeretetigényesebb mint amit kap,lehet ennyire erős a szerelem valaki íránt hogy elnézze

2017. máj. 27. 09:24
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
A remény ott van bennük, hogy hátha majd egyszer újra minden a régi lesz. Ez egy extrém mód erős érzés, nem véletlenül mondják, hogy "a remény hal meg utoljára". Aztán ott van a magánytól való félelem, hogy utána megint a franc tudja, mennyi ideig bajlódhatnának újra a párkereséssel, aztán az anyagi okok, a társfüggő természet, fiatalabbaknál a szülői nyomás... Nagyon sok oka lehet.
2017. máj. 27. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ez nem szerelem, nem is szeretet.Önmaga féltése, nehogy ne legyen senkije akár 5 percre se.Kapcsolatfüggőség.
2017. máj. 27. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ilyen a személyisége.
2017. máj. 27. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
mert fél a magánytól, fél, hogy egyedül marad
2017. máj. 29. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Mert nem látják/ nem akarják / nem képesek meglátni a valóságot, vagy egyszerűen nem tudják meglépni. Aki nem tudja, ott pedig valamilyen félelem/gyávaság áll a háttérben.


33F

2017. máj. 29. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Én társfüggő voltam, azt az elismerést és elfogadást hajszoltam, amit gyerekként nem kaptam meg a szüleimtől. Amikor úgy éreztem, nem kapom meg, hisztiztem érte (felnőtt kommunikáció lvl 99), vagy felvettem az icequeen maszkom, ami utána is rajtam maradt sajnos. De ő sem volt ártatlan a dologban, elég sok olyan megjegyzést kaptam tőle, ami elég volt, hogy odavágjon az önbizalmamnak, egyértelműen nem én voltam neki az ideális cuki, kislányos, animés, goth izé hercegnő, aki közben domina az ágyban (kb. ezt sose tudtam elviselni, hogy úgy álljak hozzá szexuálisan és kinyírta a libidóm).

Amúgy is sokat voltunk együtt, azt hittem, ha valaki már ennyire része az életemnek, akkor ez már így marad. El se tudtam képzelni, hogy szakítunk valaha is, annak ellenére, hogy tudott alatt kerestem én is a kiutat.

Szóval szerintem a kapcsolatfüggőség a legfőbb indok erre a jelenségre, egy egészséges lelkű ember látja, ha rosszul működik egy kapcsolat és hiába szereti a másik felet, inkább elengedi.

22N

2017. máj. 29. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Szia!

Szerintem nagyon sokan nem vallják be, lehet egyébként száraz megközelítés lesz, de mind csupán valami érdek miatt.


Igen, saját magam példája is lehetne mutatója ennek, ugyanis én magam sem tudtam lezárni egy kihűlt, lapos, rossz kapcsolatot. Ám az a bizonyos komfortzona.. a fene vinné el,ugyebár :)

Na meg a félelmek az újtól, a hogyan továbbiaktól, esetleg még a kprnyezet reakciója miatt is.


Ám, ennek ellenére még ha az x személyt ki is használja y, és mégsem vet véget a dolognak, szerintem kell ott lennie egy érdeknek. Legyen egy érdek akár hogy mások elött tudja mondani hogy van párja. Hogy nem egyszerencsétlen.

Hiszen a csapból is az folyik mennyire de happy mindenki párkapcsolata, stb.


Érdek, komfortzona, lelki aggályok. Az a tipikus valamit, valamiért.


Szerintem ez minden egyéb szitutól is függetlenül ráhúzható majdnemhogy mindenre.


Persze ez csak az én meglátásom.

További szépeket!

2017. máj. 29. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!