Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » A szerelem, és a szeretet,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A szerelem, és a szeretet, lényegében, nem ugyan azt jelenti?

Figyelt kérdés

Úgy értem, ha szerelmes vagyok, akkor ugye... "szeretem"

De ha szeretem, nem feltétlen "szerelmet érzek" érthető...?

Egyszer, nagyon régen, élt egy bölcs ember,aki azt mondta, a szeretetre, hogy a szeretet,egyfajta...


-"Adakozó jókedv!Azért ad, mert neki jó!"

Ha viszont jókedv a szeretet, akkor a szerelem,mi más lenne, mint élvezet? Akkor az ember, mégsem téveszti össze? Mikor el vagyunk keseredve, hogy szerettek, majd elhagytak, majd jól, vagy rosszul döntöttünk, vagy sem..? Mikor minden jelen pillanat boldoggá kell tegye az ember egy szem életét? Mind a kettő hozzá tartozhat, az életünkhöz?

Vagy semminek sincs értelme? De akkor,miért nem lehet ,minden szeretet, élvezet, a szerelemmel együtt? Mégis miért hátrálunk meg, folyton?



2017. szept. 30. 00:06
1 2
 1/16 Heart of Darkness ***** válasza:
100%
Ez így nekem már bonyolult estére.. de mégis, hogy jelentené már ugyanazt? Nehezen lehet összekeverni a kettőt..
2017. szept. 30. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
71%

Minsennek csak a szeretet az értelme, de nem csak az emberek felé. Az állatok felé is, tehát nem ölöd meg, nem eszed meg őket, mert elismered, hogy nekik is lelkük van. Csak a szeretet számít, minden más illúzió. Ha megnézed, az emberek két okból szoktak cselekedni: szeretetből vagy félelemből. A probléma ott kezdődik, hogy az emberek nagy része alszik és tudatlan. Azt hiszik, hogy csak egy életük van és emiatt jogosultak minden disznóság megtevésére. Nem, nem csak egy életünk van, de ebbe nem megyek bele itt. Reggelig írhatnám.

Egyébként a szeretet sokkal inkább a másikról szól, a szerelemmel ellentétben. A legtöbb ember nem azért szerelmes másba, mert annak a valódi lénye varázsolja el őt, sokkal inkább csak azért, amilyen érzéseket kivált belőle. Tehát magát szereti a másikban, csak azt hiszi, hogy tényleg a másikba szerelmes. Csomószor rosszul hadználjuk a szeretet fogalmát is. Szeretem a fagyit, csokit stb. De nem azért „szereted”, mert magáért a termékért vagy oda, hanem azért, mert a vágyott szükségleteidet kielégíti. Ez pedig egó, nem szeretet. Ugyanez embereknél, csak pepitában. Szeretlek - mondod neki. Hányszor őszinte, és nem csak azt hordozza magában, hogy Szeretlek: megkapni, birtokolni, irányítani az én érdekeim és végyaim miatt.

2017. szept. 30. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Én is ezt feltételezem, és remélek míg élek, hogy igazad van!

De meg kell mondjam, ha élvezek valamit azt szeretem, és ha két ember élvezi egymás jelenlétét,és így válnak szerelmessé,akkor az élet legszebb teremtő erejét cipelik magukkal, hisz a szerelem sokszor összeköti az embert,Létre hoz egy gyermeket, akit szerethet, megpróbál a kedvében járni, hisz csak így válik igaz emberré! Az igaz ember nem csal, nem hazudik, és őszinte,becsületes,barátait tisztelettel válogatja meg,és nem tesz kárt másnak! Az igaz ember! :.Fenntartja, az egyensúlyt!Azt akard tenni mással, amit szeretnél, hogy veled is megtegyenek! Na persze,mivel,nem különbözünk, csak másabbak vagyunk, így mindenkinek ,más a jó érzés! Vannak még ilyen emberek! Csak mi magunk tehetünk róla, ha ezt nem így tesszük! Az ember azért ilyen különleges,mert mind más,és más vagyunk! De nem vagyunk különbebbek egymásnál! Hittem régen,de valami elvette a hitem,de megmaradt egy reményem! És az,egy álom volt, mely az illúziók közt a legvalóságosabb dolog a világon! Az örökké valóság, és a jelen pillanat fogalma! Nem létezik az idő fogalma! Minden csak folyamatok része,melyek, úgy folynak, mint a víz,és úgy égnek, mint a tűz, és úgy fújnak,mint a szél! és olyan erősek,mint a szikla! S oly fényesen ragyognak, mint a hulló csillagok fénye! Én vagyok a Fényhozó! Ha te is hiszel, vagy remélsz, tudod ki vagyunk mi! Az emberek mind azok,csak nem tudják! Minden egy egység része, és ezt az egységet,az egyensúly hozta létre! A szeretet a Legfontosabb dolog a világegyetemben! Melyet te is érezhetsz, egy különleges pluszt!Ez a gondolat fénye!

2017. szept. 30. 01:04
 4/16 anonim ***** válasza:
20%
Szeretet, közelségi és szimpla jó akarási vágy is lehet. Szerelem minden esetben egyesülési vágy is.
2017. szept. 30. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Nekem tetszik, hogy a kettő ugyanaz. Két filmben is láttam, hogy a "true love's kiss", az igaz szerelem csókjának fordított dolog szülő és gyerek közt volt. Mert az igazi szeretet. Angolban csak a love van.
2017. szept. 30. 04:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Volt már hasonló kérdés. pl. https://www.gyakorikerdesek.hu/felnott-parkapcsolatok__szere..


A szeretet egy bizalmi dolog. Szívesen adsz, mert tudod hogy tőled sem sajnálnak semmit. Ilyen esetben minden közös. Egyensúlyban van az adok kapok. Hasonló a valláshoz. Szeretni több embert is lehet egyszerre, de szerelmes csak egy emberbe tudsz egyszerre lenni.

2017. szept. 30. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Erre csak annyit tudok mondani, hogy aki érezte már a szerelmet, az tudja, hogy köze nincsen a kettőnek egymáshoz.
2017. szept. 30. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
A szerelem egy kémiai reakció az agyban,amely megnövekedett dopamin (boldogság) hormon termelésével jár az imádott személy felé-ám ez a kémiai "áldott" állapot véges. 3 év a szerelem leghosszabb időtartama,addigra kiürül a kémiai vegyület. Eztán ha a kapcsolat jó volt,élvezhető (és nem csak a kémiai lötty tette azzá) akkor az adott fél szeretetet fog érezni ami az együtt töltött minőségi idő,közös emlékek és a ragaszkodás miatt alakul ki. Röviden a szerelem kémiai reakció,a szeretet egy fizikailag kialakított kötelék érzés.
2017. szept. 30. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
5: az igaz, hogy az angolban csak a love van, de ott is különbséget tesznek aközött, hogy you love her vagy your're in love with her. A másodikat csak a szerelemre használják.
2017. szept. 30. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
17%
Hát az angolban sem csak egy szó van ilyen de okoskodjatok csak. :)
2017. okt. 2. 05:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!